Jarosław Kuźniar w kampanii Hejt stop. Mocny spot. "Na początku zastanawiałem się, czy oni nie mają racji"

Jarosław Kuźniar zostaw twarzą kampanii społecznej Hejt stop. W "DD TVN" wyjaśniał powody tej decyzji.

Ponad 4500 hejtów pod adresem Jarosława Kuźniara. Tyle "materiału" zebrali twórcy kampanii społecznej Hejt stop, której celem jest zatrzymanie mowy nienawiści w polskim internecie, ale i nie tylko. Dziennikarz stał się twarzą projektu nie bez powodu. Sam od lat jest na celowniku hejterów.

Teraz już dobrze czuję się z hejtem. Parę lat doświadczeń zrobiło swoje - opowiadał Jarosław Kuźniar w "DD TVN". - Ale to jednak zostaje. Na początku zastanawiałem się, czy ci ludzie nie mają racji. Teraz już jednak polegam jedynie na opinii zaufanych osób, a reszta? Pozwalam im pisać, jednak nie biorę tego do siebie.

Jarosław Kuźniar bezkompromisowo wyraża swoje poglądy. We "Wstajesz i wiesz" w TVN24 to był jego znak rozpoznawczy, ale wielu hejterów tratowało to jako zaczepkę.

Wszystko zaczęło się już jakiś czas temu. W TVN24 chcieliśmy się zbliżyć do widzów, namawialiśmy ich do kontaktu mailowego, w mediach społecznościowych. Ludzie zobaczyli, że mogą wpływać na program, ale też, że mogą zrobić coś więcej.

Jarosław Kuźniar

Kampania Hejt Stop

Czy Jarosław Kuźniar jest odpowiednią osobą do promowania walki z "mową nienawiści"? Dziennikarz zdaje sobie sprawę, że wiele osób może mieć inne zdanie.

Jak największy hejter może być twarzą kampanii stop hejtowi? Ja nigdy punktując Kaczyńskiego, czy innych polityków, nie używam słów personalnie obraźliwych - wyjaśnia.

Dziennikarz zaznacza, że walka z internetowym hejtem to bardzo trudne zadanie.

Jedyny sposób jaki mamy to wyłączenie komentarzy, to smutne. Oni są na tym etapie internetowego rozwoju. Parę razy rozmawiałem z policją. Policjant mówi, pan mi da numer IP komputera z którego wysłano ten komentarz. To ja mam panu dać? Nie chce się tego robić po prostu - powiedział.

Kampania HejtStop ma na celu walkę z antysemityzmem, homofobią, ksenofobią, rasizmem oraz z każdą formą nienawiści pojawiającą się w przestrzeni publicznej. W ramach kampanii zachęca się do zgłaszania nienawistnych treści oraz samodzielnego ich usuwania.

karo

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (166)
Jarosław Kuźniar w kampanii Hejt stop. Mocny spot. "Na początku zastanawiałem się, czy oni nie mają racji"
Zaloguj się
 • cromio

  Oceniono 19 razy 5

  Nie wiem, czy Pana lubię czy nie, bo mało co widziałem.
  Ale podoba mi się akcja, w której Pan bierze udział.
  Masz Pan jaja!

 • Gość: czytakczynie12

  Oceniono 8 razy 4

  W żadnym kraju w Europie nie ma takiego hejtu jak w Polsce. To pokazuje jak odstajemy od cywilizowanych krajów, do których się niestety nie zaliczamy. Cywilizowani ludzie dyskutują, w Polsce ludzie plują na siebie.

 • Gość: king

  Oceniono 12 razy 4

  Dobra kampania. Ten zalew idiotycznych, skrajnie negatywnych, zawistnych i małych komentarzy pokazuje, że dobrze, że to akurat Jarek Kuźniar. Czytać się tego po prostu nie da - czy wy ludzie nie potraficie z siebie wykrzesać jednego pozytywnego słowa?

 • ollendorff

  Oceniono 10 razy 4

  Internet i hejt. Gorzej i tak jest na ulicy, w pociągu, czy w tramwaju gdzie już np. 12-latki rozmawiając między sobą klną i wyzywają się na każdym kroku. To stracone pokolenie, z tych ludzi nic nie będzie. Powołają na świat jeszcze gorszych egoistów i psychopatów.

 • augenthaler

  Oceniono 8 razy 4

  Dobra moderacja rozwiązuje problem, sęk w tym, że polskie portale mają marnych moderatorów, o ile w ogóle.

 • Gość: PiJaK

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo proszę o konkrety. Oglądałem często (i nadal oglądam) TVN24 za czasów gdy prowadzącym był J. Kuźnar i jakoś nie zauważyłem jakiś specjalnie kontrowersyjnych opinii przez niego wypowiadanych. Wiele osób go nienawidzi nienawiścią pełną i dogłębną, ale jedyny konkret jakiego dowiedziałem się z tego forum to fakt, że brał rzeczy z supermarketów, korzystał z nich, a potem oddawał. Jest to oczywiście naganne moralnie, ale według mnie nie uzasadnia, aż tak głębokiej nienawiści. Ciekawe ilu forumowiczów potrafiłoby powiedzieć Kuźniarowi prosto w oczy to co tutaj piszą na jego temat?!

 • Gość: mag

  Oceniono 4 razy 2

  Obrzydliwe jest to, że niektórzy roszczą sobie prawo do "obrzucania fekaliami" innych ludzi. Oni mogą sobie obrzucać kogo chcą, ale jak ktoś im coś wytknie to nazywają to hejt. Mega hipokryzja. Nikt nie ma prawa obrzucać innych fekaliami! Nie moralne jest też ciągłe kłamanie i manipulacja.

 • Gość: Mmm

  Oceniono 10 razy 2

  "Ja nigdy punktując Kaczyńskiego, czy innych polityków, nie używam słów personalnie obraźliwych - wyjaśnia." - czy jeśli napiszę, że red. Kuźniar jest w mojej ocenie beznadziejnym, drętwym i zapatrzonym w siebie bufonem to jest to już "hejt"? Czy moje prawo do wyrażania opinii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX