Kuba Wojewódzki oblany kwasem przez Kingę Rusin. Miało być zabawnie, a w sieci burza. "Ignorancja i osobliwie poczucie humoru"

Kuba Wojewódzki został oblany kwasem przez Kingę Rusin. Takie zdjęcie "ozdobi" kalendarz "Dżentelmeni", wydany przez Oliviera Janiaka. W internecie już zdążyła wybuchnąć awantura. Swoje oburzenie wyraziła między innymi Dorota Zawadzka.

Miało być dowcipnie, wyszło jak zwykle. Kuba Wojewódzki z zadowoloną miną i zmasakrowaną kwasem połową twarzy pozuje wraz z Kingą Rusin, która w dłoni trzyma pełną butlę z napisem "kwas". Takie zdjęcie pojawi się w wydanym przez Oliviera Janiaka kalendarzu "Dżentelmeni". Tymczasem oboje dziennikarze pochwalili się nim na portalach społecznościowych: Rusin na Facebooku, Wojewódzki na Instagramie.

#lovehurts#nienawisc#jest#przereklamowana#kalendarz#dzentelmeni#polecam#my @kingarusin - brzmi sekwencja hashtagów, którymi Wojewódzki opatrzył u siebie zdjęcie.

Bardziej dosadny jest wpis Kingi Rusin:

Należało mu się! A teraz czas już zakończyć tę idiotyczną "wojenkę". Konfliktów jest wystarczająco dużo. Nic dobrego z nich nie wynika. Dlatego postanowiliśmy z Kubą Wojewódzkim zakopać wojenne topory. W słusznej sprawie. Wspieramy Oliwier Janiak i jego charytatywny projekt KALENDARZ DŻENTELMENI - STOP BOSYM STOPOM. Make love.

Kuba Wojewódzki i Kinga Rusin Screen z Instagram.com/Kuba Wojewódzki

Jeżeli zdjęcie miało być prowokacją (a na takie wygląda), to zamiar bez wątpienia się udał. Aluzja do sytuacji, w której Kuba Wojewódzki znalazł się 2 lata temu, jest nadzwyczaj czytelna. Showman został wtedy oblany "żrącą substancją", którą ostatecznie zidentyfikowano jako kapsaicynę (związek odpowiadający za piekący smak papryki chili).

O ile jednak można to potraktować jako zdolność Wojewódzkiego do autoironii, to jednak kolejne odczytanie tego zdjęcia wykracza już nie tylko poza ramy ironii, ale i dobrego smaku. Wprost wyraziła to Dorota Zawadzka, czyli Superniania:

Czy jest ktoś, kto może mi wyjaśnić TĘ kreację artystyczną? Dodam, że zdjęcie podobno do kalendarza charytatywnego... Nie ogarniam..../w kontekście kobiet oblewanych kwasem.../.

Oburzona jest nie tylko Dorota Zawadzka. Internauci zarzucili bohaterom zdjęcia brak wyobraźni i głęboką niestosowność żartu, w którego tle jest ludzkie cierpienie.

Nie mogę się doczekać reakcji na komentarze. Na pewno się pojawi jakieś oświadczenie, w którym zrozumiemy, że kreacja była genialna, Państwo super mądrzy, a myśmy nie zrozumieli. Mam tylko pytanie, "czy Pani w ogóle nie czuje niestosowności tej sesji?". Chyba że uznaje Pani oblewanie kwasem za arcyzabawne.
Miałam Panią za mądrą i współczującą kobietę, ale ta butelka w Pani dłoni nie oznacza dziś współczucia dla tych co dotknęła właśnie taka tragedia, idiotyczny pomysł!!!!! Widząc Kubę z tą zniszczoną twarzą przypomina mi ta oblana kwasem dziennikarka co ją potraktował tak jej były facet, tyle bólu i krzywdy co miała i ma nadal.
Gratuluję serdecznie ignorancji i osobliwie pojętego poczucia humoru. Proponuję obejrzeć w internecie zdjęcia okaleczonych osób i zastanowić się nad sobą. Chyba, że autorefleksja jest już niemożliwa na tym etapie samozachwytu.

Gorzkich słów jest w internecie więcej, ale niemal wszystkie zwracają uwagę na społeczny  kontekst tego zdjęcia, z którego Kinga Rusin i Kuba Wojewódzki albo nie zdawali sobie sprawy, albo całkowicie go zignorowali. Godne uwagi, że oburzenie internautów nie przekształciło się w hejt, większość wypowiedzi jest stonowanych.

Oblewanie kwasem jest w Azji częstą praktyką służącą karaniu, zastraszaniu i dyscyplinowaniu kobiet. Praktyki te są tam niemal całkowicie bezkarne, ponieważ z jednej strony jest na nie ogromne przyzwolenie społeczne ze strony mężczyzn, a z drugiej brakuje struktur potrafiących skutecznie obronić kobiety przed przemocą.

Shahnaz Bukhari, z pakistańskiej organizacji "Progressive Women Organisation" od 1994 do 2009 roku udokumentowała ok. 7.800 przypadków poparzenia kobiet kwasem w samym tylko rejonie Islamabadu.

Kuba Wojewódzki i Kinga Rusin jak dotąd nie skomentowali afery. Przy okazji, możemy się tylko domyślać, że wspólne zdjęcie oznaczało symboliczne zakopanie topora wojennego. Dziennikarze nigdy nie ukrywali bowiem niechęci do siebie i przy różnych okazjach wbijali sobie szpile.

Wpisy na profilu Kingi Rusin Screen z Facebook.com/Kinga Rusin

Zobacz wywiad z Renatą Kaczoruk, dziewczyną Kuby Wojewódzkiego.

alex

 

Kuba Wojewódzki Aplikacja Plotek


Więcej o:
Komentarze (43)
Kuba Wojewódzki oblany kwasem przez Kingę Rusin. Miało być zabawnie, a w sieci burza. "Ignorancja i osobliwie poczucie humoru"
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 3 razy 3

  obrzydliwe, niesmaczne
  takie ataki i ich skutki to nie są żarty, w prawdziwym świecie
  ale w kolorowej bańce tvn-owskich celebrytów ze wszystkiego można sobie jaja porobić, prawda?
  może jeszcze jakiegoś dżentelmena w pasie szahida sfotografujcie, barany
  co za elementarny brak kultury i empatii

 • Deus Invictus

  Oceniono 2 razy 2

  Nie przewidzieli matol i idiotka że za chwile komus kwas wyleje sie na twarz bo bedzie chcial byc nasladowca. Pisze to 23.11.15 i mam nadzieje że sie myle i nic takiego sie nie stanie, ale....

 • public_enemy_uk

  Oceniono 4 razy 2

  muzułmańskie poczucie humoru..dobrze że go nie ukamieniowała..

 • Gość: kadykianus

  Oceniono 1 raz 1

  Poziom umysłowy tych ludzi rozwala. Idź, zrób kupę w porsche.

 • Gość: cafar

  Oceniono 1 raz 1

  TO ma być qoorva śmieszne ?!!! Wiesz co JAniak, zycze ci gnoju, zebyś ktoś oblał twój pysk kwasem. Wtedy zrozumiesz o czym mowa. I żebys skoorvisinoo takl wglądął: www.wiadomosci.onet.pl/swiat/milionerka-inna-niz-wszystkie-zostala-oblana-kwasem/bmpg8

 • Gość: rownowaznik

  Oceniono 1 raz 1

  liberalne dziennikarstwo, tylko pogratulować
  ciekawe czy niedojebany kubuś taką roześmianą minę miał, jak sam miał problemy przy wejściu do redakcji nie tak dawno ... głupich nie sieją, jak to się mówi

 • Gość: niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  efekt mniej więcej taki jakby g... wpadło w wentylator

 • Gość: niezalany

  Oceniono 1 raz 1

  chyba im klikalność spada, a żenujące ustawki to taki straszny i coraz większy obciach...

 • makuzy

  Oceniono 1 raz 1

  Delikatnie mówiąc nieprzemyślane... Czemu to miało służyć ? Dlaczego Kuba nie zapozował w pomarańczowym ubranku z Kinga z nożem ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX