Małgorzata Foremniak: Prawie straciłam dziecko. Poruszające słowa o macierzyństwie i adoptowanym rodzeństwie

Małgorzata Foremniak bardzo chciała mieć dzieci. Poza własnym, adoptowała również rodzeństwo z rodziny patologicznej. Teraz opowiedziała o okolicznościach, w jakich z ówczesnym mężem postanowili je zaadoptować.
Małgorzata Foremniak: Prawie straciłam dziecko Poruszające słowa o macierzyństwie i adoptowanym rodzeństwie Małgorzata Foremniak wychowuje trójkę dzieci. Córkę Olę urodziła, będąc w związku z Tomaszem Jędruszczakiem (zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w 2005 roku - przyp. red.). Pozostałą dwójkę, rodzeństwo Milenę i Patryka, adoptowała ze swoim ówczesnym mężem, Waldemarem Dzikim. Stało się to w dość dramatycznych okolicznościach. Aktorka opowiedziała o tym w rozmowie z "Twoim Stylem". Moja Ola jako 12-latka uległa zaczadzeniu. Prawie straciłam dziecko. Trafiła na oddział nefrologii. I tam, odwiedzając córkę, poznaliśmy Milenę, dziewczynkę w jej wieku, którą potem wzięliśmy do siebie. Pamiętam taki moment: Waldek wielki mężczyzna, zabawia dzieci w szpitalnej sali, a Milena mu coś rezolutnie tłumaczy. Obserwuję tę sytuację z dystansu, jak widz... Wieczorem w domu, co tu gadać, otwierało się wino, żeby jakoś zrzucić z siebie stres. I wtedy słyszę Waldka: "Pamiętasz tę dziewczynkę, która z nami rozmawiała? Może wszystko stało się po to, żebyśmy mogli ją spotkać?". Wtedy zaczęliśmy interesować się losem Mileny i jej brata, którzy byli w domu dziecka i... tak się potoczyło - mówiła. Aktorka wróciła też wspomnieniami do czasów studenckich, kiedy po raz pierwszy pojawiła się u niej myśl o macierzyństwie. Chciałam mieć rodzinę i dziecko. Na trzecim roku studiów miałam taką potrzebę bycia mamą, że kiedy widziałam na ulicy kobietę w ciąży, szłam za nią i wdychałam jej zapach - wyznaje gwiazda. To nie pierwszy raz, kiedy Małgorzata Foremniak porusza temat macierzyństwa. W marcu 2014 roku w rozmowie z Magdą Mołek opowiedziała, jak trudno jej było podołać obowiązkom matki. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję prywatność moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć więcej. Nie raz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Choć czasem myśleliśmy, że nie damy - mówiła w programie "W roli głównej".

Małgorzata Foremniak wychowuje trójkę dzieci. Pierwsze, Olę, ma z Tomaszem Jędruszczakiem, który zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w 2005 roku. Pozostałą dwójkę, rodzeństwo Milenę i Patryka, adoptowała ze swoim ówczesnym mężem, Waldemarem Dzikim. Stało się to w dość dramatycznych okolicznościach.

Aktorka opowiedziała o tym w rozmowie z "Twoim Stylem".

Moja Ola jako 12-latka uległa zaczadzeniu. Prawie straciłam dziecko. Trafiła na oddział nefrologii. I tam, odwiedzając córkę, poznaliśmy Milenę, dziewczynkę w jej wieku, którą potem wzięliśmy do siebie. Pamiętam taki moment: Waldek wielki mężczyzna, zabawia dzieci w szpitalnej sali, a Milena mu coś rezolutnie tłumaczy. Obserwuję tę sytuację z dystansu, jak widz... Wieczorem w domu, co tu gadać, otwierało się wino, żeby jakoś zrzucić z siebie stres. I wtedy słyszę Waldka: "Pamiętasz tę dziewczynkę, która z nami rozmawiała? Może wszystko stało się po to, żebyśmy mogli ją spotkać?". Wtedy zaczęliśmy interesować się losem Mileny i jej brata, którzy byli w domu dziecka i... tak się potoczyło - mówiła.

Aktorka wróciła też wspomnieniami do czasów studenckich, kiedy po raz pierwszy silnie dojrzała w niej myśl o macierzyństwie.

Chciałam mieć rodzinę i dziecko. Na trzecim roku studiów miałam taką potrzebę bycia mamą, że kiedy widziałam na ulicy kobietę w ciąży, szłam za nią i wdychałam jej zapach.

To nie pierwszy raz, kiedy Małgorzata Foremniak w mocny sposób porusza ten temat. W marciu 2014 roku w rozmowie z Magdą Mołek opowiedziała, jak trudno jej było niekiedy podołać obowiązkom matki.

Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć. Nie raz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Ale czasami mówiliśmy, że nie damy - mówiła w programie "W roli głównej".

Małgorzata Foremniak Twój Styl

Zobacz, jak Małgorzata Foremniak dba o figurę.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (4)
Małgorzata Foremniak: Prawie straciłam dziecko. Poruszające słowa o macierzyństwie i adoptowanym rodzeństwie
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 2 razy 0

  Każdy ma jakąś historię, tylko dlaczego właśnie o tej pani ostatnio codziennie się pisze w tym szacownym portalu?

 • ja01

  Oceniono 3 razy -1

  Może bym i ją lubiła, gdyby nie to puste, dziecinne zachowanie.

 • Gość: Ala

  Oceniono 3 razy -3

  Wszystko na sprzedaż...

 • baba_jaga

  Oceniono 6 razy -4

  Następna sobie po latach przypomniała............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX