"Straszna noc. Nie tylko w Paryżu". Janda, Wojewódzki, Korwin Piotrowska i inni wstrząśnięci atakami terrorystycznymi we Francji

W stolicy Francji miały miejsce kolejne ataki terrorystyczne. Wczorajszej nocy cały świat wstrzymał oddech. Na Facebooku zawrzało - osoby publiczne masowo skomentowały doniesienia z Paryża.

Wczoraj, w godzinach wieczornych, w stolicy Francji doszło do kilku ataków terrorystycznych. Jak donosi "Daily Mail" zginęło co najmniej 118 osób, a kilkaset osób jest rannych. Ta liczba wzrasta - informacje z Paryża zmieniają się z minuty na minutę. Do zamachów doszło w sali koncertowej Bataclan, przy stadionie Stade de France oraz w min. dwóch restauracjach. Te smutne wieści były komentowane przez znane osobistości na całym świecie. Swoje wsparcie okazywały w mediach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze i Instagramie wpisy zamieścili m.in. Sam Smith, Kate Hudson, David Beckham oraz rodzina Kardashianów - Kim oraz Khole.

W polskim show-biznesie, sprawa ataków terrorystycznych, również była szeroko komentowana. Artyści, dziennikarze, celebryci - wszyscy okazywali wsparcie w mediach społecznościowych.

Tragiczne wydarzenia komentują artyści polskiej sceny muzycznej. Igor Herbut, wokalista zespołu Lemon, na Facebooku zamieścił poruszający wpis:

Nasze myśli i modlitwy dziś przy bliskich i rodzinach ofiar w Paryżu...Nie dawajcie lajków... Zamiast tego - spróbujcie jutro, pojutrze... cały tydzień... miesiąc... powstrzymać się od złości. Agresji. Bądźmy dobrzy. Bądźmy lepsi. Tylko to ma sens. Nawet jeśli wydaje się bez sensu... Spytajmy kogoś bliskiego, jak się czuje... czy wszystko dobrze u niego? Na tym dziwnym świecie, jedyne co nam pozostaje, to kochać...

Aktorka Krystyna Janda na swoim fanpage'u zamieściła krótki, ale dosadny komentarz - nie sposób się z nim nie zgodzić:

Straszna noc. Nie tylko w Paryżu. Na całym świecie.

Właścicielka Teatru Polonia opublikowała również zdjęcie:

Wpis Krystyny JandyScreen z fanpage'a Krystyny Jandy

Sprawę skomentowała także dziennikarka, Karolina Korwin-Piotrowska. W swoim artykule na onet.pl napisała:

Patrzę teraz na krwawe doniesienia nocne z Paryża, na znajome ulice pełne krwi, policji i wojska i czytam właśnie wiadomość o koleżanki z Paryża na Facebooku "boję się nawet wyjść na balkon". I ja chyba coraz bardziej się boję, choć jestem daleko. (...) Strach nie zawsze jest najlepszym doradcą. Ale boimy się chyba dzisiaj wszyscy. Co będzie dalej? Dzisiaj i przez następne trudne dni wszyscy jesteśmy Paryżanami.

Z kolei dziennikarz, Kuba Wojewódzki, na swoim Facebookowym profilu opublikował zdjęcie francuskiej flagi i komentarz:

SOLIDARITE!

Wpis Kuby WojewódzkiegoScreen z fanpage'a Kuba Wojewódzki - Król TVN

Podobnie jak wszyscy, mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja zostanie opanowana i w Paryżu już będzie bezpiecznie.

sew

Strach nie zawsze jest najlepszym doradcą. Ale boimy się chyba dzisiaj wszyscy. Co będzie dalej?
Dzisiaj i przez następne trudne dni wszyscy jesteśmy Paryżanami.Strach nie zawsze jest najlepszym doradcą. Ale boimy się chyba dzisiaj wszyscy. Co będzie dalej?
Więcej o:
Komentarze (17)
"Straszna noc. Nie tylko w Paryżu". Janda, Wojewódzki, Korwin Piotrowska i inni wstrząśnięci atakami terrorystycznymi we Francji
Zaloguj się
 • Gość: zelda

  Oceniono 10 razy 4

  Teraz to się solidaryzują, ale jak zwykli Polacy protestują przeciwko sprowadzaniu islamskich uchodźców, to jesteśmy przez nich wyzywani od bezdusznego ciemnogrodu i zaścianku...

 • Gość: Nadzieja

  Oceniono 4 razy 2

  Podobnie jak wszyscy, mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja zostanie opanowana i w Paryżu już będzie bezpiecznie.
  Tak napisał Kuba Wojewódzki - niektórzy brzydko się wyrażają n/t tego wpisu Kuby - ja nie widzę nic złego -wręcz przeciwnie i wykorzystam jego terść i napiszę co następuje:
  - WSZYSCY, mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja zostanie opanowana i NA ŚWIECIE już będzie bezpiecznie.ŻYCZMY SOBIE TO Z CAŁEGO SERCA -

 • do_podziwu

  Oceniono 8 razy 2

  "Francuska policja podaje, że przy przy ciele jednego z zamachowców znaleziono syryjski paszport." -
  przy niekontrolowanym naplywie uchodzcow znajda sie zawsze terrorysci mordercy, bandyci bez skrupulow dla ,ktorych wlasna smierc jest radosnym spotkaniem z Allachem religijni kamikadze .Co mozna zrobic - BRONIC SIE - jak .Nie bawic sie w wielki HUMANITARYZM i chec pomocy (poprzez przyjmowanie uchodzcow) .NIE - dla chocby jednego uchodzcy z krajow arabskich .

 • Gość: robsonik1313

  Oceniono 3 razy 1

  Szok, żal, gniew, strach - kobiet, dzieci, starcy w Syrii czuja codziennie patrząc na amerykańskie i francuskie samoloty (tak jak to było w Korei, Wietnamie, Iraku).
  A w tle krokodyle łzy bonzów fabryk zbrojeniowych i koncernów petrochemicznych.
  Żenua.

 • Gość: look7

  Oceniono 3 razy 1

  Hipokryci. W Paryżu zginęło pewnie koło 200 osób, będzie ostateczny bilans. W wojnach wywołanych przez USA na całym świecie tysiące, setki tysięcy. Jestem Europejczykiem, Polakiem i powinniśmy bronić naszej cywilizacji i wartości o ile jeszcze takie mamy. Dlatego nie powinniśmy przyjmować uchodźców nie tak masowo i bez kontroli.

 • Gość: egosum

  0

  Rozumiem,że Kubuś puchatek wbił flagę francuską w psie łajno....

 • Gość: fre11

  Oceniono 2 razy 0

  Wstrząśnięci czy zmieszani!?

 • pan.malowany

  Oceniono 4 razy 0

  Jestem wstrzasniety, ze oni sa wstrzasnieci....

 • Gość: egosum

  Oceniono 1 raz -1

  A czy "gwiazda wszechczasów" Janda otrząsnęła się już PO POrażce PO>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX