Meryl Streep pokazuje zdjęcie z młodości. Historia? Niesamowita. "Powiedzieli, że jestem za brzydka do roli"

Dziś jest jedną z najlepszych aktorek, jakie kiedykolwiek mogliśmy oglądać na ekranach kin. Talentu Meryl Streep nie podważa nikt, a niemal każda jej rola przechodzi do historii kina. Ale początki w Hollywood nie są łatwe. Ona też się o tym przekonała.
Początki Meryl Streep Meryl Streep pokazuje zdjęcie z młodości. Historia? Niesamowita. Talentu Meryl Streep nie podważa nikt, a niemal każda jej rola przechodzi do historii kina. Ale początki w Hollywood nie są łatwe. Ona też o tym wie. Dziś jest jedną z najlepszych aktorek, jakie kiedykolwiek mogliśmy oglądać na ekranach kin. Talentu Meryl Streep nie podważa nikt, a niemal każda jej rola przechodzi do historii kina. Ale początki w Hollywood nie są łatwe. Ona też się o tym przekonała. Trzy Oscary (16 nominacji!), osiem Złotych Globów (21 nominacji), dwie nagrody BAFTA. Wyróżnienia, które przypadły Meryl Streep można by wymieniać bez końca, a powód, dla którego nie zgarnia co roku wszystkich nagród, jest chyba taki, że inne aktorki też muszą czasem "coś" dostać. Przy jej zdolnościach dyskusje na temat urody są całkowicie zbędne. Ale okazuje się, że na początku swojej kariery Streep wcale nie miała łatwo. Dlaczego? Bo dla niektórych była "za brzydka". Na facebookowym fanpage'u aktorki pojawiło się zdjęcie i jego historia. Widzimy na nim uśmiechniętą, młodą aktorkę, która metrem wraca z nieudanego castingu. "To ja w drodze do domu z przesłuchania do filmu "King Kong", gdzie powiedziano mi, że jestem za brzydka do roli" - czytamy słowa Meryl. "To był dla mnie kluczowy moment. Ta jedna opinia mogła zniszczyć moje marzenia o zostaniu aktorką albo zmusić mnie do zapięcia się w pasy startowe i uwierzenia w siebie. Wzięłam głęboki oddech i pomyślałam: Przepraszam, że według Ciebie jestem zbyt brzydka do filmu, ale to tylko jedna opinia w morzu tysiąca i znajdę inną". Dziś mam 18 nagród Akademii" - czytamy. Jak podaje "Telegraph.co.uk" Meryl przytoczyła historię po raz pierwszy w styczniu. Przyznała wtedy, że producent nazwał ją zbyt brzydką w rozmowie ze swoim synem. Mówił po włosku, ale nie wiedział, że aktorka zna ten język. Rola przypadła w udziale Jessice Lange.

Trzy Oscary (16 nominacji!), osiem Złotych Globów (21 nominacji), dwie nagrody BAFTA. Wyróżnienia, które przypadły Meryl Streep można by wymieniać bez końca, a powód, dla którego nie zgarnia co roku wszystkich nagród, jest chyba taki, że inne aktorki też muszą czasem "coś" dostać. Przy jej zdolnościach dyskusje na temat urody są całkowicie zbędne. Ale okazuje się, że na początku swojej kariery Streep wcale nie miała łatwo. Dlaczego? Bo dla niektórych była "za brzydka".

Na facebookowym fanpage'u aktorki pojawiło się zdjęcie i jego historia. Widzimy na nim uśmiechniętą, młodą aktorkę, która metrem wraca z nieudanego castingu.

To ja w drodze do domu z przesłuchania do filmu "King Kong", gdzie powiedziano mi, że jestem za brzydka do roli - czytamy słowa Meryl. - To był dla mnie kluczowy moment. Ta jedna opinia mogła zniszczyć moje marzenia o zostaniu aktorką albo zmusić mnie do zapięcia się w pasy startowe i uwierzenia w siebie. Wzięłam głęboki oddech i pomyślałam: Przepraszam, że według Ciebie jestem zbyt brzydka do filmu, ale to tylko jedna opinia w morzu tysiąca i znajdę inną". Dziś mam 18 nagród Akademii.

Meryl StreepFacebook.com/Unofficial: Meryl Streep

Jak podaje "Telegraph.co.uk" Meryl przytoczyła historię po raz pierwszy w styczniu. Przyznała wtedy, że producent nazwał ją zbyt brzydką w rozmowie ze swoim synem. Mówił po włosku, ale nie wiedział, że aktorka rozumie ten język. Rola przypadła w udziale Jessice Lange.

jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (35)
Meryl Streep pokazuje zdjęcie z młodości. Historia? Niesamowita. "Powiedzieli, że jestem za brzydka do roli"
Zaloguj się
 • Gość: asx

  Oceniono 5 razy 5

  Zapiąć się w pasy startowe? Pasy startowe są z betonu i się nie zapinają...

 • changeable8

  Oceniono 6 razy 4

  Świetna babka i genialna aktorka. Poświęcajcie droga redakcjo więcej niusów właśnie takim osobom, a nie miernotom, których podstawą istnienia jest podpieranie ścianek.

 • Gość: Lodzermensch

  Oceniono 3 razy 3

  Zapiela sie w pasy startowe? Moze jeszcze w pasy startowe swoich butow?? :-))

  A tak w ogole, to znakomita aktorka, jedna z najlepszych w ostatnich 30 latach. Bardzo ja lubie.

 • justseb72

  Oceniono 2 razy 2

  Zwrot "pull myself up by the boot straps" nie znaczy "zapięcia w pasy startowe" tylko jest to idiom określający poprawę własnej sytuacji wyłącznie dzięki samemu sobie, własnym wysiłkom, bez niczyjej pomocy itd

 • gosc1974

  Oceniono 6 razy 2

  Dobrze, ze Meryl znała włoski lepiej niż autor artykułu angielski. Jak można napisać "zapięcia się w pasy startowe" - przecież to nie ma najmniejszego sensu i naprawdę można stosunkowo łatwo wyszukać w internecie prawdziwe znaczenie tego wyrażenia.

 • Gość: podis

  Oceniono 2 razy 2

  Cóż, o ile mnie pamięć nie myli to ma 19 nominacji do Oscara na swoim koncie (z czego 3 wygrane). Jakiś bardzo stary artykuł przetłumaczyli, albo im się wygrane odjęły od ogólnej liczby. Chyba tylko Walt Disney jest lepszy.

 • Gość: Meryl

  Oceniono 4 razy 2

  I miała rację, ma piękną i nietuzinkową urodę...

 • Gość: Dwulicowość

  Oceniono 1 raz 1

  Jedna z moich ukochanych aktorek. Prawda, piękno i czystość. Bez kłamstwa i manipulacji, będąc sobą, tworzy niezapomniane role.

 • Oceniono 3 razy 1

  No i dobrze, że nie jest seks bombą z biustem na pół ekranu. Dzięki temu można skupić się na jej grze aktorskiej. A potrafi zagrać każdą postać od cichej gospodyni domowej po bezwględną szefową korporacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX