Mikołaj Lizut ostro skrytykował modelki. W branży mody zawrzało. "Weź lepiej zamilcz i wróć do swojej ciężkiej pracy"

Feralną wypowiedź Mikołaja Lizuta ostro skrytykowała Maffashion. Głos w sprawie zabrał także Robert Kupisz.

W mediach społecznościowych trwa nagonka na Mikołaja Lizuta, redaktora naczelnego Rock Radia. Powód? Ostre słowa dotyczące osób pracujących w modelingu, które padły w ostatnim odcinku prowadzonego przez Agnieszkę Szulim programu "Na językach":

Podobno Polska słynie z talentów w modelingu. A jaka to ciężka praca! Trzeba pamiętać: najpierw lewa noga, potem prawa, potem która? Lewa? - skomentował w telewizji. Te waciki z wodą trzeba jeść. Społeczna premia za wykonywanie tego zawodu jest niewspółmierna. Mówi się, że modelka ma mieć talent. Jaki, k***a, talent? Ma mieć ładnego ryja i zgrabną d*pę. To jest jakieś pieprzenie bez sensu. Osobowość trzeba mieć, jaką, k**wa, osobowość? Że to lata pracy, żeby osiągnąć coś tam. Wystarczy mieć ładnego ryja! - stwierdził Lizut.

Słowa dziennikarza wywołały niemałe oburzenie w środowisku związanym z branżą modową. Na Facebooku pojawiła się fala krytyki ze strony zarówno samych zainteresowanych, czyli modeli i modelek, jak i projektantów, fotografów i blogerek modowych. W gronie osób wypowiadających się niepochlebnie na temat Mikołaja Lizuta znalazł się także Robert Kupisz. Na swoim profilu projektant napisał:

Robert Kupisz - komentarzFacebook.com/robertkupisz4ever

Od ostrych słów nie stroniła także Maffashion.

Wyrazić swoje zdanie to jedno, być chamem i ignorantem to drugie. Nie trzeba czegoś rozumieć, nie trzeba czegoś znać, szanować i podziwiać, jeśli nas nie interesuje. Nie trzeba czegoś poznawać na siłę, ale też nie wypowiadajmy się wtedy o tym. A już szczególnie w taki sposób! Nie mając za grosz klasy i kultury osobistej. Praca dziennikarza, praca modelki, księgowego, prawnika - łatwo generalizować... Modelka modelce nierówna, dziennikarz dziennikarzowi także - w tym przypadku szczególnie mocno! #poniżejpoziomu#klasadziennikarz #brakslow - napisała na Facebooku.

Blogerka modowa przytoczyła także wypowiedzi modelek, między innymi Marty Dyks. Ta - podobnie jak pozostali - skrytykowała Lizuta na Facebooku.

Szanowny Panie Lizut! Może i modelki nie muszą mieć mózgu, jednak dziennikarze powinni. Oh, wait! Pan jest dziennikarzem... Bardzo twórcze, bardzo. Słownictwo na 6, profesjonalizm 5, spełnienie zawodowe w plotkarskim programiku chyba też dość wysoko. I na co była ta szkoła, ja się pytam?

Najmocniejsza ze wszystkich była jednak wypowiedź Ewy Wladymiruk, również modelki.

Weź człowieku lepiej zamilcz i wróć do swojej "bardzo ciężkiej pracy", polegającej na wyśmiewaniu ludzi na wizji. Ryj to może i pan ma, my mamy twarze.

Maffashion - komentarzFacebook.com/MAFFASHION.official

 

kas

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS