Szymon Nehring. Polak w finale Konkursu Chopinowskiego zachwyca. Jaki jest prywatnie? Taki jak wielu 20-latków. Naprawdę!

Szymon Nehring to jedyny Polak w finale XVII Konkursu Chopinowskiego. Nie wiemy jeszcze, czy zwycięży, ale po jego wykonaniu koncertu e-moll komentatorzy nie mieli wątpliwości - to prawdziwy talent!

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbywa się po raz 17., a Polacy śledzą tę edycję w wyjątkowym napięciu. Oto bowiem serca jury pobija Polak - Szymon Nehring. Dotarł do finału i wszyscy mamy nadzieję, że powtórzy on sukces Rafała Blechacza sprzed 10 lat.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA SZYMONA NEHRINGA >>

Kim jest Szymon Nehring? Urodził się 29 września 1995 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako 5-latek. Tam też skończył szkołę muzyczną I i II stopnia. Przez 11 lat był w klasie fortepianu u Olgi Łazarskiej, a obecnie jest na II roku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa.

To niezwykle utalentowany pianista. Cechuje go ogromna muzykalność, pewność i dojrzałość grania oraz skromność. To już ukształtowany artysta - opowiadał dla Dziennikpolski24.pl Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Za słowami Balasa stoją niepodważalne argumenty - prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Wspomnijmy tu tylko kilka z nich np. I nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin + ..." w Budapeszcie czy I nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy.

Social Media

Tyle oficjalne źródła, a co tymczasem można wyczytać na Facebooku? Z tego prywatnego, aczkolwiek otwartego dla ogółu użytkowników dowiadujemy się np., że Szymon Nehring ma dziewczynę oraz że poza muzyka klasyczną jest fanem... hip-hopu. Na swojej tablicy udostępnia bowiem nie tylko koncerty fortepianowe, lecz także utwory DonGURALesko, Snoop Dogga czy Paktofoniki.

Zaskakujące? Nie, jeśli będziemy pamiętać, że wciąż mówimy o 20-letnim chłopaku. Dlatego nikogo nie powinno więc dziwić, że z Facebooka Szymona Nehringa dowiemy się, jakiej muzyki słucha, jakiej emotikonki nienawidzi (ZOBACZ ZDJĘCIE link do ikonki na dole) oraz że:

Jak na fortepianie tak w życiu.. Lubię ciężkie sprawy.

Kto widział choć jeden występ Nehringa w Konkursie Chopinowskim, wie dobrze, że lubi duże wyzwania i co więcej, radzi sobie z nimi doskonale.

karo

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (4)
Szymon Nehring. Polak w finale Konkursu Chopinowskiego zachwyca. Jaki jest prywatnie? Taki jak wielu 20-latków. Naprawdę!
Zaloguj się
  • Gość: wiktormarzena

    Oceniono 1 raz 1

    ...co znaczy jak kazdy 20-latek?? dymalby jadzie paradowska podczas burzy hormonow? to chcecie napisac?

  • Gość: Żydożerca

    Oceniono 4 razy -2

    "Lepsiejsi" zajadą mnie na śmierć, ale prawda jest taka, że to jest potwornie NUDNE. Facet stworzył 18 godzin muzyki. 18 godzin. Ileż można to grać, ileż można tego słuchać? I nie, nie jestem fanem Biebera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX