Jarosław Kuźniar udawał bezdomnego i prosił o pieniądze. "Może za dużo chcę? Muszę nieźle śmierdzieć". JEST WIDEO

Eksperyment społeczny z udziałem Jarosława Kuźniara zakończył się klęską. Przebrany za bezdomnego dziennikarz został całkowicie zignorowany przez przechodniów, których prosił o pieniądze na jedzenie.

Najpierw o swojej akcji Jarosław Kuźniar poinformował na Facebooku. Teraz, również na FB, program "DD TVN" zamieścił film, na którym widzimy dziennikarza zmagającego się z nieobjętą materią ludzkiej obojętności.

Czy może pani pomóc? Zbieram trochę pieniędzy na jedzenie... Ma pan chociaż 5 lub 10 groszy?- pytał mijających go przechodniów.

Nic z tego.

Może ja za dużo chcę? Nieźle... muszę nieźle śmierdzieć - mówił do siebie dziennikarz.

Sami zobaczcie (tutaj link do filmu na Facebooku).

Sprawdziliśmy, jak Polacy reagują na bezdomność. W rolę bezdomnego wcielił się prowadzący Dzień Dobry TVN Jarosław Kuźniar RANO . Więcej: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bezdomnosc-tlum-tlumnie-nie-pomaga,182916.html

Posted by Dzień Dobry TVN on 19 październik 2015

 

Interesujące są komentarze pod filmem. Internauci podeszli z dużym zrozumieniem do osób, które mijały Kuźniara obojętnie. Zwracali uwagę, że proszący o pieniądze często wyłudzają je na cele mniej szlachetne, niż jedzenie, a pomagać potrzebującym można w inny sposób.

W zeszłym roku przed Świętami zaczepiła mnie Pani czy dam jej na jedzenie.... akurat stałam blisko spożywczaka... mówię, że mogę jej wziąć! bułki i wędliny.... ona odpowiedziała : weź spie*dalaj.... Przez takich ludzi, inni którzy naprawdę potrzebują jedzenia tracą... - napisała jedna z internautek.
Popieram. I nie uważam, że to, że ludzie nie dają pieniędzy są mało empatyczni i źli. Ja mogę pomagać w inny sposób. Podać adres placówek, które pomagają. Kupić jedzenie. Zaproponować jakąś pracę za pieniądze.

W ubiegłym roku podobny eksperyment, tym razem na potrzeby kręconego filmu, przeprowadził Richard Gere. Poruszony doświadczeniem, zaraz potem przeszedł się po okolicy i każdemu napotkanemu bezdomnemu dał pieniądze i jedzenie.

Zanim "DD TVN" opublikowało film z akcji, na swoim facebookowym profilu swoje wrażenia zaprezentował sam Kuźniar. Zobaczcie (tutaj link do filmu na Facebooku).

2h przy stacji metra centrum z kartką 'zbieram na jedzenie'. W finale w kubku na drobne 0 pln. A nie wyglądałem na siebie. Zobaczcie cały materiał RANO w poniedziałek w #DDTVN

Posted by Jarosław Kuźniar on 16 październik 2015

Wpisy na profilu DD TVNScreen z Facebook.com/DD TVN

alex

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (31)
Jarosław Kuźniar udawał bezdomnego i prosił o pieniądze. "Może za dużo chcę? Muszę nieźle śmierdzieć". JEST WIDEO
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 4 razy 4

  Kuźniar, jak cokolwiek uzbierasz, pamiętaj o podatku od darowizny.

 • fanizymiko

  Oceniono 4 razy 4

  Ile Kuźniar przeznaczył na pomoc potrzebującym w ostatnim tygodniu?

  Wie ktoś? Przecież zarabia nieźle to pewnie pomaga, prawda?

 • fanizymiko

  Oceniono 4 razy 4

  Kuźniar oddał do sklepu kubek, bo nie spełnił jego oczekiwań.

  Złośliwcy mówią też, że nic nie dostał bo pomimo przebrania było czuć Kuźniara:))

 • fanizymiko

  Oceniono 5 razy 3

  Gere jak przebrał się za kloszarda to po tej akcji dawał spotkanym bezdomnym po 100 dolarów.

  U Kuźniara akcja skończyła się wyciągnięciem drogiego gadżetu elektronicznego i zaćwierkanie, ze "naród" niewdzięczny.

  No cóż różnicę klas jednak widac:)

 • laik76

  Oceniono 1 raz 1

  na podstawie bzdurnej akcji pan Jarosław K. (nomen omen ciekaw zbieżność z pewnym politykiem) wyciąga bzdurne wnioski. Proponuję popatrzeć ile pieniędzy zbiera WOŚP, ile zbiera sie pomaga, czy Caritas. Ile czasu zabrało uzyskanie całej sumy np. na pomoc dla Kajtka. Polacy pomagają i robią to o wiele mądrzej niż sądzi p. Jarosław K. Ale czego wymagać od największego hejtera w Polsce?

 • Gość: eye

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dali bo poznali co to za gagatek. Też bym nie dał.

 • kiciuleczek

  Oceniono 1 raz 1

  Beznadziejna charakteryzacja...włożył śmieszną czapkę i myślał, że go nikt nie rozpozna? Gęba wypasiona, a mówi, że na chleb zbiera.
  Dalej ma ludzi za idiotów?

 • Marcin .Czuba

  Oceniono 1 raz 1

  Hmm, zazwyczaj, do takich akcji, wybiera się znanych i LUBIANYCH, z którymi (gdyby ktoś ich rozpoznał) ludzie chętnie by się przywitali, może poprosili o autograf.
  Gdyby Kuźniar się ujawnił, to myślę, że nic by się nie zmieniło albo mogli by go jeszcze bardziej ignorować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX