Nowy fenomen Instagramu: #thighbrow, czyli po naszemu "dołeczki przyłonowe". Tego nie mają chude dziewczyny

Jeśli nie chcesz wyjść na internetowego ignoranta, musisz obowiązkowo wiedzieć, co to jest thighbrow. A gdy już się dowiesz - najlepiej szybko wskocz w kostium kąpielowy, strzel sobie fotę w jedynym właściwym teraz na Instagramie siadzie: na własnych nogach lub z takim zgięciem nóg, by powstało TO miejsce. Uwaga! Super chude dziewczyny niestety mogą poczuć się dyskryminowane, bo nowy trend wyraźnie lansuje bardziej krągłe bioderka.

Instagram to kopalnia trendów. Co i rusz ktoś (znany, oczywiście, no kogo interesują anonimowe posty!) wrzuca tam jakąś fotę, która wywołuję lawinę. Obowiązkowy hasztag i oto mnóstwo maniaków (a przede wszystkim maniaczek) Instagrama powiela nowy, pożądany sposób wykonywania zdjęć.

Były wydęte usteczka, foty po przebudzeniu i zdjęcia bez makijażu (akurat!). Były selfie po seksie i zdjęcia eksponujące przerwę między nogami. Piersi pod różnym kątem też miały swoje pięć minut. Teraz przyszedł czas na trend dla nieco krąglejszych dziewczyn.

Oto on: thighbrow. Nieważna twarz, biust schodzi na dalszy plan - liczy się miejsce złączenia bioder i ud. Nazwijmy to miejsce na okoliczność tego tekstu: dołeczkami przyłonowymi. Nie chodzi wszak tylko o miejsce, ważne jest wyeksponowanie - by powstało TO, co należy opatrzyć hasztagiem #thighbrow, należy usiąść na nogach, pozwolić, by ciało się elegancko naprężyło i powstała ta fałdka przy fałdce. Ewentualnie - tak się ułożyć, tak zgiąć nogę lub nogi - by uzyskać ten sam efekt. To jak z dołeczkami przy uśmiechu - bez uśmiechu ich nie uświadczysz.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Trend zapoczątkowały - oczywiście! - "Kardaszianki" - Khloe Kardashian i Kendall Jenner zaprezentowały się na Instagramie w tym specyficznym "siadzie" i ruszyło. Rihanna, Beyonce to tylko wierzchołek góry lodowej. Instagram zasypały foty z dołeczkowym hasztagiem.

Khloe KardashianInstagram.com/khloekardashian

Producenci kostiumów kąpielowych z bardzo mocno wyciętym dołem zacierają ręce - kolejne gwiazdy prezentują się w skąpym plażowym odzieniu na Instagramie - z obowiązkową fałdką biodrową. Czy to źle? Jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia kreowania wzorców kobiecego ciała, to nie jest to nawet takie głupie.

Co jakiś czas przewija się przez media i social media fala krytyki: że modelki za chude, że promocja anoreksji, że z Anją Rubik jest coś nie tak. Równolegle z tym pojawiają się głosy męskich znawców - co to między jednym łykiem piwa a drugim głoszą mądrość: bo kobita, stary, tu musi mieć na czym siedzieć, musi być za co złapać. I są takie wzorce zza wielkiej wody, godne naśladowania, co mają duże i krągłe pupy, apetyczne kształty i nie ma wątpliwości, że gdy deklarują, że lubią czasem zjeść pizzę, to to jest prawda. Beyonce, trochę zapomniana J.Lo, Kim Kardashian przywracają wiarę wiecznie odchudzającym się kobietom, że krągłe i niewychudzone też jest sexy.

Zbyszko z Bogdańca co prawda wolał wątłą Danusię, ale Jagienka, co orzechy jędrnym tyłkiem łupać umiała, wpadała w oko i zapadała w pamięć. No i zdrowsze to było, dłużej pożyło (wybaczcie ten lekturowy suchar, ale wrzesień, czas szkoły!). I na bank, gdyby przyszło jej żyć w czasach Instagrama miałaby więcej lajków za fotę z #thighbrow niż rachityczne blondynki z zamglonym spojrzeniem.

Gosia Tchorzewska

Więcej o:
Komentarze (17)
Nowy fenomen Instagramu: #thighbrow, czyli po naszemu "dołeczki przyłonowe". Tego nie mają chude dziewczyny
Zaloguj się
 • smith81

  Oceniono 12 razy 10

  nic tylko czekać jak nowym trendem stanie się pokazywanie kakaowego oka. can't wait.

 • dorry

  Oceniono 5 razy 5

  "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
  i jeszcze:
  "Im bardziej zaawansowane technicznie (doskonalsze!) medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane."
  Obydwa - S. Lem

 • Gość: Falda

  Oceniono 4 razy 4

  Zaden "doleczek przylonowy" tylko falda, zgiecie pomiedzy tulowiem a nogami.

 • Gość: House MD

  Oceniono 4 razy 2

  Dołeczki przyłonowe - a mózg gładki.

 • Gość: elq

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety, Ludzkość schodzi na psy!
  Wkrótce tylko bycie kurewką będzie "trendy"!
  Żałosne palanty!

 • Gość: jak

  Oceniono 4 razy 2

  W łeb sobie strzelcie.

 • woal

  Oceniono 4 razy 2

  a kiedy pokażą rowy????

 • Gość: xionc

  Oceniono 5 razy 1

  patrze na te foty i dochodzę do wniosku, że jednak islam może coś wnieść w spleśniałą kulturę zachodu..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX