Joanna Krupa przyjęła drugi chrzest w Izraelu. Modelkę krytykuje... prawicowy portal: Afiszuje się, medialny performens

Prowadząca "Top Model" zdecydowała się na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego poprzez tradycyjną ceremonię zanurzenia w rzece Jordan. Przedsięwzięcie, która na swojej antenie pokazała stacja TVN, skrytykował prawicowy portal Fronda.
Krupa znów się chrzci Joanna Krupa przyjęła drugi chrzest w Izraelu. Joanna Krupa zdecydowała się na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego poprzez tradycyjną ceremonię zanurzenia w rzece Jordan. Prowadząca "Top Model" zdecydowała się na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego poprzez tradycyjną ceremonię zanurzenia w rzece Jordan. Przedsięwzięcie, która na swojej antenie pokazała stacja TVN, skrytykował prawicowy portal Fronda. Joanna Krupa wielokrotnie deklarowała się jako głęboko wierząca katoliczka. Manifestacje wiary możemy zobaczyć chociażby na jej profilu na Instagramie. Kontrowersje wywołała, gdy obchodziła w sieci Środę Popielcową pozując z krzyżem z popiołu na czole. Jeszcze głośniejszym echem w mediach odbiła się jej wyprawa do Izraela. Widzowie stacji TVN mogli zobaczyć jak odziana w białą tunikę z nadrukowanym Jezusem zanurza się w rzece Jordan. "Drugim chrztem" modelki zainteresował się prawicowy portal Fronda. Cytowany w publikacji poświęconej inicjatywie modelki ksiądz Andrzej Adamski, dyrektor Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, podważa nie tylko pobudki Krupy, ale też istotność ceremonii. - Po obejrzeniu tego materiału odnoszę bardzo dziwne wrażenie. Poza tym w relacji na temat tego wydarzenia widzę pewne nieścisłości. W jednym miejscu jest mowa o tym, że Joanna Krupa "odnowiła swój chrzest", a w drugim miejscu, że "przyjęła po raz drugi". Jest to coś niebywałego. Oczywiście w Kościele katolickim jest coś takiego jak "odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego". Dokonuje się to uroczyście w czasie Wigilii Paschalnej. Odnowienie przyrzeczeń przypomina nam o godności Dziecka Bożego. Trudno natomiast mi powiedzieć, czym było to wydarzenie z udziałem pani Krupy, ani nie wiem kim jest ten pan, który udziela jej chrztu. Na pewno nie można ważnie przyjąć sakramentu chrztu po raz drugi.

Joanna Krupa wielokrotnie deklarowała się jako głęboko wierząca katoliczka. Manifestacje wiary możemy zobaczyć chociażby na jej profilu na Instagramie. Kontrowersje wywołała, gdy obchodziła w sieci Środę Popielcową pozując z krzyżem z popiołu na czole. Jeszcze głośniejszym echem w mediach odbiła się jej wyprawa do Izraela. Widzowie stacji TVN mogli zobaczyć jak odziana w białą tunikę z nadrukowanym Jezusem zanurza się w rzece Jordan. "Drugim chrztem" modelki zainteresował się prawicowy portal Fronda. Cytowany w publikacji poświęconej inicjatywie modelki ksiądz Andrzej Adamski, dyrektor Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, podważa nie tylko pobudki Krupy, ale też istotność ceremonii.

Po obejrzeniu tego materiału odnoszę bardzo dziwne wrażenie. Poza tym w relacji na temat tego wydarzenia widzę pewne nieścisłości. W jednym miejscu jest mowa o tym, że Joanna Krupa "odnowiła swój chrzest", a w drugim miejscu, że "przyjęła po raz drugi". Jest to coś niebywałego. Oczywiście w Kościele katolickim jest coś takiego jak "odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego". Dokonuje się to uroczyście w czasie Wigilii Paschalnej. Odnowienie przyrzeczeń przypomina nam o godności Dziecka Bożego. Trudno natomiast mi powiedzieć, czym było to wydarzenie z udziałem pani Krupy, ani nie wiem kim jest ten pan, który udziela jej chrztu. Na pewno nie można ważnie przyjąć sakramentu chrztu po raz drugi.

W dalszej części wypowiedzi ksiądz inicjatywę Krupy określa mianem "medialnego performnesu".

Ja odbieram tę całą sytuację jako show, ponieważ jeżeli ktoś rzeczywiście szuka Pana Boga i działa z pobudek religijnych, to nie jedzie białą limuzyną, nie robi tego przed kamerami. Jeśli ktoś naprawdę szuka Pana Boga, to się z tym nie afiszuje. Na mnie to wszystko robi wrażenie jakiegoś medialnego performensu.

Joanna Krupa Instagram.com/joannakrupa

Ceremonię pokazała stacja TVN w programie "Uwaga". Tak Krupa wyjaśniała w nim swoje pobudki:

Chciałam przyjąć chrzest jako dorosła osoba, tam gdzie przyjął go Jezus. Kiedy jest się małym dzieckiem, decydują o tym rodzice. Teraz jestem dorosłą kobietą, moja wiara jest mocniejsza. Chciałam pokazać, że jestem dumna z tego, że jestem katoliczką, z tego, że mogłam być tutaj gdzie Jezus.

em

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS