Violetta Villas i Anna German w jednym serialu. Są już typy do głównej roli

Fani Violetty Villas doczekają się serialu o jej życiu - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Opowieść o polskiej gwieździe stworzą: były wiceprezydent Sopotu oraz reżyser "Klanu". Mówi się, że diwę mają zagrać Katarzyna Figura i Margaret.

Katarzyna Figura i Margaret są typowane do roli Violetty Villas. Wystąpić miałyby obie. Margaret zagrałaby młodą Villas u początków jej kariery, Figura wcieliłaby się w diwę, która w Las Vegas śpiewała w duecie z Frankiem Sinatrą. Typy wydają się rozsądne, ale oficjalnego potwierdzenia obsady nie ma. Wola nakręcenia serialu jest.

Jedynka jest nim wstępnie zainteresowana - mówi WirtualnymMediom.pl Piotr Radziszewski, dyrektor TVP1. Projekt może trafić na jej antenę w 2017 roku.

Historia przedstawiona w serialu wiązałaby Villas z Sopotem a i nad projektem czuwać mają dwaj autorzy związani z Trójmiastem.

Wojciech Fułek, były wiceprezydent Sopotu, autor książek i scenariuszy do filmów dokumentalnych, oraz Paweł Chmielewski, reżyser m.in. serialu "Klan" - informuje "Dziennik Bałtycki.

Istotne będą wątki poboczne serialu, bo scenarzyści planują wprowadzić tam inne znane postacie polskiej historii. Pojawi się m.in. Władysław Szpilman (opiekun Villas i pierwszy promotor, twórca pseudonimu scenicznego), Edward Gierek (pracował w kopalni z ojcem Villas) czy w końcu Anna German (zagrać ją ma ponownie Joanna Moro).

W naszym scenariuszu do spotkania Villas i German dochodzi za kulisami opolskiego festiwalu. Obie tam rozmawiają o swoich doświadczeniach emigracyjnych. O tym, że powinny się trzymać razem, ponieważ obie urodziły się poza granicami kraju - pomysłodawcy tłumaczą w pomorskiej gazecie.

Historia wyjdzie od belgijskiego Liege, gdzie Czesława Cieślak dorastała i toczyć się będzie w różnych miejscach w Polsce (w tym rodzinnym Lewinie Kłodzkim), by przeskoczyć do w końcu do Las Vegas i słynnego hotelu Dunes, gdzie występowała u szczytu sławy. Serial, jak tłumaczą twórcy, ma być opowieścią o przemianie "skromnej dziewczyny z prowincji" w wielką gwiazdę i bolesnym powrocie do kraju po latach życia na obczyźnie.

O tym, że będzie serial, musiano zdecydować niedawno. Jeszcze w lutym tego roku "Super Express" donosił, że "od roku" trwają rozmowy o produkcji filmu biograficznego o Villas. Zdaniem tabloidu konieczne było ustalenie warunków z synem piosenkarki, Krzysztofem Gospodarkiem.

Oprócz bezcennej wiedzy o matce ma także zastrzeżone w Urzędzie Patentowym prawa do czerpania korzyści majątkowych z publicznego używania jej imienia i nazwiska - donosiła gazeta.

Propozycje odtwórczyń roli Villas wydają się trafione. Katarzyna Figura to w końcu jedna z najlepszych polskich aktorek, a Margaret, choć doświadczenia przed kamerą nie ma, to ma za to głos i... wygląd. O podobieństwie piosenkarki do młodej Villas mówiło się już od dawna i dużo. Nawet Kuba Wojewódzki wspomniał o tym w swoim programie. Czy obie pasują do roli? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii.

Margaret,  młoda Violetta VillasFaceboook.com/Margaret/ East News

MargaretAplikacja Plotek

socha

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Czy Figura i Margaret pasują do roli Villas?