Dziś Krzysztof Kolberger skończyłby 65 lat. Kim jest jego córka? Julia Kolberger podbija świat filmu

Krzysztof Kolberger, gdyby żył, 13 sierpnia kończyłby 65 lat. Jego córka, 37-letnia obecnie Julia, również związała swoje życie z filmem, choć wybrała aktywność po drugiej stronie kamery.

Nazywali ją "Woody Allenem w spódnicy". Początkowo jej to przeszkadzało, potem przyzwyczaiła się. Julia Kolberger, córka Krzysztofa Kolbergera i Anny Romantowskiej, przebojem wchodzi w polski świat filmowy.

<< ZOBACZ, JAK WYGLĄDA >>

Wykształcona, pracowita i utalentowana. Pozycję buduje w oparciu o własną, ciężką pracę. Najpierw były studia językowe na Sorbonie.

Jestem po anglistyce, to są moje pierwsze studia. Studiowałam anglistykę we Francji, bo jak powiedział mój ojczym, to jak skończyć szkołę morską w Czechach, więc stwierdziłam, że będzie oryginalnie - mówiła w rozmowie z Portalfilmowy.pl.

Potem szukała dla siebie drogi, miała zostać na uniwersytecie i uczyć angielskiego, rozważała... karierę kucharską. Wygrało inne marzenie. Reżyseria. Tym bardziej, że we Francji skończyła się jej karta stałego pobytu, co uniemożliwiało jej podjęcie pracy, i musiała wrócić do Polski.

To było przed wstąpieniem Polski do Unii. W każdej pracy mówili mi: zatrudnimy panią, tylko musi pani mieć pozwolenie na pracę. A ja nie mogłam dostać pozwolenia na pracę bez pracy. Błędne koło. Byłam też zmęczona życiem polskiej studentki w Paryżu - opowiadała w wywiadzie dla Wyborcza.pl.

Zanim zrozumiała, że pociąga ją reżyseria, zagrała niewielkie role w kilku filmach. Jednak wykonywanie czyichś poleceń w ogóle nie leży w jej naturze.

Jestem kontrolfreekiem i bardzo lubię mieć kontrolę nad wszystkim - przyznała w cytowanym wywiadzie.

Julia Kolberger jest bardzo dyskretna. Unika imprez, nie opowiada o swoim życiu prywatnym, w wywiadach koncentruje się na swojej pracy zawodowej. Prawie nie korzysta z Facebooka.

Wśród jej dokonań artystycznych królują krótkie formy. Zadebiutowała "Ławeczką". Potem między innymi były filmy "Jutro mnie tu nie będzie" i "Mazurek". Ten ostatni film zyskał wiele nagród, między innymi na festiwalach Dwa Brzegi i Grand Off.

Mój film "Mazurek" jest o kryzysie wieku średniego u kobiety. Zwykle filmy takie są o o mężczyznach, więc uznałam, że warto opowiedzieć to z innej strony. Dlaczego wybrałam taką tematykę? Bo sama powoli zbliżam się do wieku średniego, więc chciałam się do tego przygotować emocjonalnie - mówiła w rozmowie z Portalfilmowy.pl.

Współpracowała też z Wojtkiem Smarzowskim, który zatrudnił ją jako asystentkę przy filmie "Róża".

Wojtek jest fantastyczny. Przy „Róży” robiłam dokumentację wojskową, saperską i ginekologiczną. Dotarłam m.in., do jednego z najstarszych w Polsce ginekologów, który pamiętał jakimi metodami leczono w 1944r. kobiety, jakie leki podawano, itd. Wojtek bardzo dba o autentyczność i jest bardzo precyzyjny więc wszystko należało sprawdzić (...). Był chyba na tyle zadowolony z mojej pracy, że gdy do niego zadzwoniłam 2 lata później, z pytaniem, czy nie zostałby opiekunem artystycznym mojej 30-minutowej fabuły, zgodził się, nawet nie czytając scenariusza. I chyba podobał mu się „Mazurek” - mówiła w rozmowie z portalem Film.onet.pl.

Julia Kolberger ma 37 lat. Jej rodzice rozstali się niedługo po jej urodzeniu. Nigdy nie opowiadali o powodach, za to zawsze wspominali o sobie z ogromnym szacunkiem.

Nie przychodzi mi do głowy żadna negatywna cecha jego charakteru, chyba zrobię z niego anioła - mówiła Romantowska o swoim byłym mężu w programie "Uwaga!".

Anna Romantowska, Krzysztof Kolberger i córka JuliaEast News

alex

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (14)
Dziś Krzysztof Kolberger skończyłby 65 lat. Kim jest jego córka? Julia Kolberger podbija świat filmu
Zaloguj się
 • Gość: Director

  Oceniono 76 razy 76

  To kadr z filmu "Jeśli się odnajdziemy" i dzieckiem na zdjęciu jest Monika Sapilak.

  Poraża mnie ta ignorancja Plotka...

 • Gość: jsndkjba

  Oceniono 31 razy 31

  Mała blondynka na zdjęciu to Monika Sapilak. Jest to kadr z filmu "Jeśli się odnajdziemy". Proszę sprawdzać źródła, a nie wklejać bez zastanowienia.

 • Gość: wtajemniczona

  Oceniono 51 razy 19

  Darowalibyście sobie ten wtręt o powodach rozstania rodziców, tajemnicą Poliszynela jest, pan Kolberger potrzebował tego, czego pani Romantowska z racji bycia kobietą nie mogła mu dać. Pamiętam piękny wywiad chyba w TS ojca i córki, ponoć rozstał się z matką panny Kolberger bardzo dyskretnie, tak dyskretnie, że ona nie wiedziała przez szereg lat, że tata mieszka gdzieś indziej. Wystarczyłoby pisać o córce

 • donald.szuja

  Oceniono 17 razy 7

  Niemożliwe!!! To już nawet wam Elektroda i Cichapęk obrzydły.

 • Gość: obiektywnym okiem

  Oceniono 26 razy 6

  Tekst na zamówienie? Młodych, zdolnych i bardziej kreatywnych są tysiące. Ale proponuje przypatrzec sie jakie nazwiska dostają się do pewnej szkoły... bo wujek, bo ciocica albo starzy pomogą... :|) Polski sos... nie kupuje tego...

 • Gość: polak

  Oceniono 18 razy 4

  Nie za duzo dzieci aktorow w polskim filmie?!

 • Gość: mt

  0

  Na 6 zdj. Julia "czysty" Tata, tak samo jak On piękna w każdym aspekcie. Ale wolałabym, żeby nie była "Allenem"(jak nazwano ją we wcześniej czytanym przeze mnie artykule - Allenem zbyt "pokręconym". Prościej, szlachetniej to szczęśliwiej - po prostu. Życzę szczęścia i widocznych sukcesów

 • Gość: ja

  Oceniono 31 razy -21

  A to on nie żyje, nie wiedziałam...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX