Michał Żebrowski w stroju niedźwiedzia atakuje ludzi w parku. Spokojnie, to kolejna odsłona akcji WWF

Michał Żebrowski i fundacja WWF pokazują Polakom, jak uciążliwych turystów muszą znosić niedźwiedzie.

Do tegorocznej edycji kampanii WWF Polska "Nie mów do mnie misiu" ponownie włączył się Michał Żebrowski. Z pomocą studentów warszawskiej filmówki nagrał trzy filmy o przygodach niedźwiedzia brunatnego, który trafił między ludzi. Aktor w stroju misia okrada ich z jedzenia, wchodzi im w drogę, straszy psem, fotografuje z bliska i rozrzuca śmieci. Dokładnie tak zachowują się turyści na górskich szlakach.

Michał Żebrowski zagrał niedźwiedzia w serii trzech krótkich filmów, które opowiadają o niedźwiedziu odwiedzającym miasto. Niedźwiedź występuje w nich w roli turysty, w krainie człowieka. Przez odwrócenie ról chcemy uświadomić Polakom, co czują niedźwiedzie, kiedy w podobny sposób zachowują się ludzie na karpackich szlakach - tłumaczy WWF Polska.

Aktualna kampania skierowana jest do internautów, rok temu aktor wszedł między ludzi. Na parkingu koło Morskiego Oka przekonywał turystów, że niedźwiedzie, to nie misie do przytulania, ale dzikie zwierzęta.

Tatry są jedną z dwóch głównych ostoi niedźwiedzia w Polsce. Z powodu dużego natężenia ruchu turystycznego i niewielkiego obszaru tych gór turyści powinni zachować szczególną rozwagę podczas górskich wędrówek - prosi wwf.pl.

18.06.2014 Palenica Bialczanska . Organizatorzy akcji Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

socha

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS