Dorota Wróblewska pochwaliła styl córki i żony prezydenta. To zapytaliśmy Macademian Girl: Szkolny mundurek, strój francuskiej pokojówki

Mocna rozbieżność w ocenie kreacji, jakie miały na sobie w dniu zaprzysiężenia prezydenta Agata i Kinga Duda. Od bezwarunkowej pochwały ze strony Doroty Wróblewskiej, do krytycznej oceny autorstwa Macademian Girl.
Specjalistki oceniają stroje córki i żony prezydenta Pochwały od Doroty Wróblewskiej. Macademian Girl bezlitosna: Szkolny mundurek i strój francuskiej pokojówki Dorota Wróblewska zajmuje się produkcją pokazów mody, ale zdarza jej się również komentować stylizacje znanych osób. Tym razem "na warsztat" poszły kreacje pierwszej córki, Kingi Dudy, i pierwszej damy, Agaty Dudy. Okazja była niezwykła, bo zaprzysiężenie nowego prezydenta. Agata i Kinga Duda to wizerunkowy "filar" naszego Prezydenta. Obie panie podczas ceremonii miały odpowiednie stylizacje. Nic dodać, nic ująć. Jednak ubranie to nie wszystko. Ważnym elementem są dyplomatyczne maniery, które należy poznać. Dużo pracy i efekty są widoczne. W tym przypadku wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Brawo nie tylko dla Pań, ale i osób, które zajmują się wizerunkiem Pierwszej Damy - napisała Wróblewska na swoim profilu na Facebooku. Nie wszystkim przypadły do gustu stylizacje Agaty i Kingi Dudy. Wygląd obu pań mocno skrytykowała blogerka Macademian Girl. Większość światowych Pierwszych Dam unika czerni. Czerń to wprawdzie kolor powagi, ale związanej ze smutkiem i żałobą, a w polityce niesie raczej negatywne skojarzenia - to kolor skrajności. Jeszcze w XIX wieku utożsamiano go z anarchią, a w pewnym momencie był to kolor zarówno ultralewicy i komunistów, jak i partii skrajnie prawicowych - powiedziała w komentarzu dla Plotek.pl Blogerka zwróciła też uwagę, że strój Kingi Dudy, mimo swojej elegancji, nie został dopasowany do rangi uroczystości. Zaprzysiężenie Prezydenta RP, to wprawdzie okazja podniosła, ale też pełna celebracji. Tymczasem, zarówno Agata Duda, jak i Kinga Duda wyglądały jakby nie miały powodów do radości, a to przecież nie prawda. Czarny kolor nie zagwarantował im sukcesu. Prezydencka córka wybrała czarną plisowaną spódniczkę, której krój niestety kojarzy się ze szkolnym, dziecięcym mundurkiem. Niepoważny charakter zestawu spotęgowała długość przed kolano - w sytuacjach oficjalnych należy kolana zakrywać, dress code biznesowy jasno to podkreśla. Efekt to strój dziewczynki, która wybiera się na szkolny apel. Zabrakło tylko tornistra - podsumowała Macademian Girl. Krytycznie oceniła też strój pierwszej damy. Porównywalnie poradziła sobie jej mama, żona Prezydenta Dudy. Przygnębiający czarny kolor żakietu, miały prawdopodobnie rozweselić kremowe plisy ozdabiające jego poły. Zamiast tego niefortunnie sprawiły, że zestaw przywodzi na myśl strój francuskiej pokojówki. Nie sądzą by o taki wydźwięk chodziło. Obu paniom, życzę żeby w przyszłości już nie zapominały o używaniu koloru w swoich stylizacjach. Dzięki temu będą wyglądały elegancko i zdecydowanie bardziej przyjaźnie. W ten sposób znacznie lepiej zjednają sobie publikę i podkreślą niewątpliwe atuty - zakończyła. Czy rzeczywiście Agata Duda wyglądała jak francuska pokojówka, a jej córka Kinga jak uczennica bez tornistra? Jedno jest pewne. To dopiero początek obszernej dyskusji o stylu obu pań.

Dorota Wróblewska zajmuje się produkcją pokazów mody, ale zdarza jej się również komentować stylizacje znanych osób. Tym razem "na warsztat" poszły kreacje pierwszej córki, Kingi Dudy, i pierwszej damy, Agaty Dudy. Okazja była niezwykła, bo zaprzysiężenie nowego prezydenta.

Agata i Kinga Duda to wizerunkowy "filar" naszego Prezydenta. Obie panie podczas ceremonii miały odpowiednie stylizacje. Nic dodać, nic ująć. Jednak ubranie to nie wszystko. Ważnym elementem są dyplomatyczne maniery, które należy poznać. Dużo pracy i efekty są widoczne. W tym przypadku wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Brawo nie tylko dla Pań, ale i osób, które zajmują się wizerunkiem Pierwszej Damy - napisała na swoim profilu na Facebooku.

Strój obu pań faktycznie wyglądał na dopracowany do najdrobniejszych szczegółów. Również ich powściągliwe zachowanie było w stu procentach adekwatne do sytuacji. Macademian Girl, znana blogerka modowa, zwróciła jednak uwagę na kolor, jaki dominował w kreacjach Agaty i Kingi Dudy.

Większość światowych Pierwszych Dam unika czerni - powiedziała w komentarzu dla Plotek.pl. Czerń to wprawdzie kolor powagi, ale związanej ze smutkiem i żałobą, a w polityce niesie raczej negatywne skojarzenia - to kolor skrajności. Jeszcze w XIX wieku utożsamiano go z anarchią, a w pewnym momencie był to kolor zarówno ultralewicy i komunistów, jak i partii skrajnie prawicowych.

Zwróciła też uwagę, że strój Kingi Dudy, mimo swojej elegancji, nie został dopasowany do rangi uroczystości.

Zaprzysiężenie Prezydenta RP, to wprawdzie okazja podniosła, ale też pełna celebracji. Tymczasem, zarówno Agata Duda, jak i Kinga Duda wyglądały jakby nie miały powodów do radości, a to przecież nie prawda. Czarny kolor nie zagwarantował im sukcesu. Prezydencka córka wybrała czarną plisowaną spódniczkę, której krój niestety kojarzy się ze szkolnym, dziecięcym mundurkiem. Niepoważny charakter zestawu spotęgowała długość przed kolano - w sytuacjach oficjalnych należy kolana zakrywać, dress code biznesowy jasno to podkreśla. Efekt to strój dziewczynki, która wybiera się na pierwszowrześniowy apel - zabrakło tylko tornistra.

Kinga DudaEast News/AG

Krytycznie oceniła też strój pierwszej damy.

Porównywalnie poradziła sobie jej mama, żona Prezydenta Dudy. Przygnębiający czarny kolor żakietu, miały prawdopodobnie rozweselić kremowe plisy ozdabiające jego poły. Zamiast tego niefortunnie sprawiły, że zestaw przywodzi na myśl strój francuskiej pokojówki. Nie sądzą by o taki wydźwięk chodziło. Obu paniom, życzę żeby w przyszłości już nie zapominały o używaniu koloru w swoich stylizacjach. Dzięki temu będą wyglądały elegancko i zdecydowanie bardziej przyjaźnie. W ten sposób znacznie lepiej zjednają sobie publikę i podkreślą niewątpliwe atuty - zakończyła swoje podsumowanie Macademian Girl.

Agata DudaAG

Rzeczywiście Agata Duda wyglądała w dniu zaprzysiężenia jak francuska pokojówka, a Kinga Duda jak uczennica bez tornistra? Jedno jest pewne. To dopiero początek obszernej dyskusji o stylu obu pań. Bo że go posiadają, to rzecz całkowicie pewna.

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS