Jessica Alba odpowiada na krytykę jej kremu z filtrem. "Bolą nas takie opinie". Pokazała też wymowne zdjęcie

Ekologiczny krem do opalania firmowany nazwiskiem aktorki spotkał się z lawiną niepochlebnych komentarzy klientów, którzy pokazywali w sieci zdjęcia swoich dzieci z poparzeniami słonecznymi. Aktorka odniosła się do sprawy na Instagramie.

Jessica Alba jest współzałożycielką firmy kosmetycznej Honest Company oferującej produkty przyjazne środowisku, przeznaczone zwłaszcza do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecięcej. Kontrowersyjny okazał się krem z filtrem, który w opinii oburzonych rodziców, nie zapewnił żadnej ochrony ich pociechom. Na dowód pokazywali oni w sieci zdjęcia dzieci z poparzeniami słonecznymi.

Jessica Alba Twitter.com/printscreen

Aktorka na Instagramie zamieściła oświadczenie firmy, w którym zapewnia, ze produkt był wielokrotnie testowy, spełnił wszystkie regulacje rządu oraz zyskał pozytywną opinię organizacji Enviroment Working Group. Założyciele Honest Company stwierdzają przy tym, że kosmetyki tworzone były z myślą o ich własnych dzieciach.

Ochrona naszych i waszych dzieci to powód, dla którego założyliśmy Honest Company. Dla nas, rodziców, bolesna jest każda opinia osoby niezadowolonej z korzystania z kremu. Stworzyliśmy Honest Sunscreen by chronić własne dziecie - Honor, Haven, Luke'a, Evie i Poppy - w parkach, na basenie, wszędzie, każdego dnia - czytamy w oświadczeniu.

Przedstawiciele firmy nie odnieśli się bezpośrednio do zarzutu o nieskuteczności produktu (w poniedziałkowym komentarzu dla portalu Buzzfeed sugerowali, że przyczyną może być niezgodna z instrukcjami aplikacja), zapewnili jednak, że nie są głusi na krytykę i starają się odpowiedzieć każdemu niezadowolonemu klientowi.

Zależy nam na tym, by spełniać wasze oczekiwania. Osobiście podnieśliśmy słuchawkę telefonu, by porozmawiać z wieloma z was. Nasz zespół kontaktuje się z każdym, kto  wyrażał na portalach społecznościowych swoje niezadowolenie. Możecie być pewni, że zależy nam na waszym bezpieczeństwie i satysfakcji.

Warto dodać, że oświadczeniu zamieszczonym przez Albę na Instagramie, towarzyszy zdjęcie aktorki z dziećmi na plaży. Wszyscy mogą poszczycić się zdrową opalenizną.

Jesscia Alba Instagram.com/jessicaalba

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS