Nicki Minaj zła na MTV. Taylor Swift odpowiedziała, zrobiło się niemiło. Aferę podkręciło zdjęcie Kim Kardashian

MTV ogłosiła listę artystów nominowanych do Video Music Awards 2015. Nicki Minaj oskarża telewizję o rasizm, bo jej "Anakonda" ma mniej nominacji, niż utwory białoskórych artystów.

Nicki Minaj przelała na Twittera swoją frustrację wobec MTV za przyznanie "tylko" dwóch nominacji Video Music Awards dla jej teledysku do utworu "Anaconda". Wpisy wokalistki wywołały małe zamieszenie i serię zabawnych pomyłek, w których stronami stały się Taylor Swift i Kim Kardashian.

Gdybym była innym "typem" artystki, Anaconda byłaby nominowana za choreografię i w kategorii teledysk roku - Minaj poskarżyła się fanom.

Minaj przypomniała, że Ellen DeGeneres radośnie parodiowała jej przebój, a Amerykanie ochoczo przebierali się na Halloween w stroje podpatrzone w klipie ("Taki wpływ i brak nomiacji?"). Potem szpilę wbiła głębiej.

Jeżeli twoje wideo jest hołdem dla kobiet o szczupłej sylwetce, będziesz nominowana za teledysk roku.

Taylor Swift, która jest jedyną białą artystką nominowaną w kategorii teledysk roku (nominowana jest jeszcze Beyonce), poczuła się wezwana do tablicy.

Nicki, zawsze okazywałam ci wyłącznie miłość i wsparcie. To niepodobne do ciebie szczuć kobiety przeciw sobie. Może to jacyś faceci zajęli twoje miejsce...
Hę? Chyba nie czytasz moich tweetów. Słowa o tobie nie napisałam. Kocham cię tak samo mocno. Ale sama też powinnaś się o tej sprawie wypowiedzieć - odpisała jej Nicki.

Chyba Minaj była autentycznie zdziwiona, bo ponownie pytała Swift o powód, dla którego ta z monologu uczyniła dialog. Taylor wyczuła, że zrobiło się zamieszanie i szybko zakończyła temat.

Jeżeli wygram, dołącz do mnie! Jesteś zaproszona na każdą scenę, na której ja jestem.

W tym miejscu, niechcący, do dyskusji dołączyła Kim Kardashian. Wszystko za sprawą jednego zdjęcia wrzuconego na Instagram i Twittera.

Kim KardashianScreen z Twitter.com/KimKardashian

Na fotografii widać Kim z telefonem wykonującą charakterystyczny gest. Pierwotny opisała ją: "Pozwolę ci dokończyć, ale.." ("Imma let you finish, but..."). Te słowa i zdjęcie wywołały gwałtowną reakcję. W końcu to mąż Kim, Kanye West, wszedł na scenę w chwili gdy Taylor odbierała nagrodę MTV w 2009 roku. Co ważniejsze, swój wywód o słabościach nagrodzonej zaczął właśnie od od słów "Imma let you finish". Kardashian się zdziwiła.

Czekajcie, czekajcie. Jestem w Paryżu, jest środek nocy, wrzucam zdjęcia z mojej sesji dla "Vogue Spain" i nie mam bladego pojęcia, co dzieje się w muzycznym świecie. Nikomu nie próbuję przygadać. To nie w moim stylu. Zwyczajnie uznałam, że taki opis idealnie pasuje do tego zdjęcia. Już go zmieniam.

Minaj nie była jedyną artystką rozżaloną na listę nominowanych do MTV VMA 2015. Raperka Azealia Banks napisała:

Wszystkie moje teledyski zasługują na statuetkę VMA i wszystkie moje albumy na nagrodę Grammy, ale nigdy żadnej nie dostanę, bo Ameryka nie lubi czarnych kobiet z własnym zdaniem.

Nicki Minaj, Taylor Swift i Kim Kardashian dyskutują o nominacjach do MTV VMA 2015Screen z Twitter.com/taylorswift13/kimkardashian/nickiminaj

socha

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

POLUB NAS