Tomasz Karolak o udziale w "beznadziejnej kampanii wyborczej Komorowskiego". Komentuje też aferę taśmową

Tomasz Karolak zaangażował się w tegoroczną kampanię prezydenta Bronisława Komorowskiego. To posunięcie nie do końca wyszło mu na dobre. Kampanię sam ocenia jako niezbyt udaną, a wpadka, którą zaliczył w programie Tomasza Lisa jest mu wypominana do tej pory.

Po tym, jak Karolak i Lis cytowali w programie "Tomasz Lis na żywo" wpisy z fałszywego Twittera Kingi Dudy, w mediach wybuchła prawdziwa afera. Pojawiały się takie hasła jak brak rzetelności dziennikarskiej czy manipulacja. Zarówno dziennikarz, jak i aktor, przepraszali już za feralną pomyłkę, która zdaniem niektórych komentatorów dodała Andrzejowi Dudzie kilka cennych punktów procentowych poparcia.

W rozmowie z Marcinem Fijołkiem z tygodnika "W sieci", Tomasz Karolak opowiedział jak doszło do fatalnej pomyłki.

[Jeden z dziennikarzy] TVN przesłał mi ten nieszczęsny post w sprawie filmu "Ida" i zapytał: "Czy ty to widziałeś?" - wspomina. - Byłem przekonany, że to rzecz niemożliwa. Porozmawiałem z kierowcą, on stwierdził, że trzeba to zweryfikować. Odpuściłem i zapomniałem o całej sprawie. Ale gdy wszedłem do studia TVP, notatka z wpisem została podana przez wydawcę i Tomek Lis mi ją pokazał, pytając: "Czy ty to czytałeś?!". Więc jeżeli on mi to pokazuje w programie, to ja to uważam za sprawdzoną informację. Znamy wszyscy Lisa i wiemy, że rzetelnie podchodzi do sprawy. [...] Delikatnie mówiąc: tam byli ludzie tylko z jednej strony głosujący na Komorowskiego.

Karolak wspierał Bronisława Komorowskiego, ale po przegranej kampanii wytyka błędy ludziom, którzy byli za nią odpowiedzialni. Twierdzi, że angażując się w politykę postępował zgodnie ze swoim sumieniem, ale nie ma zamiaru kontynuować tej przygody.

Tomasz Karolak na okładce pisma W Sieci

Jeśli chodzi o moje poparcie dla Bronisława Komorowskiego - to był odruch serca, wdzięczności. [...] Myślę, że moje zaangażowanie w kampanie wyborcze się wyczerpało - przyznaje. - [Robert Tyszkiewicz] nie był w stanie podołać specjalistom, którzy robili kampanię po stronie Andrzeja Dudy, wzorującym się na Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony mieliśmy chłopaków przekonanych, że wybory same się wygrają.

Aktor wspomina sytuację, kiedy prezydent wraz z żoną wybrał się do należącego do Karolaka Teatru Imka, kiedy ten dopiero zaczynał działalność i walczył o popularność oraz uznanie, a co za tym idzie, także o sponsorów.

Pojawienie się Komorowskiego w moim teatrze w beznadziejnej sytuacji gospodarczej było tym samym, czym moje pojawienie się w beznadziejnej kampanii wyborczej pana prezydenta - śmieje się Karolak.

Jednocześnie aktor przyznaje, że choć "firmował" swoją twarzą kampanię Komorowskiego, ma wiele uwag do PO.

Posłałem córkę w wieku sześciu lat do szkoły - szkoda słów. I szkoda, że nie było na ten temat referendum - wyznaje. - Nie ukrywam również, że afera z taśmami to masakra. Natomiast Bronisław Komorowski jest politykiem, który interesował się kulturą, obejmował honorowe patronaty, bywał na premierach, wydarzeniach.

Całość wywiadu z Tomaszem Karolakiem, zatytułowanego "Sorry za atak na Dudę" można przeczytać w "W sieci". Tygodnik reklamuje wywiad z aktorem, jako "twardą rozmowę o programie Lisa, o Kaczyńskich, Dudzie, Komorowskim i Tusku".

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (41)
Tomasz Karolak o udziale w "beznadziejnej kampanii wyborczej Komorowskiego". Komentuje też aferę taśmową
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 167 razy 133

  Postawił na złego konia i teraz jak mu się moze "mecenat" w spółkach skarbu państwa zmienić to oblał się wazeliną i łasi się u stóp potencjalnego nowego pana.

  No Karolak - ogłoś jakie spólki skarbu państwa ładowały kasę w twoje "teatry"

 • Black Swan

  Oceniono 169 razy 101

  przestań jęczeć chłopie... Dałeś dupy po całości i będziesz musiał teraz z tym żyć...
  Przy czym; by nie było ci smutno... Większość medialnej elity dała ciała wraz z tobą więc nie czuj się osamotniony w tym zeszmaceniu...

 • Gość: TJ

  Oceniono 67 razy 61

  Tak się zachowują frajerzy, więc sam sobie dopowiedz TK kim jesteś i lepiej milcz w tym temacie bo tylko drażnisz swoim jęczeniem nad rozlanym mlekiem.

 • Gość: nieadekwatna

  Oceniono 66 razy 52

  Karolak, a Ty chłopie masz nadzieję, że zmieni się ekipa i też będzie przymykała oko na Twoje niepłacenie współpracownikom i podwykonawcom? Oj, naiwny...

 • Gość: gerard4

  Oceniono 78 razy 48

  "Znamy wszyscy Lisa i wiemy, że rzetelnie podchodzi do sprawy"
  buhahahaha

 • puzonik48

  Oceniono 51 razy 45

  Panie Karolak ,jak pana strach obleciał i dostał pan rozstroju żołądka ,to załatwiaj się chłopino w toalecie a nie W Sieci :((( Żenada :(((

 • maaac1

  Oceniono 125 razy 41

  "Dałeś dupy" Karolak że zrobiwszy coś nie potrafisz po męsku przyjąć tego konsekwencje. Cała ta "tragedia" zaatakowanej córki Dudy powinna być wyśmiana. Ok można było przeprosić za pomyłkę ale zaraz potem zapytać się ile ta kobieta ma lat, że traktowali ją jako delikatne dziecko. No i jakoś nikt dosłownie nikt nie zapytał się Dudy co takiego go i jego córkę obrażało w tym tweecie? czyżby NIE miał takich poglądów? A pomoc Komorowskiemu? Albo się coś robi albo nie. A nie teraz jak ostatnia łajza podlizywać się tym UBekom, ze strachu, że potem pracy nie znajdziesz.

 • Gość: vlad_palovnik

  Oceniono 54 razy 38

  Sorry, ale powiedzieć "sorry" to nie to samo co "przepraszam". Karolak nie potrafi nawet powiedzieć porządnie "przepraszam". A tak poza tym dla szacunku dla samego siebie honorowo nie powinien zabierać w tym temacie głosu. Chyba, że honoru u niego ni ma...

 • rudy_to_pener

  Oceniono 57 razy 33

  Karolak - jesteś zerem!

  Zdałeś sobie z tego sprawę dopiero teraz?

  Nie miałeś dylematów moralnych kiedy brałeś kasę od bufetowych, orlenów i innych lizów-szumowin, którym właziłeś z dupala.

  Karolak - jesteś totalną gnidą. Doskonale wiedziałeś, że liz jest głównym propagandzistą PO i stosuje metody gorsze niż urban.

  Powtarzam karolak - jesteś nikim!!!! Umowa z oragne rozwiązana 12 czerwca!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX