Sandra Bullock nazwana "najpiękniejszą kobietą świata". Reakcja? Najpierw TA mina, a potem ważne słowa

Magazyn "People" uhonorował aktorkę wyjątkowym tytułem. Na Bullock nie zrobiło to chyba wielkiego wrażenia i przeszła do omawiania ważniejszych spraw. "Musimy przestać. To, jak ranimy dziewczyny i kobiety mnie przeraża".
Bullock "najpiękniejszą kobietą świata" Magazyn "People" uhonorował aktorkę wyjątkowym tytułem Sandra Bullock trafiła na okładkę majowego wydania magazynu "People" z tytułem "najpiękniejszej kobiety świata" roku 2015. Na Bullock nie zrobiło to chyba wielkiego wrażenia i przeszła do omawiania ważniejszych spraw. O refleksje związane z tym honorem, zapytano ją teraz w wywiadzie dla telewizji "E!". Aktorka wolała jednak odpowiedzieć szerzej na drugą część pytania - o swojej walce z krzywdzącym przedstawianiem kobiet w mediach. Tytuł "najpiękniejszej kobiety świata" skwitowała wymowną miną - skrzywieniem się. Bullock wolała się jednak skupić na wspomnianej kwestii traktowania kobiet przez media, wyrażając nadzieję, że przyznany tytuł pomoże jej w walce z tym podejściem. Czuję, jakby zaczął się sezon polowania. Kobiety są atakowane przez media. I to wcale nie z powodu tego, kim jesteśmy, a przez to jak wyglądamy i ile mamy lat. Kiedy usłyszałam, że zostanę uhonorowana tym tytułem, roześmiałam się. Ale potem pomyślałam, że jeśli dzięki temu będę mogła opowiadać o wspaniałych i pięknych kobietach, które z tym walczą i troszczą się nawzajem o siebie, to będę zaszczycona przyjmując ten tytuł - powiedziała.

Sandra Bullock trafiła na okładkę majowego wydania magazynu "People" z tytułem "najpiękniejszej kobiety świata" roku 2015. O refleksje związane z tym zaszczytem zapytano ją w wywiadzie dla telewizji "E!". Aktorka samo wyróżnienie skwitowała jednak tylko słowami "no tak, to było przygotowywane" - w piśmie jest specjalna sesja zdjęciowa i wywiad z aktorką, więc o wyróżnieniu wiedziała już od dawna - i skrzywiła się, bagatelizując sprawę. Wolała odpowiedzieć szerzej na drugą część pytania - o swoją walkę z krzywdzącym sposobem, w jaki kobiety przedstawiane są w mediach.

Bullock podkreśliła stanowczo fakt, że media zwracają uwagę przede wszystkim na wygląd kobiet, a nie na ich działalność czy dorobek zawodowy.

Czuję, jakby zaczął się sezon na polowania. Kobiety są atakowane przez media. I to wcale nie z powodu tego, kim jesteśmy, a przez to, jak wyglądamy czy w jaki sposób się starzejemy. Jestem zszokowana i zażenowana. Mój syn będzie dorastał w tym świecie, a ja chciałabym wychować mężczyznę, który będzie potrafił szanować i doceniać kobiety. To dotyczy nawet młodych dziewczyn, które ciągle muszą mierzyć się z szykanami w internecie - powiedziała.

Przy okazji wyraziła też nadzieję, że przyznany tytuł pomoże jej w walce z tym podejściem.

Gdy usłyszałam, że "People" postanowił przyznać mi ten tytuł, roześmiałam się. Ale potem pomyślałam, że jeśli będę mogła dzięki temu mówić o wspaniałych i pięknych kobietach, które próbują coś z tym zrobić, trzymają się razem i wspierają siebie nawzajem, będę zaszczycona go przyjmując.
Musimy przestać. To, w jaki sposób i w jakim tempie ranimy dziewczyny i kobiety mnie przeraża. Naprawdę mnie to przeraża. Chciałabym, żeby ktoś pomógł położyć temu kres.

Sandra Bullock

People

Zobacz też:

"Jestem zamknięta w szafie. Chyba mnie nie widzą". Upubliczniono rozmowę Sandry Bullock z policją podczas napadu na jej dom

 

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS