Kinga Duda miała być nową "Pierwszą Córką". W mediach jest już popularniejsza od Tusk. "Ma duże szanse, by stać się ikoną stylu"

Na 19-letnią studentkę prawa media zwróciły uwagę, gdy zaczęła się pojawiać u boku kandydującego na prezydenta ojca, Andrzeja Dudy. Spekulowano, że może stać się "nową Kasią Tusk". Porównanie publikacji w maju wykazuje, że już teraz jest bardziej popularna w mediach od córki Donalda Tuska.

Kinga Duda przez kilka miesięcy kampanii prezydenckiej stała się jedną z popularniejszych nastolatek w Polsce. Komentowano niemal każde jej publiczne pojawienie się. Drobna blondynka zwracała uwagę urodą i eleganckim stylem, przez który szybko zaczęto ją porównywać do dotychczasowej "pierwszej córki" narodu, blogerki Katarzyny Tusk.

O tym, że nie były to porównania na wyrost, świadczy przeprowadzone przez Press-Service Monitoring Mediów zestawienie medialnych publikacji. Wynika, z niego, że Kinga Duda w maju cieszyła się trzykrotnie większym zainteresowaniem od córki byłego premiera (2596 do 900 publikacji).

Po tym, jak Kinga Duda pojawiła się na scenie politycznej, media skupiły się głównie na jej sposobie ubierania się, makijażu i zachowaniu, a dziennikarze węszą smaczki z życia prywatnego. Pani Kinga ma duże szanse, by stać się ikoną stylu, ale nic nie wskazuje, by chciała rozwijać się w tym kierunku. Spekuluje się, że jej dalsza aktywność będzie dotyczyła sfery politycznej. Niezależnie jednak od drogi, którą wybierze, zawsze będzie wzbudzać zainteresowanie mediów - skomentowała rzeczniczka prasowa Press-Service Monitoring Mediów Marlena Sosnowska.

Kinga Duda ma 19 lat i jest świeżo upieczoną studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrobiło się o niej głośno, kiedy wraz matką, Agatą Kornhauser-Dudą, włączyła się w kampanię prezydencką. Zadebiutowała podczas konwentu inauguracyjnego kampanię. Siedziała wtedy na sali obok matki, dziadków i Jarosława Kaczyńskiego. Publicznie wdzięki córki Andrzeja Dudy, a przy okazji również jego żony, zachwalał potem Ryszard Kalisz.

Córka i żona, muszę powiedzieć, chapeau bas - mówił.

PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS  WARSZAWA  STUDIO ATM  KONWENCJA WYBORCZA PIS  N/Z AGATA DUDA Z CORKA KINGA , RODZICE ANDRZEJA DUDY , JAROSLAW KACZYNSKI  PODCZAS KONWENSJI OFICJALNIE ZAINAUGUROWANO KAMPANIE PREZYDENCKA PRZEDSTAWIONO KANDYDATA ANDRZEJA DUDE ORAZ JEGO RODZINE KONWENCJA PRZEPROWADZONA ZOSTALA W STYLU AMERYKANSKIM  7/2/2015  WYBORY KAMPANIA WYBORCZA PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC POLITYKA  WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL East News

Zobacz też:

Kinga i Agata Duda podczas wieczoru wyborczego

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS