Jimek nagrał orkiestrową wersję przebojów hip-hopowych. Zagraniczne media zachwycone. Raperzy również. "Nigdy czegoś takiego nie słyszałem"

O 28-letnim kompozytorze świat pierwszy raz usłyszał, gdy wygrał konkurs na remiks piosenki Beyonce. Teraz zagraniczne media zainteresowały się nim przez niezwykły koncert.

Radzimir Dębski, występujący pod pseudonimem Jimek, to uznany kompozytor, który swój pierwszy międzynarodowy sukces odniósł w 2012 roku, kiedy Beyonce wybrała jego remiks piosenki "End of Time" na swoją płytę. Teraz znów zrobiło się o nim głośno. Wszystko za sprawą nagranego w marcu koncertu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, w którym muzycy, pod dyrygenturą Dębskiego, zagrali "mashup" trzydziestu piosenek hip-hopowych. Wśród nich znalazły się przeboje Beyonce czy 50 Centa, trochę klasyki gatunku (Wu Tang Clan, Dr. Dre) i utwory nowych gwiazd sceny hip-hopowej (Kendrick Lamar).

Niezwykłe aranżacje Dębskiego zostały zauważone i docenione przez zagraniczne media. O koncercie napisał jeden z najpopularniejszych internetowych blogów poświęconych muzyce, FACT Magazine, nazywając koncert "niesamowitym".

Fact Magazine o koncercie Dębskiego

Screnn z: Factmag.com

Wideo z nagraniem trafiło również na portal Highsnobiety.com, Hihhopboulevard.com i Hypebeast.com.

Orkiestra wykonała niesamowitą pracę prezentując symfoniczne wersje hip-hopowych klasyków - skomentował ten ostatni.
Super cool - ocenił krótko Hihhopboulevard.com.

 

Zagraniczne media piszą o koncercie Radzimira Dębskiego Screen z hiphopboulevard.com

Brawurowe wykonanie docenił również zespół M.O.P., którego dwa utwory zostały wzięta na warsztat przez polskiego kompozytora. Wideo, które zamieścili na swoim Facebooku, zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów (nagranie udostępniono ponad 16 tysięcy razy).

Nigdy nie widziałem, ani nie słyszałem czegoś takiego. Hip-hop na zawsze!
Niesamowite. Teraz ludzie będą już wiedzieć, że hip-hop to sztuka.
Hip-hop brzmi lepiej w takiej wersji.
Wzruszyłam się. To jest piękne - pisali fani na Facebooku rapera.

Raper M.O.P zamieścił wideo z koncertu Dębskiego na swoim Facebooku Facebook.com/Theofficialmop

A jak Wam podoba się hip-hop w wersji symfonicznej w interpretacji Dębskiego? Podzielacie zachwyt zagranicznych mediów i fanów rapu?

Zobacz też:

Radzimir Dębski pozuje z piękną dziewczyną i swoją mamą!

 

em

POLUB NAS

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem