Magda Welc 5 lat wzruszyła Polskę w "Mam Talent". Teraz wraca na scenę jako młoda kobieta. "Był taki moment, kiedy myślałam, żeby odpuścić"

Kiedy jako 12-letnia dziewczynka wygrała trzecią edycję talent show, wiele fanów przyjęło taki rezultat z niezadowoleniem, stwierdzając, że to za wcześnie na rozpoczynanie kariery w show-biznesie. Magda Welc wraca dziś na scenę z nowym projektem. Sprawdzamy, co u niej słychać i jak się przez te lata zmieniła.

Kiedy skromna i zaledwie 12-letnia dziewczynka 5 lat temu zaśpiewała w "Mam Talent" piosenkę Edyty Geppert "Nie żałuję", płakała cała Polska. Magda Welc przez kolejne etapy programu przeszła jak burza, a w finale, ku zaskoczeniu wielu, pokonała Kamila Bednarka - dziś pierwszoligową gwiazdę polskiej muzyki. Nie wszystkim takie rozstrzygnięcie przypadło do gustu. Niektórzy uznali, że Welc jest zbyt młoda na rozpoczynanie kariery, innym nie podobało się, że mała dziewczynka, w "sukience z ochronki" (jak to podsumowała w słynnych słowach Małgorzata Foremniak) śpiewa smutne "dorosłe" piosenki, grając na emocjach widzów.

Dziś Welc na ma 17 lat i szykuje się do wielkiego powrotu na scenę. Do współpracy zaprosił ją Piotr Rubik, a efekty mogliśmy podziwiać w weekend w programie "Dzień Dobry TVN". Magda Welc w niczym nie przypomina już nieco przestraszonej i nieśmiałej dziewczynki z "Mam Talent".

<< ZOBACZ METAMORFOZĘ MAGDY WELC >>

W rozmowie z Kingą Rusin i Bartoszem Węglarczykiem nastolatka sama przyznała, że po zwycięstwie w talent show nie była jeszcze gotowa na karierę.

Nie było takiego momentu, w którym bym się zawahała, że chcę zrezygnować z muzyki, ale był taki moment, kiedy pomyślałam, żeby może jednak odpuścić na moment, żeby nie zacząć w zbyt młodym wieku. Poczekałam te kilka lat, szkoliłam głos, uczyłam się, żeby powrócić na scenę już jako świadoma tego, co chcę robić w życiu - stwierdziła.

Nie oznacza to jednak, że w tym czasie Welc w zupełności nie miała do czynienia z muzyką. Występowała u boku Michała Bajora i Edyty Geppert, była gościem benefisu Violetty Villas. W 2011 roku wydała płytę z kolędami "Sianko na stół. Kolędy i pastorałki". Dwa lata później ukazał się jej singiel "Kasety mamy", a w 2014 roku nagrała piosenkę do serialu telewizyjnego "Mu i Be - Opowieści z farmy".

em

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (45)
Magda Welc 5 lat wzruszyła Polskę w "Mam Talent". Teraz wraca na scenę jako młoda kobieta. "Był taki moment, kiedy myślałam, żeby odpuścić"
Zaloguj się
 • Jan Marian

  Oceniono 157 razy 75

  Chyba jakiś zdesperowany onanista wymyślił nagłówek tego artykułu. Gdzie ona piękna, z której strony? Najwyżej przeciętnie ładna.

 • Gość: Łukasz

  Oceniono 52 razy 28

  Strasznie słaba ta piosenka. :( Zwalam na karb niedoświadczenia i tego, że producent tej pioseneczki zamiast bazować na porządnym materiale, próbuje wykorzystać "popularność" tego dzieczątka. Trzymam za tę dziewczynkę kciuki chociaż długa droga przed nią, bardzo długa. :)

 • mgr.nauk

  Oceniono 32 razy 20

  I znowusz internet exploduje od jej urody.

 • Gość: anka

  Oceniono 57 razy 17

  Zwykle nie robię żadnych wpisów ani komentarzy ale czuję,że muszę to zrobić po przeczytaniu ostatnich wpisów.
  Dziewczyna sympatyczna,przesympatyczne,młoda,wdzięczna,kobieca i naturalna.
  Piosenkę odkryłam wczoraj i słuchałam ją ze 20 razy.
  Jest super !
  Liczę na to,że będą kolejne w Jej wykonaniu i życzę powodzenia !
  Czekam na kolejne,równie dobre a może nawet lepsze :)
  Fajnie się tego słucha.
  Uwielbiam autora tekstu tej piosenki,moje dzieci wychowały się na jego piosenkach,teraz słucha wnuk - piosenki,testy pokoleń :)
  Panie Jacku,niech Pan nie przestaje pisać ,dla tej młodej dziewczyny i innych wykonawców !
  Czekamy na nowe teksty,one przynoszą radość i chce się je słuchać bez końca !
  Magdzie życzę takich jak Pan autorów tekstów i spełnienia marzeń !
  Czekamy na kolejne utwory !
  Ludziom poprzednich wpisów współczuję,skąd w was takie uczucia? Tyle złości i krytyki ?
  Masakra - żal was !

 • Gość: Aa

  Oceniono 25 razy 17

  Taaaaaa...faktycznie przepiękna...Młodością.

 • Gość: Hans

  Oceniono 27 razy 15

  Niesmaczne są te komentarze z mysiej dziury w stylu "Jana Mariana". Pokaż swoją twarz i pozwól się oceniać podobnym sobie zrzędom! Może jak poczujesz smak wykpiwania, następnym razem darujesz sobie takich "uprzejmości".

 • marta22300

  Oceniono 17 razy 15

  Jak ten czas leci .... :)

 • maxymus1

  Oceniono 9 razy 7

  Proszę nie mówić głupot, Kamil , Kamilem, uwielbiam go za jego rege, ale ta dziewczyna, to obiawienie było, mała , młoda, żeby nie posądzać o coś! To jest kryształ górski, najczystrzej wody , źródlany , niesamowity, talent, zresztą ja nie głosowałem, bo komurki wtedy nie miałem! Ale głos, głos cudowny, ja po prostu słów pochwały nie mam, niewiedziałem co się z tą dziewczyną dzieje, myślałem , że konkurencja jak to bywa "wykosiła" nie jeden, i nie dwa talenty. Gratuluję teraz Pani, Mówię , będziesz Wielka, ale bądź skromna, taka moja rada. Naprawdę serdecznie Cię Pozdrawiam.

 • Gość: asd

  Oceniono 8 razy 6

  ładna dziewczyna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX