Eurowizja. Donatan i Cleo pogratulowali Monice Kuszyńskiej. Skrytykowali za to jedną istotną sprawę

Sobotni występ Moniki Kuszyńskiej na 60. jubileuszowym festiwalu Eurowizji nie należał do najlepszych. Piosenka "In The Name Of Love" zajęła dopiero 23. miejsce. Po tak dotkliwych porażkach często pojawiają się głosy krytyki. Donatan i Cleo, nasi ubiegłoroczni reprezentanci, postanowili skomentować organizację konkursu piosenki.
Gratulacje dla Kuszyńskiej Eurowizja: Donatan i Cleo pogratulowali Monice Kuszyńskiej. Po finale Eurowizji Donatan i Cleo skrytykowali system głosowania i faworyzowanie niektórych występujących. Pogratulowali też Monice Kuszyńskiej. Sobotni występ Moniki Kuszyńskiej na 60. jubileuszowym festiwalu Eurowizji nie należał do najlepszych. Piosenka "In The Name Of Love" zajęła dopiero 23. miejsce. Po tak dotkliwych porażkach często pojawiają się głosy krytyki. Donatan i Cleo, nasi ubiegłoroczni reprezentanci, postanowili skomentować organizację konkursu piosenki. Od dwóch lat w konkursie Eurowizji decydujący głos mają nie tylko widzowie, którzy wysyłają smsy na swoich faworytów, ale i profesjonalne jury, które ocenia poszczególnych wykonawców. W ten sposób punkty przyznane danemu krajowi są sumą głosów zarówno widzów, jak i jurorów. W polskim składzie jury oceniającym występy tegorocznych finalistów znalazł się m.in. Donatan. Gdyby wziąć pod uwagę wybór samych widzów, Monika Kuszyńska zajęłaby w tym roku 15. lokatę. Donatan i Cleo skrytykowali system głosowania: "Taką ciekawostkę dziś dostałem - mieliśmy głosy publiczności, czyli kilkuset milionów widzów - a polityka kilku jurorów szła zupełnie w innym kierunku. To dowód na to, że nie ma sensu przejmować się tym, jakie kto miejsce zajmuje na Eurowizji, bo to nie widzowie decydują o losach utworu. W tym roku Australia dostała dobre miejsce, bo warto przyciągnąć nowy kraj, żeby w przyszłym roku kupił abonament Eurowizyjny w nadziei na zwycięstwo - zresztą Izrael jest taką sama Europą jak Australia" - napisał dziś na swoim profilu na Facebooku Donatan. Pozytywnie występ Moniki Kuszyńskiej skomentowała Cleo, która nie szczędziła jej serdeczności i gratulacji. Przy okazji również postanowiła wytknąć organizatorom brak konsekwencji w głosowaniu i krzywdzące podejście do reprezentantów innych krajów.

Od dwóch lat w konkursie Eurowizji decydujący głos mają nie tylko widzowie, którzy wysyłają smsy na swoich faworytów, ale i profesjonalne jury, które ocenia poszczególnych wykonawców. W ten sposób punkty przyznane danemu krajowi są sumą głosów zarówno widzów, jak i jurorów. W polskim składzie jury oceniającym występy tegorocznych finalistów znalazł się m.in. Donatan.

Gdyby wziąć pod uwagę wybór samych widzów, Monika Kuszyńska zajęłaby w tym roku 15. lokatę. Donatan i Cleo skrytykowali system głosowania:

Taką ciekawostkę dziś dostałem - mieliśmy głosy publiczności, czyli kilkuset milionów widzów - a polityka kilku jurorów szła zupełnie w innym kierunku. To dowód na to, że nie ma sensu przejmować się tym, jakie kto miejsce zajmuje na Eurowizji, bo to nie widzowie decydują o losach utworu. W tym roku Australia dostała dobre miejsce, bo warto przyciągnąć nowy kraj, żeby w przyszłym roku kupił abonament Eurowizyjny w nadziei na zwycięstwo - zresztą Izrael jest taką sama Europą jak Australia - napisał dziś na swoim profilu Donatan.

Pozytywnie występ Moniki Kuszyńskiej skomentowała Cleo, która nie szczędziła jej serdeczności i gratulacji. Przy okazji również postanowiła wytknąć organizatorom brak konsekwencji w głosowaniu i krzywdzące podejście do reprezentantów innych krajów:

Serdecznie gratuluję i dziękuję Monice i Całej Ekipie za udział w tegorocznej Eurowizji. Znam warunki panujące na tym konkursie i wiem, że musiała wykazać się ogromną siłą fizyczną i psychiczną. Czekam na czasy, kiedy wykonawcy nie będą oceniani przez pryzmat polityki oraz kiedy głosy setek milionów widzów będą miały większą moc sprawczą. Już kilka razy zastanawiałam się, jak zmienić sposób oceniania, żeby było sprawiedliwie - dość surowo oceniła sytuację Cleo.

Monika Kuszyńska i Cleo Facebook.com/cjakcleo

Przy okazji eurowizyjnej dyskusji, Donatan i Cleo podzieli się z fanami, kogo typowali na swoich faworytów:

Screen z Facebook.com Facebook.com/dondonatan

A Wy jakie mieliście zwycięskie typy?

amelka

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (7)
Eurowizja. Donatan i Cleo pogratulowali Monice Kuszyńskiej. Skrytykowali za to jedną istotną sprawę
Zaloguj się
 • Gość: marlena 698

  Oceniono 42 razy 24

  Ale to nie zmienia faktu, ze Monika miała slaby wokal, slaba piosenke i scenografia była jak z lat siedemdziesiątych..sorry..wiec Jej tak nie cukrujcie..Donatan i Cleo,bo nie ma za co<<

 • there.there

  Oceniono 21 razy 13

  " To dowód na to, że nie ma sensu przejmować się tym, jakie kto miejsce zajmuje na Eurowizji, bo to nie widzowie decydują o losach utworu."

  Donatan nie ma pojęcia o co chodzi w festiwalu, w którym, niestety, brał udział. To, że kilka bałkańskich czy kaukaskich krajów zawsze daje sobie 12 pkt nie ma wpływu na ostateczny rezultat, bo gdyby tak było, to co roku wygrywał by ten sam kraj. Donatan oburzony na to, że sąsiedzi głosują na sąsiadów nie jest oburzony tym, że Polonia głosowała na polski kawałek - to dla obiektywności rezultatów mniej więcej to samo co głosowanie po sąsiedzku. Donatan nie zauważył też, że w dzisiejszych czasach miarą popularności eurowizyjnych kawałków jest już nie tylko głosowanie, ale wyświetlenia na YT czy też odsłuchania na Spotify. Już na kilka tygodni przed festiwalem można było zobaczyć w ten sposób kto miał największe szanse i poparcie widowni, co potwierdziło się w wynikach głosowania. Prawda jest niestety brutalna - Eurowizją w Polsce zajmują się ludzie niekompetentni, z przypadku, którzy nie czują tego wydarzenia, nie dostrzegają zmian jakie zaszły ostatnio. Jakość piosenek znacznie wzrosła na przestrzeni ostatnich kilku lat, a my ciągle popełniamy te same błędy. Cała redakcja muzyczna TVP nadaje się do wymiany. Bez tego dalej będziemy przynudzać.

 • Gość: polak

  Oceniono 14 razy 6

  moim zdaniem chcieli wygrać podobnie jak w ubiegłym roku kiełbasa czyli czymś nowym, oryginalnym, kontrowersyjnym wiec strzał w 10 z niepełnosprawną wokalistką.. jednak, nikogo ten chwyt nie za serce nie złapał. Reasumując piosenka jak i wykonanie było zdecydowanie za słabe aby mogło to zaskoczyć

 • fernanda

  Oceniono 23 razy 5

  Czy są jeszcze ludzie, którzy wierzą, że Eurowizja jest faktycznie konkursem na najlepszy talent wokalny, a nie tak naprawdę polityczną ustawką ? :O
  Albo dziwią się, że na Polskę nikt nie głosuje, przecież to oczywiste, że nikt nas nie lubi tylko my dalej wierzymy w wielkie europejskie przyjaźnie :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX