Filip Chajzer o Madoxie i Mateuszu Madze: Jak wytłumaczyć dziecku, co to znaczy być mężczyzną? Internauci oburzeni

Filip Chajzer znany jest z ciętego języka, a publiczność z reguły zgadza się z jego zdaniem. Tym razem było inaczej. Internauci są oburzeni wpisem dziennikarza.
Filip Chajzer o Madoxie i Madze "Jak wytłumaczyć dziecku, co to znaczy być mężczyzną? Internauci oburzeni". Filip Chajzer znany jest z ciętego języka, a publiczność z reguły go popiera. Tym razem było inaczej. Internauci są oburzeni jego homofobicznym wpisem. Filip Chajzer znany jest z ciętego języka, a publiczność z reguły zgadza się z jego zdaniem. Tym razem było inaczej. Internauci są oburzeni jego homofobicznym wpisem. Filip Chajzer zabiera głos w niemal każdej budzącej emocje i komentowanej w mediach sprawie. Oburzał go kapelusz z symbolem SS Witkowskiego, krowa w nocnym klubie i ceny pierogów w Pendolino. Ci, którzy mieli go za wzór wszelkich cnót i "obrońcę uciśnionych", musieli się rozczarować po ostatnim wpisie zamieszczonym przez niego na Facebooku. Dziennikarz postanowił podzielić się swoim zdaniem na temat tego, co w "Dzień Dobry TVN" powiedział wokalista Madox i model Mateusz Maga. Obydwaj znani są z androgynicznej urody, której Chajzer, najwyraźniej, nie jest fanem: "Pan z lewej mówi właśnie, że czuje się mężczyzną. To jak ja mam teraz wytłumaczyć dziecku co to znaczy być mężczyzną? Jakieś pomysły?" - napisał pod wrzuconym na Facebooka screenem z programu. Pod zdjęciem rozgorzała dyskusja internautów. Sporej ich części wpis Chajzera nie przypadł do gustu. Pojawiły się stwierdzenia o braku tolerancji i zdolności empatycznych. Niektórzy wprost nazywają go "homofobem". Naszym zdaniem dziennikarz, którego rzesze wiernych internetowych fanów uważają za autorytet, powinien powstrzymać się od dzielenia takimi nietolerancyjnymi uwagami. To nie pierwszy raz, kiedy Chajzer jasno daje do zrozumienia, że jego zdanie na tematy związane z tożsamością płciową jest określone. W marcu pokazał zdjęcie z Conchitą Wurst, które opatrzył komentarzem "weź tu nie miej zdjęcia z takim okazem". Wtedy również spotkała go fala krytyki ze strony internautów.

Filip Chajzer zabiera głos w niemal każdej budzącej emocje i komentowanej w mediach sprawie. Oburzał go kapelusz z symbolem SS Witkowskiego, krowa w nocnym klubie i ceny pierogów w Pendolino. Ostatnio w swoim programie uczył przechodniów dobrych uczynków. Ci, którzy mieli go za wzór wszelkich cnót i "obrońcę uciśnionych", musieli się rozczarować po ostatnim wpisie zamieszczonym przez niego na Facebooku. Dziennikarz postanowił podzielić się swoim zdaniem na temat tego, co w "Dzień Dobry TVN" powiedział wokalista Madox i model Mateusz Maga. Obydwaj znani są z androgynicznej urody, której Chajzer, najwyraźniej, nie jest fanem.

Pan z lewej mówi właśnie, że czuje się mężczyzną. To jak ja mam teraz wytłumaczyć dziecku co to znaczy być mężczyzną? Jakieś pomysły? - napisał pod wrzuconym na Facebooka screenem z programu.

Madox i Mateusz MagaFacebook.com/ChajzerFilip

Pod zdjęciem rozgorzała dyskusja internautów. Sporej ich części wpis Chajzera nie przypadł do gustu. Pojawiły się stwierdzenia o braku tolerancji i zdolności empatycznych. Niektórzy wprost nazywają go "homofobem".

A może Panie Filipie synowi tak zwyczajnie wpoić szacunek do drugiego człowieka, niezależnie od tego jak on wygląda?!
To może lepiej wytłumaczyć dziecku, co to tolerancja.
Wytłumaczysz tak samo jak to, że dzieci nie biorą się z kapusty. Rozmowa i szczerość, plus odrobina tolerancji i wszystko da się przekazać dziecku. We WŁAŚCIWY sposób i bez uprzedzeń. Tylko nie wiem, czy samemu będąc uprzedzeniami ograniczonym, da się nauczyć empatii dla kogokolwiek - pisali internauci.

Filip Chajzer odniósł się do tych zarzutów w kolejnym poście, dzień później. Dziennikarz tłumaczy, że w tym przypadku obaj goście "DD TVN" wykorzystują swoją inność jedynie po to, aby się wypromować.

Moja tolerancja kończy się jednak, kiedy ostentacyjne okazywanie swojej "inności" czy po prostu orientacji służy głównie promocji własnej osoby. Celebrytyzm oparty na kontrowersyjnej pozie może wzbudzić przekonanie młodych ludzi, że to łatwa i szybka droga do chorego, acz kuszącego świata bankietów, celebów i tekturowych ścianek z modnymi znaczkami. Moim zdaniem jedyna droga do sukcesu to ciężka praca. A jeśli ktoś ma prawo do tego, żeby w makijażu i damskim kapeluszu publicznie opowiadać o tym, że czuje się 100% mężczyzną, to ja mam takie samo prawo publicznie o to zapytać. Tolerancja to świetne hasło, pojmowane niestety dość wybiórczo... - czytamy na FB Chajzera.

 

Filip ChajzerScreen z Facebook.com/ChajzerFilip

 

To nie pierwszy raz, kiedy Chajzer jasno daje do zrozumienia, że jego zdanie na tematy związane z tożsamością płciową jest dość kontrowersyjne. W marcu pokazał zdjęcie z Conchitą Wurst, które opatrzył komentarzem: "Weź tu nie miej zdjęcia z takim okazem". Wtedy również spotkała go fala krytyki ze strony internautów. Dziennikarz, który jest osobą publiczną i otwarcie broni wartości (czy choćby symboli jak opaska z "Powstaniem Warszawskim" na ramieniu Witkowskiego), chcąc nie chcąc staje się osobą, która wpływa na poglądy młodych ludzi. Dlatego tego rodzaju wpisy, mają w jego przypadku dużą siłę oddziaływania. I zanim pokaże coś ponad 200 tys. fanów, powinien dłużej się zastanowić.

em, jus

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

POLUB NAS

Co sądzicie o wpisie Filipa Chajzera?