"Nie naj***em się, ani nie naćpałem, sprzątałem szafkę". A tam? Zdjęcia z młodości. Takiego Tedego nie znacie

Tede zrobił wiosenne porządki i znalazł prawdziwe skarby. Za takie zdjęcia miliony monet to za mało.

Raper nie jest częstym gościem kolorowej prasy ani telewizji śniadaniowej. Ale na szczęście ma Instagram, a tam działa całkiem prężnie. Na przykład dzieląc się z fanami wspomnieniami z młodości, często bardzo wczesnej.

We wrześniu Tede pokazał pierwszą pulę zdjęć. "Mam takie zdjęcia z młodości, że oszalejesz" - zareklamował swoją retrospekcję. Oszaleliśmy. Ale na tym nie koniec. W święta raper postanowił uporządkować szafkę. Oto owoce tej pracy.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Tede postanowił wytłumaczyć fanom, skąd biorą się tak wyjątkowe zdjęcia. Stosowne usprawiedliwienie umieścił pod jednym ze zdjęć:

TedeInstagram.com/tedef

Bardzo się zmienił?

jus

POLUB NAS

Więcej o:
Komentarze (7)
"Nie naj***em się, ani nie naćpałem, sprzątałem szafkę". A tam? Zdjęcia z młodości. Takiego Tedego nie znacie
Zaloguj się
 • Oceniono 17 razy 13

  Wole takiego Tedego niż śliczne gwiazdki współczesnego wyrobu. Pierwszą kasetę sprzedawał z kartonika na chodniku 500 sztuk 1 dnia współczesne gwiazdki chciałyby tyle sprzedać Debiut Warszafskiego Deszczu nagrany w radio Katolickim sprzedał się w ponad 120 tys egzemplarzy (płyta znalazła się wśród 25 najważniejszych albumów ostatniego ćwierćwiecza obok m.in Republiki) SPORT 80 tys, 2 razy tyle poszło na stadionie, wtedy wszyscy tego słuchali Po 20 latach na scenie każda jego kolejna płyta pokrywa się złotem. Większość z kilkunastu solówek i wszystkie płyty Warszafskiego Deszczu były w czołówce podsumowań roku. Gra po 100 biletowanych koncertów rocznie i zapełnia kluby po sufit, 2 mies temu na festiwalu hh we Wrocławiu gdzie było 8 tys ludzi i grała czołówka sceny Tede zagrał najlepszy koncert co potwierdza opinię, że gra jedne z najlepszych koncertów w Polsce. Gwiazdki, które latają po telewizjach nie sprzedają nawet 1000 płyt i po roku kariery znikają. Ma pewnie masę wad ale zaczynał od sprzedawania kaset na ulicy, dziś ma własną wytwórnię, kilka marek odzieżowych pokazuje, że będąc konsekwentnym i często idąc pod prąd czy mówiąc niewygodną prawdę można odnieść sukces. Robi głupoty, występy w TV miały pokazać, że wolno mu wszystko i tak jest wielu raperów mówi o wolności a boi się wychylić w obawie o reakcję fanów, za występ w serialu został zhejtowany jak nikt na tej scenie po czym wydał płytę i Tede Król. Przetarł wiele szlaków za co był krytykowany a po latach przyznaje mu się rację założenie marki odzieżowej w 98 było uznane za sprzedanie się ci co go krytykowali dziś sami szyją bo to pozwala na niezależność Rap nie potrzebuje mediów, sponsorów, wydawców. Muzycznie też wiele wnosi SPORT zapoczątkował nowy nurt w rodzimym hh, Esende Mylffon było dość nowoczesną płytą w kolejnych latach można było zauważyć wpływ tego albumu na rozwój sceny, gdyby Pezet dziś wydał swoją płytę nie byłby krytykowany bo Tede z Sir Michem taranem wyważyli kolejne drzwi. Kawał historii rapu

 • radek kubicki

  Oceniono 10 razy 6

  Tede jest na scenie od zawsze w 94 zaczął rapować, sam sprowadzał z Anglii winyle bo w Polsce wtedy jeszcze nic nie było, ani sprzętu do robienia muzyki, ani płyt. Jego archiwum może być jednym z najcenniejszych w polskim rapie. Współtworzy Warszafski Deszcz jedną z najważniejszych grup rodzimego hh, jest na płycie Wzgórza w kultowym kawałku "Ja ma to co ty" jest na "Skandalu" Molesty, Tede grał i ma wideo z koncertu RUN DMC z 1997 gdzie grały wszystkie ówczesne składy i który to koncert był jednym z ważniejszych wydarzeń dla rodzącej się wtedy sceny. Wśród zdjęć na instagramie było foto z 1 spotkania Tedego i Krzysztofa Kozaka, który wydał najważniejsze płyty w polskim rapie od wspomnianego Warszafskiego Deszczu, SPORTU Tedego, WYP3 po Slums Attack Peji Takie były realia tamtych czasów, tak się wyglądało.

 • Gość: słuchacz

  Oceniono 7 razy 3

  Fotki jak fotki kto pamięta lata 90 wie jak było. Tede zaczął rapować jeszcze przed Molestą, sam Włodi mówił, że DJ Volt, DJ Mario i Tede to pionierzy warszawskiego rapu, a kaseta 1kHz i późniejsze demo Trzyha miały na nich ogromny wpływ. Zresztą z Molestą Tede zna się zanim zaczął rapować, razem jeździli na deskorolkach, przez lata współpracował ze wszystkimi, najważniejszymi na scenie z OSTRem, nagrywali płytę nigdy się nie ukazała ale te kawałki są. Zagrał pewnie z 2tys koncertów. Jest jednym z pierwszych na tej scenie także archiwa Tedego mogą być bardzo cenne. Po udostępnieniu materiałów przez Kozaka, Tede mówił, że filmów i nagrań na razie nie będzie publikował, że jeszcze nie czas na to, ale że oglądał z Numerem Razem, z którym tworzą WFD stare materiały i było się z czego pośmiać. On ma do siebie ogromny dystans.

 • forfiter_jr

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedyś mógłby napisać, że "NIE wytrzeźwiałem od 3 tygodni".

 • pan.malowany

  Oceniono 25 razy -9

  Zawsze wygladal jak parowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX