Weaver zadała pytanie. Wendzikowska nie znała odpowiedzi. Usłyszała: Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. Dziennikarka: Wstyd mi

Anna Wendzikowska w rozmowie z Sigourney Weaver przyznała, że nie wie, kim był Jerzy Grotowski. Zawstydzona dodała, że uzupełni wiedzę.
Weaver zażyła Wendzikowską Sigourney Weaver zadała pytanie. Wendzikowska nie znała odpowiedzi. Anna Wendzikowska w rozmowie z Sigourney Weaver przyznała, że nie wie, kim był Jerzy Grotowski. Zawstydzona dodała, że uzupełni wiedzę. Anna Wendzikowska w rozmowie z Sigourney Weaver przyznała, że nie wie, kim był Jerzy Grotowski. Zawstydzona dodała, że uzupełni wiedzę. Anna Wendzikowska spotkała się z Sigourney Weaver, żeby porozmawiać o filmie "Chappie", w którym aktorka zagrała jedną z ról. Rozmowę pokazano w środowym programie "DD TVN". Początek wywiadu nie był zbyt pomyślny dla polskiej dziennikarki. - Wiesz, kto to był Grotowski? - zapytała ją Weaver. - Nie... - odpowiedziała. - Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 90. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, żeby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie - tłumaczyła aktorka. - Muszę o nim poczytać, trochę mi wstyd - przyznała Wendzikowska. - Niepotrzebnie, ale czasami się dziwię, że jego pomniki nie stoją na każdym rogu - taktownie odpowiedziała gwiazda. - Przekażę komu trzeba - zakończyła tę niezręczną dla siebie rozmowę Wendzikowska. Sigurney Weaver była wyrozumiała wobec niewiedzy Anny Wendzikowskiej, jednak musimy pamiętać, że dziennikarka studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie i w krakowskim Studiu Aktorskim "Lart", więc - przynajmniej w teorii - powinna znać nazwisko Grotowskiego. Pocieszające jest to (choć nie wiemy, czy to naprawdę pociecha), że Grotowski jest postacią naprawdę słabo znaną. Potwierdzają to wpisy internautów.

Anna Wendzikowska spotkała się z Sigourney Weaver, żeby porozmawiać o filmie "Chappie", w którym aktorka zagrała jedną z ról. Rozmowę pokazano w środowym programie "DD TVN". Początek wywiadu nie był zbyt pomyślny dla polskiej dziennikarki.

Wiesz, kto to był Grotowski? - zapytała ją Weaver.
Nie...
Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 90. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, żeby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie - tłumaczyła aktorka.
Muszę o nim poczytać, trochę mi wstyd - przyznała Wendzikowska.
Niepotrzebnie, ale czasami się dziwię, że jego pomniki nie stoją na każdym rogu - taktownie odpowiedziała Weaver.
Przekażę komu trzeba - zakończyła tę niezręczną dla siebie rozmowę Wendzikowska.

Sigurney Weaver była wyrozumiała wobec niewiedzy Anny Wendzikowskiej, jednak musimy pamiętać, że dziennikarka studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie i w krakowskim Studiu Aktorskim "Lart", więc - przynajmniej w teorii - powinna znać nazwisko Grotowskiego.

Pocieszające jest to (choć nie wiemy, czy to naprawdę pociecha), że Grotowski jest postacią naprawdę słabo znaną. Potwierdzają to wpisy internautów.

Smutne jest to, że nie trzeba długo szukać. Grotowski jest wciąż utożsamiany z jakąś niszą kulturową. To, że jest reżyserem teatralnym, a nie filmowym, nie pomaga. Chodzę do II Liceum w Rzeszowie, która była szkołą Józefa Szajny i Grotowskiego, a o ich dorobku (mimo informacji na apelach, uroczystościach, itp.), wie niewielu - czytamy na przykład pod materiałem wideo udostępnionym na stronie "DD TVN".

Zobacz też inne wywiady Anny Wendzikowskiej.

Anna Wendzikowska Kapif

alex

Więcej o:
Komentarze (131)
Weaver zadała pytanie. Wendzikowska nie znała odpowiedzi. Usłyszała: Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. Dziennikarka: Wstyd mi
Zaloguj się
 • owca888misteni

  Oceniono 964 razy 602

  Normalnie wszystko człowiekowi opada - idiotka, śliczna idiotka, niedouczona gęś.
  Poziom ignorancji powala.. Kto jej dał dyplom, ja się pytam? Kto?

 • elenita

  Oceniono 629 razy 499

  Że co słucham??? Dziennikarka, aktorka, człowiek po maturze i nie wiem, kto to Jerzy Grotowski? Boże przenajświętszy! Zatkało mnie :(

 • Anka K-ska

  Oceniono 499 razy 419

  WSTYD! To powinna być elementarna wiedza w jej profesji! Z pewnością szanowna Pani W. potrafi się wykazać dogłębną znajomością życiorysu Dody... żenada.

 • badziewiak66

  Oceniono 381 razy 353

  No i okazuje się że nie wszyscy Amerykanie mylą Polskę z Kamczatką. Nie jest za to niczym nowym że polscy celebryci , którzy zastąpili niestety prawdziwe gwiazdy kina i teatru, mają poważne braki warsztatowe. Wzięta aktorka która nie zna Grotowskiego ? To tak jakby lekkoatleta nie wiedział kto to jest Ben Usain Bolt.

 • kwasizur

  Oceniono 345 razy 331

  I co w tym dziwnego? Nasze gwiazdy to jedynie nośnik dla reklam a nie ludzie kultury.

 • cromio

  Oceniono 312 razy 288

  To jest właśnie znak wspólczesności. Jestem śliczna, mam ślicznego ajfona i w ogóle jestem znana. I po co mi do szczęścia wiedza o jakims Grotowskim.
  Niejaka Wendzikowska (nawiasem mówiąc, nie znam; to dziennikarka???) to symbol 99% Polaków.
  A Weaver - klasa i profesjonalizm!

 • cezar85

  Oceniono 275 razy 245

  za to czego nie wie o siwiec

  sama siwiec nie wie

 • white_lake

  Oceniono 257 razy 237

  o, naprawdę słabo, wydawałoby się przynajmniej każdy związany z aktorstwem, teatrem, filmem powinien znać przynajmniej to nazwisko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX