Zwracam się do każdej kobiety, do każdego obywatela... - zaczęła i poruszyła widownię. Te słowa przejdą do historii. A z nimi reakcja Lopez i Streep

Laureatka Oscara wykorzystała swój czas na podziękowania, by zaapelować o zwrócenie uwagi na problem nierównych praw kobiet w Ameryce. Jej przemowa to jeden z najważniejszych momentów oscarowej gali.
Te słowa przejdą do historii Laureatka Oscara wykorzystała swój czas na podziękowania, by zaapelować o zwrócenie uwagi na problem nierównych praw kobiet w Ameryce. Jej przemowa to jeden z najważniejszych momentów oscarowej gali. Patricia Arquette zdobyła statuetkę w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za film "Boyhood". Moment, w którym oczy całego świata były zwrócone na nią, postanowiła wykorzystać na przekazanie ważnego komunikatu. Zaczęło się od tradycyjnych podziękowań dla rodziny i twórców filmu. Ale potem padły słowa, na które ciężko pozostać obojętnym. - Zwracam się do każdej kobiety, która urodziła dziecko, do każdego podatnika i obywatela tego kraju. Walczyliśmy już o prawo do równości dla wszystkich innych grup. To nasza kolej, by mieć równe zarobki i jednakowe prawa dla kobiet w Stanach Zjednoczonych - powiedziała aktorka. Apel spotkał się z aplauzem publiczności, ale to reakcja Meryl Streep i Jennifer Lopez oddaje w pełni emocje, jakie wywołała Arquette. Te gesty i mimika wyrażają więcej niż tysiąc "lajków": Owszem, przemowa była bez wątpienia jednym z najlepszych momentów gali, ale reakcja największych gwiazd Hollywood była tak samo niesamowita, jak mocne słowa Arquette. To jak zareagowały, idealnie oddaje to, co poczuły w tym momencie wszystkie dumne feministki - oceniła blogerka portalu Bustle.com. Wydawać by się mogło, że sprawa niesprawiedliwych zarobków nie dotyczy aktorek. Jednak zeszłoroczny przeciek korespondencji pracowników Sony Pictures ujawnił, że problem nie jest obcy ich środowisku pracy. Udostępniona treść prywatnych maili ujawniła między innymi, że Jennifer Lawrence (aktorka z absolutnej czołówki amerykańskich gwiazd) za rolę w filmie "American Hustle" dostała znacznie mniejsze wynagrodzenie od męskich członków obsady. Reakcja Meryl Streep i Jennifer Lopez na słowa Patricii Arquette w błyskawicznym tempie "przejęła" Twittera: "Jennifer Lopez i Meryl Streep kibicujące Patricii Arquette już na zawsze zostaną w moim sercu", "Na tym zdjęciu Meryl i Jennifer są mną", "Reakcja Meryl Streep to najlepszy obrazek tej nocy, tego roku, tej dekady", "W przyszłym roku Meryl będzie nominowana do Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową za tę reakcję" - pisali zachwyceni fani.

Patricia Arquette zdobyła statuetkę w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za film "Boyhood". Moment, w którym oczy całego świata były zwrócone na nią, postanowiła wykorzystać na przekazanie ważnego komunikatu. Zaczęło się od tradycyjnych podziękowań dla rodziny i twórców filmu. Ale potem padły słowa, na które ciężko pozostać obojętnym.

Zwracam się do każdej kobiety, która urodziła dziecko, do każdego podatnika i obywatela tego kraju. Walczyliśmy już o prawo do równości dla wszystkich innych grup. To nasza kolej, by mieć równe zarobki i jednakowe prawa dla kobiet w Stanach Zjednoczonych - powiedziała aktorka.

Przemowa Patricii Arguette

Facebook.com/HuffPostWomen

Apel spotkał się z aplauzem publiczności, ale to reakcja Meryl Streep i Jennifer Lopez oddaje w pełni emocje, jakie wywołała Arquette. Te gesty i mimika wyrażają więcej niż tysiąc "lajków":

Owszem, przemowa była bez wątpienia jednym z najlepszych momentów gali, ale reakcja największych gwiazd Hollywood była tak samo niesamowita, jak mocne słowa Arquette. To jak zareagowały idealnie oddaje to, co poczuły w tym momencie wszystkie dumne feministki - oceniła blogerka portalu Bustle.com.

Meryl Streep i Jennifer LopezInstagram.com/jlo

Wydawać by się mogło, że sprawa niesprawiedliwych zarobków nie dotyczy aktorek. Jednak zeszłoroczny przeciek korespondencji pracowników Sony Pictures ujawnił, że problem nie jest obcy ich środowisku pracy. Udostępniona treść prywatnych maili ujawniła między innymi, że Jennifer Lawrence (aktorka z absolutnej czołówki amerykańskich gwiazd) za rolę w filmie "American Hustle" dostała znacznie mniejsze wynagrodzenie od męskich członków obsady.

Reakcja Meryl Streep i Jennifer Lopez na słowa Patricii Arquette w błyskawicznym tempie "przejęła" Twittera.

Jennifer Lopez i Meryl Streep kibicujące Patricii Arquette już na zawsze zostaną w moim sercu.
Na tym zdjęciu Meryl i Jennifer są mną.
Reakcja Meryl Streep to najlepszy obrazek tej nocy, tego roku, tej dekady.
W przyszłym roku Meryl będzie nominowana do Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową za tę reakcję - pisali zachwyceni fani.

Internauci o reakcji Streep i ArquetteTwitter.com

Przemówienie Arquette spodobało się jednak nie tylko amerykańskim aktorkom i internautkom. Gest gwiazdy doceniły także polskie feministki.

Patricia ArquetteFacebook.com/Szprotest

em