"GQ" o Magdalenie Ogórek: Była gwiazda seriali może być naszym nowym, ulubionym przywódcą. Internauci: Szowiniści! Piszcie o Kardashian!

"GQ" to magazyn dla męzczyzn. O czym pisze? Oczywiście przede wszystkim o pięknych kobietach. Portal dostrzegł polską kandydatkę na prezydenta i poświęcił jej odrębny artykuł. Co na to internauci? Nie wszyscy są zadowoleni.

Takiej "promocji" nie ma żaden inny kandydat na prezydenta. Magdalena Ogórek doczekała się artykułu na portalu internetowym magazynu "GQ". Gdzieś pomiędzy zachwytami nad Jennifer Aniston a Mirandą Kerr, możemy przeczytać o pięknej Polce, która ma szansę zostać przywódcą naszego kraju.

Magdalena OgórekGQ.com/print screen

Jak przystało na magazyn dla mężczyzn, "GQ" skupił się nie tylko na dorobku kandydatki SLD, ale i na jej urodzie:

Ma 35 lat, doktorat z historii i szansę objęcia urzędu prezydenta Polski - czytamy na stronie. - Jest też niewiarygodnie piękna i nie da się tego nie zauważyć.

Tytuł, jaki Jake Woolf nadał swojemu artykułowi, też nie należy do najbardziej obiektywnych:

Była gwiazda seriali może być naszym nowym, ulubionym przywódcą.

"GQ" pokazał Magdalenę Ogórek swoim fanom na Facebooku. A tu, poza typowymi pochwałami i komentarzami typu "Głosowałbym", pojawiły się też dwa obozy przeciwników. Pierwsi uważali, że pani Ogórek powinna trochę przytyć:

Magdalena OgórekFacebook.com/GQ/print screen

Potrzebuje też jedzenia. Powinna zacząć jeść i ćwiczyć przysiady - pisali w komentarzach.

A drudzy uznali, że artykuł jest zbyt szowinistyczny:

Magdalena OgórekFacebook.com/GQ/print screen

Gdyby była przystojnym mężczyzną, też komentowalibyście jej wygląd? Wstyd.
Nie jestem walczącą feministką, ale wkurza mnie, gdy czytam "jest wykształcona, ale spójrzcie, jaka jest gorąca!". Napiszcie o niej artykuł, jeśli uznacie, że na to zasługuje albo nie zawracajcie sobie głowy i zostańcie przy pokazywaniu na swoich okładkach takich ludzi jak Kim Kardashian.

O urodzie innych polityków rzadko mamy okazję przeczytać w zagranicznych mediach. Myślicie, że taka reklama bardziej zaszkodzi czy pomoże pięknej kandydatce?

jus