Empik wydał oficjalne oświadczenie w sprawie "MasterChefa". "Dementujemy internetowe doniesienia. Sprawdziliśmy dokładnie"

Dalszy ciąg afery z rzekomym upublicznieniem nazwiska zwyciężczyni kulinarnego show przed emisją finałowego odcinka. Księgarnia zaprzecza doniesieniom o przedwczesnym wypuszczeniu do sprzedaży książki Dominiki Wójciak.

Bardziej niż rozstrzygnięciami trzeciej edycji "Masterchefa", widzowie i internauci ekscytowali się "wyciekiem" nazwiska zwyciężczyni przed emisją finału show. Media społecznościowe obiegło zdjęcie książki, której wydanie jest nagrodą w programie, wykonane rzekomo w jednym z salonów Empik.

W pierwszym komentarzu przedstawiciele księgarni oznajmili, że trwają ustalenia czy faktycznie sfotografowano sklepową półkę. Teraz Empik stwierdza, że osoba która je opublikowała, "nie jest w żaden sposób związana z firmą". Oświadczenie w sprawie pojawiło się na Facebooku księgarni.

Informujemy, że książka Dominiki Wójciak pt. "Kulinarne opowieści" pojawiła się w sprzedaży w Empikach zgodnie z planem - czyli w dniu dzisiejszym (8 grudnia). Dementujemy internetowe doniesienia jakoby Empik wyeksponował ten tytuł na półkach i rozpoczął sprzedaż z wyprzedzeniem, jeszcze przed ogłoszeniem wyników programu. Sprawdziliśmy dokładnie: wczoraj nie odnotowaliśmy sprzedaży ani jednego egzemplarza tej książki. Nie znamy pochodzenia zdjęcia okładki, które pojawiło się w sieci wczoraj ok. godz. 19.00 - nie ma dowodów, że zostało ono wykonane w jednym z naszych salonów (nie widać na nim półek, regałów ani żadnych elementów identyfikujących Empik). Osoba, które je opublikowała jako pierwsza w żaden sposób nie jest związana z naszą firmą.

Afera z Masterchefem

Screen z Facebook.com/Nagłówki nie do ogarnięcia

Rzecznik prasowy sieci Empik, Monika Marianowicz, potwierdziła w rozmowie z nami, że żaden egzemplarzy "Kuchennych opowieści" nie został wczoraj sprzedany. Sprzedaż online również ruszyła dopiero po emisji odcinka finałowego "Masterchefa".

 

em

Książka kucharska z przepisami Kingi Paruzel, finalistki pierwszej edycji programu MasterChef >>

Więcej o: