Ma 10 lat, twarz ubrudzoną krwią, w ręku trzyma zabitą kaczkę. Susannah pokazała szokujące zdjęcie córki. I posypały się na nią gromy

"Zdolności macierzyńskie Susannah wydają się wątpliwe, skoro nie potrafiła przekazać podstawowej zasady: Nie czyń bliźniemu, co tobie niemiłe" - po pokazaniu zdjęcia uśmiechniętej córki pozującej z upolowanym ptakiem, Susannah Constantine znalazła się, nomen omen, pod obstrzałem krytyki.

Polowanie to społecznie dwuznaczny i moralnie ryzykowny sposób spędzania wolnego czasu. Zabijaniu zwierząt dla przyjemności coraz częściej i coraz energiczniej przeciwstawiają się organizacje broniące praw zwierząt. Chociaż świadomość społeczna rośnie w tej materii systematycznie, miłośnicy strzelb - by tak rzec - nie składają broni.

Susannah Constantine to brytyjska dziennikarka i stylistka (znana z programu "Trinny i Susannah ubierają"), a także miłośniczka polowania. Właśnie opublikowała zdjęcie 10-letniej córki, która zabiła ptaka.

Pierwsza kaczka - podpisała zdjęcie.

Susannah ConstantineScreen z Twitter.com/Myyki'zBlog

I posypały się na nią gromy.

Zdolności macierzyńskie Susannah wydają się wątpliwe, skoro nie potrafiła przekazać podstawowej zasady: Nie czyń bliźniemu, co tobie niemiłe - powiedział rzecznik organizacji Ludzie na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt. Jego słowa zacytował "Daily Mail".

Równie kategoryczny był Michael Stephenson z Ligi Przeciwko Okrutnym Sportom:

Sądzimy, że rodzice mają obowiązek uczyć swoje dzieci szacunku i podziwu dla przyrody. Uważamy, że dzieci nie powinny zabijać przyrody i zawsze wyrażamy zaniepokojenie, gdy dzieci biorą udział w krwawych sportach.

Susannah Constantine odmówiła portalowi komentarza, mówiąc jedynie, że to był "prywatny dzień". Jednak nigdy nie robiła tajemnicy ze swojej namiętności do polowań. Już w 1990 roku mówiła:

Mam dobrą figurę, ponieważ poluję w każdy weekend w Belvoir w Leicestershire, gdzie mieszkają moi rodzice i gdzie się wychowałam. To cię relaksuje, bo kiedy siedzisz w siodle, możesz się całkowicie oddać temu, co robisz.

Portal informuje, że Susannah Constantine polować zaczęła jeszcze wcześniej, niż jej córka, bo w wieku 7 lat.

alex