Sophia Loren z niesmakiem patrzy w wielki dekolt Mansfield. Po 57 latach skomentowała zdjęcie

To jedno z najsłynniejszych zdjęć z Hollywood lat 50. Sophia Loren i Jayne Mansfield sfotografowane zostały w czasie w eleganckiego przyjęcia w Beverly Hills Hotel w 1957 roku. Po 57 latach od tego wydarzenia, ikona kina zdecydowała się opowiedzieć o kulisach sytuacji.

Co takiego niezwykłego było akurat w tym zdjęciu, że przeszło do historii? Spojrzenie włoskiej piękności na piersi blond seksbomby - idealnie uchwycona na fotografii "kobieca zazdrość". Po latach od tego wydarzenia okazuje się, że przez cały ten czas byliśmy w błędzie. Loren wcale nie zerkała w dekolt Mansfield z zazdrością.

Popatrz na to zdjęcie. Gdzie wędruje mój wzrok? Gapię się na jej sutki, bo boję się, że zaraz wpadną do mojego talerza! - tłumaczy aktorka w rozmowie z Entertainment Weekly. - Z mojej twarzy wyczytać można strach. Byłam przerażona myślą, że wszystko co miała w tej sukience w każdej chwili może wybuchnąć. BUM! I zalać cały stół.

I rzeczywiście miała podstawy do obaw - piersi Mansfield dosłownie wypadały z sukienki i naprawdę, gdy się pochylała, widać była za dużo. Wypadałoby tu przypomnieć, że takie "wpadki" aktorki nie były do końca przypadkowe i nie zdarzały się sporadycznie. Gdy pojawiała się na jakiejś ważnej gali, właśnie w tej sposób odciągała uwagę od innych obecnych piękności. Sprawdzony sposób zadziałał kolejny raz właśnie podczas kolacji z Loren.

[Sophia Loren and Jayne Mansfield shake hands while Clifton Webb sits awkwardly by, ca. 1957Courtesy Everett Collection/EastNews

Jayne Mansfield zginęła w 1967 roku w wypadku samochodowym. Miała 34 lata.

Sophia Loren 20 września 2014 roku skończyła 80 lat. Gwiazda właśnie promuje swoją książkę - wspomnienia pt. "Yesterday, Today, Tomorrow: My Life".

aga