George Clooney już po ślubie! Zobacz aktora i jego znanych gości w drodze na ceremonię

George Clooney już po ślubie! Gwiazdor w końcu powiedział "tak" Chyba nikt się tego nie spodziewał. "Wieczny kawaler" George Clooney wziął ślub ze swoją partnerką Amalą Alamuddin. Clooney, jego narzeczona i goście o zachodzie słońca wypłynęli wodnymi taksówkami z weneckiego hotelu Cipriani do XVI-wiecznego pałacyku Aman Canal Grande. Tam para wypowiedziała przysięgę małżeńską. Ślubu udzielił im bliski przyjaciel gwiazdora Walter Veltroni. Po ceremonii odbyła się uroczysta kolacja. Według prawa para stanie się małżeństwem w poniedziałek po południu. Wtedy odbędzie się bowiem ślub cywilny w weneckim ratuszu z XIV wieku. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, ślubny weekend rozpoczął się już w piątek. George Clooney i Amal Alamuddin planują świętować aż cztery dni. W Wenecji z państwem Clooney bawi się około 90 osób. Wśród nich są takie sławy jak Matt Damon z żoną Lucianą, Rande Gerber z żoną Cindy Crawford, naczelna "Vogue'a" Anna Wintour, kuzyn aktora Miguel Ferrer z żoną Lori Weintraub, Emily Blunt, John Krasinski, Ellen Barkin oraz Bono. 53-letni George Clooney i 36-letnia Amal Alamuddin spotykają się od października ubiegłego roku. Początkowo zarzekali się, że to tylko przyjaźń, jednak szybko okazało się, że łączy ich coś więcej. W kwietniu para ogłosiła swoje zaręczyny. Clooney zaskoczył cały świat, bo wcześniej wielokrotnie powtarzał, że wystarczy mu jeden ślub - w latach 1989-1993 był mężem aktorki Talii Balsam.

"Wieczny kawaler" wziął ślub - tego nikt się nie spodziewał. A jednak. W sobotę wieczorem Clooney powiedział "tak" swojej narzeczonej, Amal Alamuddin.

Aktor (tradycyjnie w garniturze od Armaniego) i jego goście o zachodzie słońca wypłynęli wodnymi taksówkami z hotelu Cipriani do Aman Canal Grande, XVI-wiecznego pałacyku przekształconego w hotel - tam zatrzymała się panna młoda i tam para wypowiedziała przysięgę małżeńską.

George Clooney i Amal Alamuddin wzięli ślub w sobotę, to była prywatna ceremonia w Wenecji - czytamy w oświadczeniu rzecznika aktora.

Ślubu udzielił im bliski przyjaciel, Walter Veltroni, były burmistrz Rzymu. Po ceremonii, w hotelu w Aman, odbyła się uroczysta kolacja. Natomiast według prawa para stanie się małżeństwem w poniedziałek po południu - wtedy weźmie ślub cywilny w weneckim ratuszu z XIV wieku.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, ślubny weekend zaczął się już w piątek, 26 września. George Clooney i Amal Alamuddin planują świętować aż cztery dni. W piątek narzeczeni bawili się osobno.

<< ZOBACZ, JAK SIĘ BAWILI >>

George Clooney, Amal Alamuddin AP

Według informacji, w Wenecji z państwem Clooney bawi się około 90 osób - najbliżsi przyjaciele i rodzina. Pierwsi goście weselni zaczęli przyjeżdżać do Wenecji już w piątek. Wśród nich są takie sławy jak Matt Damon z żoną Lucianą, najbliższy przyjaciel Clooneya, Rande Gerber z żoną Cindy Crawford, naczelna "Vogue'a" Anna Wintour, kuzyn aktora Miguel Ferrer z żoną Lori Weintraub, aktorska para Emily Blunt i John Krasinski (kilka lat temu wzięli ślub w willi Clooneya w Como) i aktorka Ellen Barkin. W sobotę przyjechał kolejny znany przyjaciel Clooneya - Bono (z żoną, Alison Hewson). Plotkowano także o tym, że do Włoch miała przyjechać inna świeżo poślubiona gwiazdorska para.

Oczekuje się, że hollywoodzkie osobistości, Brad Pitt i Angelina Jolie, z którymi Clooney przyjaźni się od lat, również wezmą udział w prestiżowej ceremonii w ten weekend - podaje Dailymail.co.uk.

Niestety, Brad i Angelina do Wenecji w końcu nie przyjechali.

To nie koniec świętowania - przed gośćmi podobno jeszcze poniedziałkowe wesele w pięciogwiazdkowym hotelu Cipriani.

George Clooney, Amal AlamuddinGIAMPIERO SPOSITO / REUTERS

53-letni George Clooney i 36-letnia Amal Alamuddin spotykają się od października ubiegłego roku. Początkowo zarzekali się, że to tylko przyjaźń. Ale szybko okazało się, że łączy ich coś więcej. Para w kwietniu ogłosiła swoje zaręczyny. Clooney zaskoczył cały świat, bo wcześniej wielokrotnie zarzekał się, że wystarczy mu jeden ślub - w latach 1989-1993 był mężem aktorki Talii Balsam.

mte