Takiego ślubu w show-biznesie dawno nie było! Clooney świętuje już od piątku. Do Wenecji przyjechało mnóstwo gwiazd

Jak będzie wyglądał ślub hollywoodzkiego amanta i prawniczki?

W sobotę w Wenecji "tak" powiedzieli sobie Amal Alamuddin i George Clooney. Co wiemy o tej wyjątkowej ceremonii?

Tym ślubem od kwietnia żyją media na całym świecie. Ostatni "wieczny kawaler" stracił głowę dla prawniczki libańskiego pochodzenia i w romantycznej Wenecji weźmie z nią ślub. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, ślubny weekend zaczął się już w piątek, 26 września. George Clooney i Amal Alamuddin planują świętować aż cztery dni.

Najpierw sobotę w Aman Canal Grande, XVI-wiecznym pałacyku przekształconym w hotel wypowiedzieli przysięgę małżeńską. Po ceremonii, w hotelu w Aman, odbyła się uroczysta kolacja. Natomiast według prawa para stanie się małżeństwem w poniedziałek - ślub cywilny weźmie w weneckim ratuszu z XIV wieku. Każdy moment tego wyjątkowego weekendu uwieczni wynajęty fotograf. Nie będzie on jednak robił zdjęć tylko na potrzeby młodej pary. Ekskluzywne prawa do fotografii z ceremonii za około milion funtów wykupił amerykański "Vogue".

Zapewnienie sobie praw do zdjęć mogło być powodem, dla którego Anna Wintour została zaproszona na ślub - uważają dziennikarze Dailymail.co.uk.

Pieniądze za zdjęcia zostaną oczywiście przekazane na wybrany przez młodą parę cel charytatywny. Clooney i Alamuddin przestrzegli już także wszystkich gości, żeby nie przynosili ze sobą telefonów komórkowych. Takie środki ostrożności mają zapobiec nieautoryzowanym fotografiom ze ślubu, które mogłyby wyciec do prasy i internetu.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA SPRZED WESELA >>

To nie koniec świętowania - przed gośćmi podobno jeszcze poniedziałkowe wesele w pięciogwiazdkowym hotelu Cipriani.

Hotel Cipriani w WenecjiHotel Cipriani / MANUEL SILVESTRI / REUTERS

Według informacji,w Wenecji z państwem Clooney bawi się ok. 90 osób. Mają to być najbliżsi przyjaciele i rodzina. Pierwsi goście weselni zaczęli przyjeżdżać do Wenecji już w piątek. Wśród nich były takie sławy jak Matt Damon z żoną Lucianą, najbliższy przyjaciel Clooneya, Rande Gerber z żoną Cindy Crawford, naczelna "Vogue'a" Anna Wintour, kuzyn aktora Miguel Ferrer z żoną Lori Weintraub, aktorska para Emily Blunt i John Krasinski (kilka lat temu wzięli ślub w willi Clooneya w Como) i aktorka Ellen Barkin. W sobotę przyjechał kolejny znany przyjaciel Clooneya - Bono (z żoną, Alison Hewson). Plotkowano także o tym, że do Włoch miała przyjechać inna świeżo poślubiona gwiazdorska para.

Oczekuje się, że hollywoodzkie osobistości, Brad Pitt i Angelina Jolie, z którymi Clooney przyjaźni się od lat, również wezmą udział w prestiżowej ceremonii w ten weekend - podaje Dailymail.co.uk.

Brangelina przebywa obecnie niedaleko Włoch - na Malcie. Niedługo para zaczyna tam kręcić swój najnowszy wspólny film, a przy okazji wypoczywa z całą rodziną. Niestety, Brad i Angelina do Wenecji w końcu nie przyjechali.

Angelina Jolie, Brad Pitt i George Clooney w 2007 roku w CannesAngelina Jolie, Brad Pitt i George Clooney w 2007 roku w Cannes / BULLS

W piątek wieczorem Clooney i Alamuddin zjedli osobno przedślubną kolację. Amal wyglądała olśniewająco w czerwonej sukni. Jak relacjonuje People.com, towarzyszyło jej 14 kobiet.

Wśród nich znalazły się m.in. siostra prawniczki Tala, mama Baria i przyjaciółka, również prawniczka, Philippa Webb - podaje portal.

Clooney natomiast popłynął z siedmioma kolegami do popularnej wśród gwiazd restauracji Da Ivo. Lokal ten zna doskonale, ponieważ w przeszłości był tam regularnym gościem. W menu tego wieczoru królowały włoskie luksusowe specjały. Panowie mogli próbować m.in. nadziewanych kwiatów cukinii, fig, świeżych małży, szynki, makaronu z truflami i ryżu z pieczarkami. Do tego dobrano oczywiście ulubioną tequilę Clooneya i wyborne włoskie wino - Sassicaia, za butelkę którego trzeba zapłacić ponad 250 funtów. Aktorowi dotrzymywał towarzystwa m.in. Grant Heslov, z którym Clooney założył firmę producencką oraz Rande Gerber.

Co zabawne, zanim weneckie taksówki przyszłych małżonków wyruszyły w drogę, spotkały się w tym samym kanale i para zdążyła jeszcze wymienić ze sobą kilka zdań.

 BAUER-GRIFFIN.COM George Clooney and Amal Alamuddin joins family and friends for dinner at Ivo restaurant including Hollywood stars Rande Gerber, Cindy Crawford, Matt Damon, Emily Blunt, Amal's mother Baria, and sister Tala.  NON-EXCLUSIVE    September 27, 2014 Job: 140927L1    Venice, Italy www.bauergriffin.com www.bauergriffinonline.comLUCA SGRO / bauergriffinonline.com

W sobotę rano Clooney zjadł śniadanie w towarzystwie Cindy Crawford i Rande Gerbera.

George Clooney, Cindy Crawford, Rande GerberAP Photo/Andrew Medichini

Na weselu zaśpiewa słynny tenor Andrea Bocelli. Główną druhną Amal będzie jej młodsza siostra Tala, a świadkiem George'a wspomniany wcześniej Rande Gerber. Panna młoda wystąpi w kreacji od Oscara De La Renty. George z kolei pozostanie wierny klasycznemu czarnemu garniturowi od Georgio Armaniego.

al