Polsat pokonał wszystkich wiosną, a co proponuje na jesień? Huczna impreza, sprawdzone programy i dużo rozrywki

Jaka będzie jesień w Polsacie?

Wiemy już, co jesienią pokażą TVP i TVN. W czwartek przyszła pora na Polsat. Stacja zaprezentowała swoje propozycje programowe na konferencji zorganizowanej z niesamowitym rozmachem. Co nas czeka jesienią? Przede wszystkim dużo sprawdzonej rozrywki.

Wydarzenie zorganizowane w warszawskim klubie Endorfina uświetniła swoją obecnością plejada gwiazd związanych ze stacją Zygmunta Solorza-Żaka, m.in. Katarzyna Skrzynecka, Anna Guzik czy Krzysztof Ibisz. Przez całą konferencję wszystkim dopisywały wręcz szampańskie nastroje. Po zaprezentowaniu propozycji ramówkowych, jak co roku, odbyła się huczna impreza. Trzeba przyznać, że organizatorzy konferencji naprawdę się postarali. I nie chodzi tu tylko o elegancki bankiet.

Specjalnie dla gości przygotowano m.in. pokaz umiejętności tanecznych przyszłych uczestników "Tańca z Gwiazdami". Były także niezamierzone incydenty komiczne, np. wtedy, gdy Misiek Koterski popisywał się siłą i podnosił Rafała Maseraka. Tancerze amatorzy w parach z profesjonalistami zaszaleją na parkiecie już od 5 września. W show weźmie udział 12 par. Wśród uczestników znajdą się m.in. Miss Polski Marcelina Zawadzka, aktorka Marta Wierzbicka, Anna Wyszkoni i Marcin Miller. Jury pozostaje bez zmian.

Rafał Maserak, Marcelina ZawadzkaMarcelina Zawadzka i Rafał Maserak / KAPiF

Jakie będą inne jesienne propozycje programowe stacji? Wielkich zmian nie będzie. Polsat, który wiosną zapracował na tytuł najchętniej oglądanej stacji telewizyjnej sezonu, postawił na sprawdzone formaty. Oprócz "Tańca z Gwiazdami", który co tydzień przyciągał przed telewizory średnio ponad 3,5 mln widzów, widzowie zobaczą chociażby kolejny sezon hitowego rozrywkowego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Show, w którym uczestnicy przeistaczają się w gwiazdy muzyki, wiosną okazało się hitem i teraz w kolejnej edycji o Złotą Twarz i czek na 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny powalczą m.in. Joanna Liszowska, Magda Steczkowska oraz cudowne dziecko polskiej piosenki lat 90., Jakub Molęda. W drugiej edycji tego widowiska w jury Katarzynę Kwiatkowską zastąpi zwyciężczyni poprzedniej edycji, Katarzyna Skrzynecka. Pozostali jurorzy to (bez zmian) Paweł Królikowski, Małgorzata Walewska oraz DJ Adamus.

Jesienna ramowka Polsatu, Endorfina, 28.08.2014, fot. WBF, na zdj. Katarzyna SkrzyneckaWBF

W niedzielne wieczory Polsat zaprosi widzów na ósmą edycję talent show "Must be the music". Ponadto, wszystkich miłośników kulinarnych formatów ucieszy fakt, że z nowymi edycjami wrócą "Top Chef" i "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia". Nie zabraknie też nowych odsłon ulubionych seriali widzów - "Przyjaciółek", "Na krawędzi 2" i faworyta większości Polaków "Świata według Kiepskich". Tej jesieni widzowie zobaczą również kontynuacje najpopularniejszych seriali paradokumentalnych stacji m.in. "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy" i "Malanowski i Partnerzy". Oprócz tego Polsat postawi na światowe, filmowe hity i sport (m.in. mecze eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2016 roku z udziałem reprezentacji Polski).

Stacji bardzo zależy na utrzymaniu zdobytej wiosną pozycji lidera rynku w grupie komercyjnej. Pomóc mają w tym sprawdzone i uwielbiane przez widzów programy i formaty. Członek zarządu stacji, Maciej Stec, poinformował portal Wirtualnemedia.pl, że wydatki na jesienną ramówkę głównej anteny Polsatu będą porównywalne do wiosennych. Koszty spółki w tamtym czasie wyniosły 210 mln zł, co było spowodowane głównie większymi wydatkami programowymi. Wiosną Polsat zaproponował swoim widzom trzy nowe formaty rozrywkowe oparte na zagranicznych licencjach "Taniec z Gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo" i "Hell's Kitchen - Piekielna kuchnia".

al