Kiedyś wyglądał tak. Teraz brzuszek, broda... Jak zmienił się bohater kina akcji

Wciąż w formie?

Był pierwszym człowiekiem z Zachodu, który otworzył w Japonii szkołę wschodnich sztuk walki. Niektórzy twierdzą, że był agentem CIA. Teraz Steven Seagal, gwiazdor kina akcji, ma 62 lata i wciąż jest w formie.

Minęło już 26 lat od premiery filmu "Nico", który przyniósł Stevenowi Seagalowi sławę i stworzył mu wizerunek "twardziela". Był rok 1988, aktor miał wtedy 36 lat. Sporo, jak na debiut, ale grając "ostatniego sprawiedliwego w mieście" i tak zaskarbił sobie sympatię milionów widzów na całym świecie. Przed kamerą wykorzystywał znajomość wschodnich sztuk walki, dzięki czemu pełne przemocy akrobacje w jego wykonaniu wyglądały niezwykle widowiskowo.

<< STEVEN SEAGAL TERAZ >>

Kilka dni temu Steven Seagal został sfotografowany w Glasgow, dzięki czemu możemy się przekonać, że filmowy twardziel ma teraz pokaźny brzuszek i gęstą, czarną brodę.

Schemat znany z "Nico" (dobry twardziel przeciwko wielu złym facetom) aktor zaczął powielać w kolejnych produkcjach. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Te lepsze, czyli bardziej zapamiętane filmy to przede wszystkim "Na zabójczej ziemi" (tu zadebiutował także jako reżyser), "Wygrać ze śmiercią" i obie części "Liberatora". Tych gorszych filmów było bez liku, większość z nich to typowe "łubu-du dla amatorów". Seagal zaczął je produkować taśmowo, choć ich poziom od pewnego czasu był akceptowany już tylko dla najbardziej wytrwałych fanów aktora. Wciąż miał ich jednak na całym świecie wystarczająco dużo, żeby sprzedaż filmów uczyniła z Seagala jednego z najlepiej zarabiających aktorów amerykańskich.

Tym, którzy już zdążyli zapomnieć jego dawne sukcesy, przypomniał o sobie rok temu wychwalając Putina. Podupadły gwiazdor kina akcji nie wykluczał przyjęcia rosyjskiego obywatelstwa oraz rozważał nakręcenie filmu w Rosji.

Wydaje się, że Rosja dla Hollywood już zawsze będzie ucieleśnieniem zła. Myślę inaczej. Uważam, że Rosja i Ameryka powinni być wielkimi sojusznikami, przyjaźnić się. I to jest możliwe. Chciałbym zrobić film, w którym rosyjskie i amerykańskie siły specjalne łączą się we wspólnej walce z terroryzmem - czytamy jego wypowiedź na stronie Bigissue.com.

Steven Seagal żenił się aż 4 razy. Ostatni raz w 2009 roku z Erdenetuyą Batsukh, z którą jest do dzisiaj. Aktor w sumie ma 7 dzieci: 3 córki i 3 synów pochodzących z różnych małżeństw oraz córkę ze związku pozamałżeńskiego. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, kilkadziesiąt wyprodukował, jako gitarzysta nagrał dwie płyty. Od ponad 20 lat jest też zastępcą szeryfa hrabstwa Jefferson w Luizjanie.

<< PAMIĘTACIE, JAK WYGLĄDAŁ KIEDYŚ? >>

alex