Wojciech Kuczok rozwiódł się, wyjechał na wieś i zamieszkał z inną: Patrzę długo prosto w oczy zielone

Wojciech Kuczok jest zajęty?

Wojciech Kuczok, po rozwodzie udzielił wywiadu "Grazii". Pisarz odniósł się w nim do rozstania, ale też skłonił do spekulacji o nowym związku.

Wojciech Kuczok i Agata Passent pobrali się po 6 miesiącach znajomości. Po roku rozwiedli się. Pisarz wyprowadził się z Warszawy i zamieszkał w Podlesicach, małej wsi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mieszka teraz w domu Aliny Markiewicz, dziennikarki i autorki filmów górskich, byłej partnerki himalaisty Krzysztofa Wieleckiego.

Jestem w najlepszym momencie swojego życia - zdradził w "Grazii". - (...) Przed zmierzchem wsiądę sobie jeszcze na rower, przejadę parę wiosek , a wieczorem patrzę długo prosto w oczy zielone i prowadzę rozmowę istotną.

Zielone oczy należą do wspomnianej Aliny Markiewicz.

Alina prowadzi dom otwarty, w którym prawie zawsze jest mnóstwo gości, ale to nie są ludzie przypadkowi - to goście z pasją. Dobrze jest żyć z ludźmi z pasją, ale nie być na nich skazanym - mówił w tym samym wywiadzie.

2.06.2006 KATOWICE WOJCIECH KUCZOK PISARZ Fot. Grzegorz Celejewski / AG

Kuczoka w Markiewicz urzekła jej pasja - góry.

Alina jest zaprzyjaźniona z ludźmi uprawiającymi wspinaczkę w górach najwyższych i pełna zrozumienia dla ich pasji. (...) Wielokrotnie wracała w Himalaje.

Postanowili połączyć himalajskie doświadczenie Aliny i pasję wspinaczkową Kuczoka. W ten sposób powstał pomysł na wspólną książkę: Alina spisze wywiady z himalaistami, a Kuczok na ich podstawie napisze opowiadania o tym, jak "choroba na himalaizm" wpływa na człowieka.

21.11.2011 BYTOM , WOJCIECH KUCZOK ZNANY PISARZ ZE SLASKA . FOT. BARTLOMIEJ BARCZYK / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: WOJCIECH KUCZOK PISARZ PORTRETFot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta

Kuczok ma za sobą 19 przeprowadzek. Anna Hernik-Solarska, dziennikarka, która z nim rozmawiała, chciała wiedzieć, czy ta była ostatnią, innymi słowy, czy pisarz u Aliny znalazł dom na dłużej.

Nie mam zdolności jasnowidza. Zbyt wiele razy w życiu wydawało mi się, że dokonuje się jakaś ostateczność, żebym teraz mógł odpowiedzieć na to pytanie. W czerwcu ubiegłego roku brałem ślub, a nie doczekaliśmy nawet pierwszej rocznicy; to nie jest fajne, ale ten rozdział w moim życiu został zamknięty. Nie mam zamiaru się teraz wygłupiać i deklarować publicznie czegokolwiek. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nigdy nie wrócę do stolicy.

Czy Kuczoka i Markiewicz wiąże więc coś więcej, niż wspólna praca i mieszkanie?

karo

Więcej o:
Komentarze (14)
Wojciech Kuczok rozwiódł się, wyjechał na wieś i zamieszkał z inną: Patrzę długo prosto w oczy zielone
Zaloguj się
 • babsko

  Oceniono 39 razy 27

  Krzysztof Wielicki-nie Wielecki. Wiem ze wzmiankowany marginalnie, ale jest to przeciez znana postac.

 • nihilist_24

  Oceniono 28 razy 10

  każdy ma prawo do szczęścia

 • radekkk

  Oceniono 9 razy 7

  tamtej pewnie nie było już stać na Kuczoka, i podziękowała za towarzystwo, to na zakładkę jakaś dziewiętnasta z kolei desperatka go utrzymuje. kobitki takie żałosne, dają się rżnąć na kaskę i numer z "pocieszaniem". nie podawajcie adresów, bo wam sie pisarz wprowadzi.

 • maciej721

  Oceniono 25 razy 7

  Podlesice 38 najpiękniejsze miejsce na Ziemi ;) Pani Alina stworzyła cudowny pensjonat dla ludzi z pasją ;)

 • Gość: kryz

  Oceniono 5 razy 5

  PARSZYWA GNIDA i koniec

 • noltee

  Oceniono 30 razy 4

  Gnój!

 • amorvertical11

  Oceniono 7 razy 3

  19 przeprowadzek... Hmmm...
  RUCHLIWY pisarz!

 • Gość: my

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież to lewacka menda ten Kuczok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX