Elle Fanning jest... kuzynką Kate Middleton?! Zaskakujące odkrycie angielskich historyków

.

W najbliższych dniach w kinach pojawi się disneyowska produkcja, w której Elle Fanning gra księżniczkę Aurorę - śpiącą królewnę. Jak się okazuje, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że aktorka w rzeczywistości również należy do królewskiej rodziny. Jest prawnuczką króla Edwarda III i... daleką kuzynką Kate Middleton.

Angielscy historycy opublikowali na portalu Ancestry.com wynik swoich badań. Naukowcy pracowali na historycznych dokumentach obejmujących okres ostatnich 700 lat - takich jak spis ewidencyjny ludności, akty urodzenia i śmierci, akty chrztu czy pogrzebu. Na ich podstawie odkryli, że Elle Fanning i jej młodsza siostra są spokrewnione z królem Edwardem (panował w Anglii w latach 1330-1376) przez matkę, Heather Joy Arrington.

Dakota i Elle FanningAP/Thibault Camus

Pokolenie po pokoleniu, linie, którym się przyglądaliśmy, prowadziły bezpośrednio do króla. To stanowi dowód, że Elle jest bezpośrednim potomkiem rodziny królewskiej - zdradziła historyczka Michelle Ercanbrack w rozmowie z magazynem "PEOPLE". - Możecie myśleć o niej jak o zapomnianej księżniczce. Takie połączenie jest niezwykle wyjątkowe i rzadkie.

Elle Fanning, Kate MiddletonScreen z Ancestry.com

Obie siostry Dakota, które urodziły się w Gruzji, mogą być również spokrewnione z Kate Middleton. Pradziadek króla Edwarda III, Edward I a.k.a. Longshanks, miał związki rodzinne łączące go zarówno z rodziną Fannings, jak i Middleton. W innym połączeniu z kolei: matka Kate, Carole, jest wnuczką króla Ewarda III - a to oznacza, że w żyłach Elle z całą pewnością płynie królewska krew.

xiu