Nergal został ZATRZYMANY w Rosji przez służby imigracyjne i prosi o pomoc: Zagrozili, że wywiozą nas siłą

Nergal z zespołem Behemoth został zatrzymany w Rosji. "Teraz pewnie czeka nas wielogodzinne przesłuchanie" - napisał. Koncert został odwołany.

Nic nie wskazywało na to, że podróż koncertowa do Rosji zespołu Behemoth będzie mieć dramatyczny charakter. Jeszcze w poniedziałek na oficjalnym fanpejdżu Nergala na Facebooku pojawił się optymistyczny wpis.

Po 12 godzinach podróży koleją transsyberyjską dotarliśmy do Nowosybirska! Jest słoneczny dzień. Koncert ODBĘDZIE SIĘ pomimo tych wszystkich politycznych bzdur w jakie jesteśmy uwikłani.

Nergal Screen z Facebook.com/Official Nergal

Jeszcze tego samego dnia Nergal informował.

Mój optymizm kiedyś mnie zabije. Koncert został właśnie odwołany. Ale wpadka!

Nergal Screen z Facebook.com/Official Nergal

Potem było jeszcze gorzej. Okazało się, że muzycy zostali zatrzymani.

Zostaliśmy zatrzymani przez służby imigracyjne pod pretekstem złych wiz. Kiedy powiedziałem, że nie ruszymy się z klubu bez obecności kogoś z polskiej ambasady zagrozili, że wywiozą nas siłą. Zabrali nas busem w towarzystwie ok. 10 funkcjonariuszy do gmachu FMS (Federal Migration Service). Próbowaliśmy dodzwonić się do polskiej ambasady w Ekaterinburgu, ale nikt nie odbiera. Jeśli można, proszę skopiować tę wiadomość i podzielić się nią wszędzie, gdzie się da. Teraz pewnie czeka nas wielogodzinne przesłuchanie. Koncert na pewno się nie odbędzie. Teraz już tylko chcemy spokojnie wrócić do hotelu i w dalszej kolejności do Polski... Głową tego muru nie rozbijemy. Pozdr. Nergal.

Nergal Screen z Facebook.com/Official Nergal

Internauci błyskawicznie udzielili zespołowi wsparcia, a wśród komentarzy chyba najcenniejszy jest ten z Rosji.

Nergal Screen z Facebook.com/Official Nergal

Według Janusza Szubrychta, dziennikarza muzycznego, są powody do niepokoju.

Mieli już różne przygody, więc skoro postanowili się ubezpieczyć, rozsyłając taką wiadomość, to sprawa musi być dość poważna - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Samochod Roku Playboya, Palac Zamoyskich, 20.06.2012, fot. WBF WBF

Zobacz też:

alex

Więcej o: