Janowscy we "Wprost" o "futrzanej aferze" i rozstaniu: Mieliśmy nadzieję, że oszczędzimy cierpienia dziewczynkom

"Afera futrzana to wymysł chorej wyobraźni pseudodziennikarzy" - Robert Janowski od początku był pewny, że jego przyszła żona "nie popełniła żadnego czynu niezgodnego z prawem". Gwiazdor i jego żona w mocnym wywiadzie atakują media i zapewniają o swojej niewinności.

Teraz znani, kiedy chcą udzielić długiego i szczerego wywiadu, już nie wybierają do tego pism z obszaru show-biznesu, ale decydują się swoje wywody publikować w opiniotwórczych tygodnikach. Przypomnijmy chociażby Huberta Urbańskiego i jego głośny wywiad w "Newsweeku" (zobacz: Hubert Urbański: Chorobliwie się zakochałem. Byłem ślepy. A wcześniej: Czuję się wpasowany jak ostatni kawałek puzzla, którego brakowało do całości). W ten trend wpisuje się również wywiad Roberta Janowskiego i jego żony Moniki dla "Wprost".

Monika Janowska i Janina Drzewiecka w ubiegłym roku zostały oskarżone o kradzież ubrań, co media ochrzciły "aferą futrzaną". Monika Janowska, która przed ślubem nazywała się Głodek, przez prawie półtora roku unikała komentowania afery. Dopiero teraz, kiedy zarzuty zostały oddalone, najpierw wypowiedziała się w tygodniku "Show", a teraz przeszła do kontrataku i z mężem, Robertem Janowskim, udzieliła dużego wywiadu tygodnikowi "Wprost". Oskarżają w nim media o manipulację.

Afera futrzana to wymysł chorej wyobraźni pseudodziennikarzy. Nigdy nie było żadnych futer - mówił Robert Janowski.

Redaktorka tygodnika zapytała zatem, co Monika Janowska robiła wtedy w sklepie.

Jak to co robiłam w sklepie? Proszę mi wybaczyć, ale potraktuję to pytanie jako żart.

Podobnie jak mąż twierdzi, że to co publikowały media, to kłamstwa.

Prawda natomiast jest taka, jakie są fakty. A fakty przedstawił prokurator stanowy w uzasadnieniu odrzucania zarzutów i porzucenia oskarżenia: wideo i protokół z inwentaryzacji wykazały, że zakwestionowanych towarów nigdy, powtarzam: nigdy nie było w sprzedaży tego sklepu - tłumaczyła.

Kiedy zaś dziennikarka poprosiła o jakiś dokument stwierdzający jej niewinność, odparła:

Niewinności się nie udowadnia! Można próbować udowodnić winę, a my winne nie jesteśmy. Mamy orzeczenie sądu o porzuceniu wszelkich zarzutów i oświadczenie prokuratora stanowego o bezpodstawnym oskarżeniu.
Monika nie mogła być oskarżona o kradzież czegoś, czego w tym sklepie nigdy nie było - dodał Robert Janowski.

Jak zareagował, kiedy się dowiedział, że jego ówczesna narzeczona została zatrzymana przez policję?

Wtedy myślałem tylko o tym, jak traumatycznego przeżycia doświadcza Monika. Nie zastanawiałem się, jak to wszystko się skończy, bo od początku byłem pewien, że wszystko pozytywnie się wyjaśni. (...) Byłem pewny, że nie popełniła żadnego czynu niezgodnego z prawem - mówił.

Aferę dodatkowo podgrzało rozstanie się pary, które zbiegło się w czasie z zatrzymaniem Moniki Janowskiej. Spekulowano, że Robert Janowski odcina się w ten sposób od ówczesnej narzeczonej.

Nigdy nie próbowałem się odciąć od sprawy, ani tym bardziej od żony - wyjaśnił Janowski i mówił dalej - Byliśmy w tym czasie w trakcie sprawy sądowej o zmianę miejsca zamieszkania moich córek. To był tez dla nich bardzo trudny czas. Mieliśmy nadzieję, że trochę uciszymy plotkarzy i oszczędzimy cierpienia dziewczynkom.
Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze, w takich chwilach nie ma mowy o żadnym PR-owym zagraniu - wtórowała mu Janowska.

Na wszelki wypadek przypomnijmy, jak brzmiała treść oświadczenia, które na początku ubiegłego roku Robert Janowski rozesłał do mediów za pośrednictwem swojego prawnika. Przytaczał je wtedy między innymi Fakt.pl.

Z uwagi na dobro dwóch swoich małoletnich córek postanowiłem rozstać się z Moniką G.

Szum medialny doprowadził Monikę Janowską do problemów zdrowotnych.

Monika korzystała z pomocy psychologa. Jest bardzo dzielną kobietą, ale jest tez ogromnie wrażliwa i najzwyczajniej potrzebowała pomocy - informował Janowski.

Oboje deklarują, że ich przyjaźń z państwem Drzewieckich nie uległa zachwianiu przez aferę, a obie panie, Monika i Janina, wciąż chodzą razem na zakupy.

Nasze rodziny przyjaźnią się od ponad 20 lat i nic tą przyjaźnią nie zachwieje - deklaruje Monika Janowska.

Monika Janowska, Robert JanowskiWprost

 

alex

Więcej o:
Komentarze (16)
Janowscy we "Wprost" o "futrzanej aferze" i rozstaniu: Mieliśmy nadzieję, że oszczędzimy cierpienia dziewczynkom
Zaloguj się
 • russel

  Oceniono 88 razy 78

  Głupie hamburgery nie mogły pojąć, że zupełnie obce futro goniło janowską, wpadło za nią do sklepu i się przyczepiło. Włosy dęba stają, co to się dzieje w Stanach...

 • morgana50

  Oceniono 93 razy 63

  jak to celebryci uwielbiają zaklinać rzeczywistość !!! złapanie na gorącym uczynku w sklepie, zdjęcie policyjne po aresztowaniu to " wymysł chorej wyobraźni pseudodziennikarzy " ?!? ciekawe co na to ochroniarz ze sklepu który ją złapał za rękę na kradzieży ??to, że sędzia z braku rozprawy nie uznał jej winnej nie jest jednoznaczne z byciem niewinną - to dwie różne sprawy !!! jakby nie kradła, to by nie musiała chodzić do psychologa - jako pokłosia nagonki środowiska na nią !!!

 • astalavista

  Oceniono 36 razy 32

  Tak, oczywiście.

 • trombozuh

  Oceniono 34 razy 28

  Żałośni ludzie. Na pewno uwierzę, że przez prawie dwa lata amerykański sąd czepiał się ich bez powodu. Ciekawe, czy w takim razie wytoczą sprawę przeciwko ochronie sklepu, która ich "zupełnie bezpodstawnie" oskarżyła o kradzież? Powinni, przecież w USA za coś takiego odszkodowanie szło by w miliony. Ale tego nie zrobią, prawda?

 • avida

  Oceniono 19 razy 19

  "Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi."

 • grzesio123

  Oceniono 16 razy 14

  Biedna, niewinna Monika szła po prostu sobie chodnikiem w USA weszła do sklepu i nagle ją policja zgarnęła, bo oczywiście tam policja nudzi się i robi łapanki klientów po sklepach.

 • smith81

  Oceniono 22 razy 14

  a mnie ciekawi ten ranking polskich homofobów we Wprost.....ciekawe jakie kryteria są.

 • mrmarmark

  Oceniono 8 razy 6

  "ich przyjaźń z państwem Drzewieckich" - to państwo jakieś nowe ale gdzie to państwo: w Europie czy gdzieś dalej... państwo redaktorzy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX