Najwięksi przystojniacy Hollywood na wielkie gale zabierają swoje mamy! Tymczasem modelki czekają na nich przed... Zagrywka?

Jako nastolatkowie często wstydziliśmy się gdziekolwiek pokazać z rodzicami. Bo to obciach, no i co znajomi pomyślą? Obowiązkowe wakacje z mamą i tatą często były dla nas koszmarem. Z wiekiem jednak coś się zmienia. Wiedzą to najlepiej gwiazdy Hollywood - teraz wręcz wypada, by na wielkiej imprezie pojawić się z mamą u boku.

Niedawno w Stanach obchodzono Dzień Matki. Z tej okazji wielka rzesza gwiazd na Instagramie i Facebooku opublikowała zdjęcia z rodzicielkami. Miley Cyrus, Beyonce, Kim Kardashian czy Britney Spears także w ten sposób uczciły swoje mamy.

Britney SpearsBritney Spears z mamą / Screen z Instagram.com/BritneySpears

Ale pokazywanie zdjęć to nic. W Hollywood od pewnego czasu wręcz panuje moda na zabieranie mam na wielkie imprezy. Świetnym przykładem jest tegoroczne rozdanie Oscarów. Czterech aktorów, o których było wtedy najgłośniej, na czerwonym dywanie pozowało właśnie z mamami: Leonardo DiCaprio, Jared Leto, Bradley Cooper i Matthew McConaughey. Zdobywcy statuetek, Leto i McConaughey, sporą część przemówienia poświęcili właśnie mamom.

Dziękuję mojej mamie, która zarówno mnie, jak i moich braci nauczyła, że musimy szanować sami siebie, wtedy będziemy też umieli szanować innych. Dziękuję, mamo - mówił McConaughey.
W 1971 roku w Bossier City w Luizjanie żyła nastolatka, która zaszła w drugą ciążę. Wyrzucono ją z liceum i była samotną matką, ale w jakiś sposób zdołała poprawić los swój i swoich dzieci. Zachęcała je do kreatywności i ciężkiej pracy. Ta dziewczyna to moja mama, która jest dzisiaj z nami. Dziękuję, że nauczyłaś mnie marzyć - mówił Leto.

ZOBACZ, KTÓRE GWIAZDY ZABIERAJĄ MAMY NA IMPREZY

Jared Leto arrives at the Oscars on Sunday, March 2, 2014, at the Dolby Theatre in Los Angeles.  (Photo by Matt Sayles/Invision/AP)Jared Leto z mamą / Fot. Matt Sayles / Invision/AP

To tak, jakby zwykłe podziękowanie nie wystarczyło. Gwiazdy wszędzie zabierają mamy i często mówią o nich w wywiadach. Bardzo często. Jared opowiadał o tym, jak jego mama bawiła się na after party u Madonny i jej menedżera po Oscarach:

Był ze mną mój brat i mama. Dla mnie najlepszy moment imprezy to moja mama tańcząca z Madonną - mówił u Ellen DeGeneres.

No i nie ukrywajmy - nic tak nie poprawia wizerunku jak pokazanie się na wielkiej imprezie z mamą. Przede wszystkim, jeśli ma się wizerunek playboya, który spotyka się głównie z modelkami lub aktorkami.

"Jaki dobry syn!" - mówią jednym głosem widzowie Oscarów, kiedy przystojny singiel jak Bradley Cooper czy Ryan Gosling dumnie i publicznie wprowadza mamę jako swoją randkę na galę. I wyobraźcie sobie, że gwiazdor i jego drużyna spin doktorów chce, żebyście tak właśnie myśleli - czytamy na HollywoodReporter.com.

Mowa też o tobie, Leonardo DiCaprio ;)

Tak, kobiety chciałyby wierzyć, że ich idol, najczęściej widywany z modelkami, tak naprawdę jest grzecznym chłopcem, który szuka prawdziwej miłości. No przecież pojawił się na gali z mamą, na pewno nie zależy mu tak na tej jego modelce. Nic bardziej mylnego. To po prostu zagrywka i tyle. A modelka już na niego czeka i razem będą bawić się na after party. Niestety, drogie panie. Jest jeszcze jedna kwestia:

Jeśli można powiedzieć, że aktorki używają swoich pięknych kreacji, by pokazać się z jak najlepszej strony i przez to zachęcić reżyserów i osoby obsadzające w filmach, tak aktorzy wykorzystują do tego osoby im towarzyszące (garnitury są tak podobne, same nie dałyby rady). I tak jak playboye pokazują się z mamą, by wydać się bardziej dostępnymi i czarującymi, tak mężczyźni z nieznaną lub nieokreśloną seksualnością mogą wykorzystać mamę jako tzw. "brodę" w balowej kreacji. Jeżeli lubisz się zakładać, możesz postawić pieniądze na to, że jeśli facet w średnim wieku bierze ze sobą mamę na imprezę, to albo jego zainteresowanie kobietami jest bardzo małe albo w ogóle go nie ma - czytamy na HollywoodReporter.com.

A propos modelek czekających na after party. Tak było w przypadku Bradleya Coopera. Na tegoroczne rozdanie Złotych Globów poszedł z mamą, ale na imprezie bawił się już ze swoją dziewczyną, Suki Waterhouse. I oczywiście z Leonardo DiCaprio.

ZOBACZ, KTÓRE GWIAZDY ZABIERAJĄ MAMY NA IMPREZY

Leonardo DiCaprio, Suki Waterhouse, Bradley CooperCELEBRITYVIBE / SPLASH NEWS/EAST NEWS/CelebrityVibe / Splash News

Ale spokojnie, żeby nie było - mamy gwiazdorów także bawiły się na tej imprezie:

Leonardo DiCaprio, Bradley CooperCELEBRITYVIBE / SPLASH NEWS/EAST NEWS/CelebrityVibe / Splash News

Gdy już jesteśmy przy Bradleyu Cooperze - tu sprawa jest bardziej złożona. W 2011 roku, po śmierci ojca, aktor ponownie zamieszkał z mamą. Od tego czasu Gloria bardzo często towarzyszy synowi na czerwonym dywanie.

Nie uważam, że to dziwne, że mieszkam z mamą. Mój tata zmarł, wychowałem się we włoskiej okolicy i nie mogłem postąpić inaczej. Nawet bym o tym nie pomyślał - wyznał aktor w jednym z wywiadów.

Bradley Cooper z mamą, Glorią CooperREUTERS/DANNY MOLOSHOK

Umówmy się - syn z mamą na gali to naprawdę uroczy widok. Szkoda tylko, że w Hollywood, często, bo na szczęście nie zawsze, nawet za takimi miłymi dla oczu obrazkami, stoi wielka machina PR-owa i małe manipulacje.

ZOBACZ, KTÓRE GWIAZDY ZABIERAJĄ MAMY NA IMPREZY

Magdalena Terepka