Kolejna wojenka w sieci. Poszło o "lajki" Jessiki Mercedes. "Pannie w d.... się przewraca"

Jessica Mercedes kupuje "lajki"?

"Czuję, że za 10 lat, wszyscy znikną, którzy są po znajomości w mediach (...), ja z tego się strasznie cieszę, że wszystko zawdzięczam sobie" - powiedziała Jessica Mercedes w wywiadzie dla Vivy. Jej słowa stały się przyczynkiem do kolejnej sieciowej wojenki.

Między "Starą Gwardią" dziennikarzy modowych/show-biznesowych a blogerkami/szafiarkami stosunki są napięte od momentu pojawienia się tych drugich. W majówkę wybuchł ostry spór. Poszło o te słowa Jessiki:

Większość tych polskich celebrytów nie ma fanpage. Albo nie maja Instagrama, albo dopiero co go założyli i mają tylko 500 obserwatorów, co jest mega kichą, bo ja mam 120 tysięcy, a są cały czas na okładkach, a ja nigdy nie byłam na żadnej okładce. Jakaś tam pani prowadzi program, jest na okładkach gazet, ale jakby zrobiła spotkanie z fanami, to by nikt nie przyszedł, a jak dodaje zdjęcie na fejsa to ma dwa lajki - mówiła Mercedes. - Czuję, że za 10 lat, wszyscy znikną, którzy są po znajomości w mediach i mają swoje posady, dzięki temu, że ktoś tam był ojcem i tam kogoś wcisnął, ja z tego się strasznie cieszę, że wszystko zawdzięczam sobie. Mnie się nie łączy z nikim, tylko ja to zrobiłam i koniec - przechwalała się blogerka.

Dorota Wróblewska

Kapif

Dorota Wróblewska, producentka, stylistka, wykładowca i od dwóch lat blogerka, zareagowała gwałtownie na wywiad Jessiki Mercedes i odniosła się do jej słów w ostrym wpisie:

Widzę, że słynna Mercedes zapomniała, ilu kupiła sobie fanów na instagramie, a trochę ich było. Czy o takich fanów chodzi szafiarce? Głupszej wypowiedzi dawno nie czytałam - napisała na Facebooku.
Można powiedzieć, że lekko pannie w d.... się przewraca. Smutek i głupotę widzę - skomentowała sama swój wpis Wróblewska.

W dyskusję włączyła się także Karolina Korwin Piotrowska, która podziela poglądy Wróblewskiej, jeśli chodzi o Jessicę Mercedes.

Dorota, ale ile Ty masz lajków, żeby oceniać? No bo może za mało i niedługo już Cię nie będzie.... - ironizowała na Facebooku pod kolejnymi wpisami Wróblewskiej Korwin Piotrowska. - A tak w ogóle to masz Dorota Wróblewska - oficjalny blog za mało followersów na Insta. Pokazujesz jakieś stoły. Rzeźby. Kogo to kręci? Jess powie Ci, jak to robić, bo ona ma wszystko, wie wszystko. A Ty? Bidulko?

Jessica MercedesKapif

Jessica Mercedes swoją wypowiedź starała się wyprostować na Facebooku. Wystosowała stosowny apel do mediów.

Redaktorzy, przestańcie proszę wszystko negatywnie interpretować i wyrywać moje wypowiedzi z kontekstu!!! Przestańcie złośliwie montować materiały! Nie, nie mam "wszystkiego na całym świecie za darmo" (odpowiadałam dziennikarce, że na pokazy modą za granicą, jak np. pokaz Mango w Barcelonie lecę za darmo i mam wszystko na miejscu zapewnione za darmo, tak jak i telewizja, dziennikarze z gazet - a tak to działa w branży od lat). Nie uważam się za "królową internetu" (co za bzdura), ani nie uważam, że artyści bez kanałów social media spadną na dno (chodziło mi o to, że szkoda, że mało artystów angażuje swoich fanów, bo o fanów trzeba dbać prowadząc fb, czy IG moim zdaniem). Mam prawdziwych, oddanych fanów, których kocham. Nie, nie jaram się swoimi "lajkami". Ale jaram się faktem, że tacy ludzie internetu jak Abstrachuje, czy Wardega, mają ponad 500 000 lajków, a blogerki modowe takie jak Maffashion ponad 200 000 lajków - super, że młodzi ludzie potrafią skupić wokół siebie swoją pasją i osobowością tylu fanów! - napisała na Facebooku. (Cały wpis przeczytasz tutaj)

Do odpowiedzi poczuł się wywołany bloger Tobiasz Kujawa (Freestylevoguing.com), który napisał do Mercedes list otwarty. Zamieścił go na swoim blogu.

Kto Cię krytykuje? Dziennikarze. Dlaczego? Bo dziennikarze nie szukają fanów, ale odbiorców, czytelników i partnerów. Dziennikarz nie jest idolem mas, a Ty najwyraźniej masz takie pretensje. Nie dziw się więc, że jakakolwiek Twoja opinia będzie przez nas analizowana i być może podważana. Według mnie, Twoje dziesiątki tysięcy fanów nie budują Twojego autorytetu. Twój kult Instagrama mnie przeraża. Wartościowanie ludzi za pomocą popularności jest wręcz repulsywne - pisał. (Całość listu tutaj).

Na mniej zwartą formę wyrażenia zdania o Jessice Mercedes zdecydowały się Dorota Wróblewska i Korwin Piotrowska, które za pośrednictwem Facebooka, informowały swoich fanów o kolejnych spostrzeżeniach w sprawie poczynań blogerki.

Post Doroty Wróblewskiej na FacebookuScreen z Facebook.com/blogDW

Wpisy na tablicach obu pojawiały się co kilka godzin. Z ostatniego postu Korwin Piotrowskiej można wnioskować, że fani Jessiki Mercedes stają murem za swoją idolką. W całym internecie.

Wpis Karoliny Korwin PiotrowskiejScreen z Facebook.com/pages/Karolina-Korwin-Piotrowska

karo

Więcej o:
Komentarze (13)
Kolejna wojenka w sieci. Poszło o "lajki" Jessiki Mercedes. "Pannie w d.... się przewraca"
Zaloguj się
 • morgana50

  Oceniono 108 razy 90

  a o jaką "pracę" chodzi Jessice ?!? gdyby nie pierwsze pieniądze rodziców i darmowy net (śmiem wątpić, czy to ona płaci za internet) to by nikt o panience nie słyszał !! nie tworzy niczego pracą swoich rąk - bo wydawanie pieniędzy na torebki, buty itp to nie jest praca - nie tworzy niczego korzystając ze swego umysłu - bo nawet nie "poluje" na okazje w ciucholandach, gdzie jak się dobrze poprzebiera, to istne "perełki i diamenty" można trafić !! mody netowe przychodzą i odchodzą - dziś mało kto pamięta RUMIANKA (taki portal do chatowania), NK też zaczyna odchodzić do lamusa i na facebooka przyjdzie pora -A BEZ INTERNETU TA PANIENKA ZNIKNIE JAK TEGOROCZNY ŚNIEG - nie jest typem ani pracownika wykazującego się INTELEKTEM ( jej umiejętności np językowe możemy znaleźć na jej blogu, fuuj), ani typem pracownika fizycznego, bo uważa się za kto wie kogo, ot takie WIELKIE ZERO !!!

 • takama

  Oceniono 87 razy 79

  Ta laska jest tak pusta że aż śmieszna, sama nic nie stworzyła, pisać poprawnie nie potrafi z wysławianiem się też jest problem. Wielka osobowość z niej bo na pokazy jest zapraszana. Szkoda że ma tunel powietrzny między uszami a młode dziewczyny łykają jej głupio-mądre wypowiedzi jak pelikan ryby... Trochę samokrytyki panienko jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Ciekawe co zrobi jak zniknie z 3 lata bo grono jej fanek dorośnie i zacznie myśleć samodzielnie. To dopiero będzie dramat.

 • ja01

  Oceniono 75 razy 63

  Ta cała Mercedes jest tak głupia, że nie mogę jej już an słuchać ani oglądać. Nie umie się ubrać, a robi z siebie znawczynię mody. Nie umie się wysławiać, ma wadę wymowy, słucha się jej tragicznie. Wizualnie nie grzeszy urodą, na zdjęciach próbuje naśladować usta w dziubek i inteligentny wyraz twarzy ale i to wychodzi jej tragicznie. Nie mam pojęcia kto jest jej fanem, ale chyba osoby równie mało inteligentne. Mogę być fanką Pana Kołakowskiego albo Szymborskiej, a nie jakiejś głupiej laski !!!!! Przecież ona NIC (!!!) nie osiągnęła To, że jej sponsorują wyjazdy zagranicę lub ciuchy itp o niczym nie świadczy, A ocenianie ludzi po poziomie "lajków" czy posiadania konta na portalu społecznościowy jest żenujące !!! Kobieto, idź na studia, potem do logopedy i zdobądź jakieś doświadczenie życiowe, a wtedy będę mogła z Tobą porozmawiać na jakimś rozsądnym poziome. Żenująca laska, nie trawię jej, nie trawię głupoty i pustostanu.

 • idontgiveaf

  Oceniono 65 razy 57

  Ten facet, który odpisał Dżesice takim sążnistym listem zmarnował tylko w cholerę czasu, bo sądząc na podstawie tego jak ta panna pisze i jak się wysławia, nie zrozumiała połowy słów których użył, że o intencjach autora nawet nie wspominajmy... Ludzie tak prości jak ona faktycznie postrzegają świat tylko przez pryzmat "łapka w górę" / "łapka w dół", bo cokolwiek bardziej złożonego przerasta ich możliwości. Smutne jest natomiast to, że robi się z nich gwiazdy i kreuje na idoli.

 • observatorka

  Oceniono 41 razy 35

  Pogadamy za 10 lat :) tyle na temat!

 • chlopskirozum

  Oceniono 21 razy 21

  A kiedyś byłą taka Riuszka, która pisała o modzie w Świecie Młodych. Kompetentna, z wiedzą o ówczesnych trendach i wiedzą fachową w branży, a nawet ze znajomością branży krawieckiej (odróżniała - o zgrozo! - kontrafałdę od fałdy i mereżkę od richelieu), czytały ją miliony, dzięki niej potrafiły a jej samej nikt nie znał i nie widział (albo znał, tylko nie wiedział, że to ona). Była też Hoff, pisząca ze swadą i znawstwem, operatywna, nieuprawiająca narcyzmu tylko w najbardziej siermiężnych czasach ubierająca w swoim sklepie połowę dziewczyn w Polsce, osoba niezwykle pozytywna.

  Teraz okazuje się, że nastolatki zamiast znaleźć sobie kompetentnego przewodnika po tym tandetnym chaosie, jakim jest współczesna moda, tracą czas na studiowanie wypocin jakiegoś samozwańczego pseudoautorytetu, niedouczonej panienki z brakami w podstawowym wykształceniu, a nawet słownictwie branżowym, dla której miarą człowieka jest ilość jakichś znaczków na ekranie. Czekam, żeby ta młodzież wreszcie się obudziła, bo marnując życie na zajmowanie się kimś tak bezwartościowym, kompletnie je przegapi.

 • pata.m

  Oceniono 16 razy 16

  Przeciętnej urody i średniej inteligencji panna, znana z tego, że wkłada bluzkę, spódnicę i buty, jara się lajkami podobnych sobie przeciętnej urody i średniej inteligencji panien. Dojdzie do 30-tki i będzie musiała się przekwalifikować, bo większość z jej dotychczasowych fanek ułoży sobie jakoś życie, młodych nie będzie interesowała stara dupa, do powiedzenia nic nie będzie miała, a ma tak wielkie ego, że nie zauważy, że trzeba nad sobą pracować, a nie tylko nad słit fociami na Instagramie.

 • cerrie

  Oceniono 18 razy 16

  A ja mam generalnie takie szafiarki w nosie. No bo na czym buduje swój image taka dajmy na to szafiarka? Na wmawianiu innym ludziom, że zna się na czymś lepiej niż reszta. Więc wystarczy że taka mercedes znajdzie sobie grono fanek, które albo kompletnie nie znają się na modzie i wmówi im, że ona to jest właśnie to czego potrzebują. Albo takie które są zakompleksione i wydaje im się, że słuchając jej rad chwyciły Pana Boga za nogi. W szkołach też zawsze było tak iż znalazła się jedna która robiła za gwiazdę a reszta się biła aby zostać jej służącą. Ja w szkole nigdy nie byłam popularna, ale przynajmniej teraz mi to wyszło na dobre, bo nie daję się wkręcać takim właśnie snobkom jak ta cala mercedes.

 • forfiter_jr

  Oceniono 9 razy 3

  Czy z powodu lajków, lub ich pochodzenia możemy się spodziewać kontynuacji sporu w borowinie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX