Odważne wyznanie Izy Miko. "Ukrywałam to. Jeszcze w Polsce zmagałam się z..."

Schudła do roli aż 7 kilogramów.
Miko o anoreksji: Miałam podobny problem Do roli schudła aż 7 kilogramów Iza Miko, która w filmie "Starving In Suburbia - Thinspiration" wciela się w anorektyczkę, wyznała w wywiadzie, że sama zmagała się z podobnym problemem W filmie "Starving In Suburbia - Thinspiration", Iza Miko wciela się w czarny charakter, wewnętrzny głos dziewczyny, namawiający ją do jedzenia jak najmniejszych porcji posiłków i liczenia kalorii. W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że jako tancerka sama zmagała się z podobnym problemem. - Wtedy nie wiedziałam, jak to nazwać, nie wiedziałam, że to anoreksja. Ale zmagałam się z podobnym problemem, gdy byłam bardzo młoda, jeszcze w Polsce. Ukrywałam to. Bo tu nie chodzi tylko o to, by być szczupłym. Chodzi o kontrolę. W świecie tańca nie ze wszystkim sobie radziłam, ale miałam kontrolę nad tym, jak wyglądam, czy jestem szczupła. Kilka lat zajęło mi, by znaleźć drogę do pokochania i zaakceptowania siebie. - Czy trudno było się cofnąć do tych wspomnień w filmie? - zapytał dziennikarz. - Tak, trudno było sobie uświadomić, że tak właśnie się zachowywałam. I nadal to robię. W Hollywood mówią ci: "Nie jesteś wystarczająco dobra. Trzeba ciągle się kontrolować i pracować nad swoim szczęściem". Do roli w tym filmie, aktorka musiała zrzucić 7 kilogramów. Było to o tyle trudne, że na co dzień Iza jest weganką. - Najśmieszniejsze jest to, że jestem weganką i mówię tak: "Jak ja zrzucę te kilogramy? Będę mniej marchewki jadła?". Także to było dosyć ciężkie, bo musiałam tylko pić soki z warzyw. W ostatnie cztery dni byłam zdenerwowana, zmęczona cały czas. Gdy schudła ważyła zaledwie 43 kilogramy, co odbiło się na jej wyglądzie. Okazuje się, że aktorka nadal czasem spotyka się z tym problemem, ale nauczyła się go kontrolować. - Zmagam się z tym każdego dnia. Na wszystko co mówię w tym filmie, mam taką samą reakcję: O Boże, słyszę czasem ten wewnętrzny głos i próbuję z nim walczyć. Ostatni czas był dla aktorki wyjątkowo trudny. Zmarł Charlie Deniham, z którym Iza była związana. Ostatnie zdjęcia wskazują na to, że wraca do formy i czuje się już lepiej.

Iza Miko promuje właśnie nowy film "Starving In Suburbia - Thinspiration", który dotyka problemu anoreksji wśród młodych kobiet. Podczas jednego z wywiadów telewizyjnych gwiazda zdradziła, że sama była o krok od choroby.

W filmie Iza Miko wciela się w czarny charakter, wewnętrzny głos dziewczyny, namawiający ją do jedzenia jak najmniejszych porcji posiłków i liczenia kalorii. W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że jako tancerka sama zmagała się z podobnym problemem. 

Wtedy nie wiedziałam, jak to nazwać, nie wiedziałam, że to anoreksja. Ale zmagałam się z podobnym problemem, gdy byłam bardzo młoda, jeszcze w Polsce. Ukrywałam to. Bo tu nie chodzi tylko o to, by być szczupłym. Chodzi o kontrolę. W świecie tańca nie ze wszystkim sobie radziłam, ale miałam kontrolę nad tym, jak wyglądam, czy jestem szczupła. Kilka lat zajęło mi, by znaleźć drogę do pokochania i zaakceptowania siebie.
Czy trudno było się cofnąć do tych wspomnień w filmie? - zapytał dziennikarz.
Tak, trudno było sobie uświadomić, że tak właśnie się zachowywałam. I nadal to robię. W Hollywood mówią ci: "Nie jesteś wystarczająco dobra. Trzeba ciągle się kontrolować i pracować nad swoim szczęściem".

iza mikoScreen losangeles.cbslocal.com

Do roli w tym filmie, aktorka musiała zrzucić 7 kilogramów (Iza Miko zagrała anorektyczkę i drastycznie schudła. "Ważę zazwyczaj 50 kg, a teraz..."). Było to o tyle trudne, że na co dzień Iza jest weganką.

Najśmieszniejsze jest to, że jestem weganką i mówię tak: "Jak ja zrzucę te kilogramy? Będę mniej marchewki jadła?" Także to było dosyć ciężkie, bo musiałam tylko pić soki z warzyw. W ostatnie cztery dni byłam zdenerwowana, zmęczona cały czas.

Gdy schudła ważyła zaledwie 43 kilogramy, co odbiło się na jej wyglądzie.

Izabella Miko arrives at Chateau Marmont with her dog. <P> Pictured: Izabella Miko <P><B>Ref: SPL593293  120813  </B><BR/> Picture by: All Access Photo / Splash News<BR/> </P><P> <B>Splash News and Pictures</B><BR/> Los Angeles: 310-821-2666<BR/> New York: 212-619-2666<BR/> London: 870-934-2666<BR/> photodesk@splashnews.com<BR/> </P>ALL ACCESS PHOTO / SPLASH NEWS/EAST NEWS/All Access Photo / Splash News

Okazuje się, że aktorka nadal czasem spotyka się z tym problemem, ale nauczyła się go kontrolować.

Zmagam się z tym każdego dnia. Na wszystko co mówię w tym filmie, mam taką samą reakcję: O Boże, słyszę czasem  ten wewnętrzny głos i próbuję z nim walczyć.

Ostatni czas był dla aktorki wyjątkowo trudny. Zmarł Charlie Deniham, z którym Iza była związana (Zobacz: Nie żyje syn znanego hotelarza. Iza Miko: Czy to możliwe, że kocham cię jeszcze bardziej). Ostatnie zdjęcia wskazują na to, że wraca do formy i czuje się już lepiej.

Iza MikoKAZUKI HIRATA / HOLLYWOODNEWSWIRE.NET / PRPHOTOS.COM/Kazuki Hirata / HollywoodNewsWire.net / PRPhotos.com

PeeR