Najgorszy film? Nie "Last Minute"! A Żebrowski musi mieć dzisiaj zły dzień

Kto jeszcze dostał Węża?
Rozdano Węże za najgorszy film roku Węża otrzymał m.in. nominowany w największej liczbie kategorii Michał Żebrowski. Rozdano Węże 2013! Wśród laureatów znaleźli się: aktor Michał Żebrowski, film Patryka Vegi "Last Minute" oraz "Ostra randka" w reżyserii Macieja Odolińskiego. We wtorek rozdano Węże 2013, czyli polskie Złote Maliny. Wśród laureatów znalazł się nominowany w największej liczbie kategorii Michał Żebrowski. "Doceniono" jego pamiętną scenę z "Tajemnicy Westerplatte", w której majaczy i przeżywa załamanie nerwowe podczas bohaterskiej obrony polskich żołnierzy. Ale zgarnął też nagrodę za duet z deską w "Sępie". Z kolei zdecydowanym zwycięzcą jeśli chodzi o ilość statuetek, był "Last Minute" Patryka Vegi. O dziwo, nie trafiła do niego nagroda za Najgorszy film roku. Domyślacie się, kto ją dostał? Galę wręczania statuetek poprowadził Piotr Kędzierski. Oto pełna lista nagrodzonych: WIELKI WĄŻ "Ostra randka" - reż. Maciej Odoliński, Wielki Wąż: "Ostra randka" - reż. Maciej Odoliński, Najgorsza reżyseria: Patryk Vega - "Last Minute", Najgorszy scenariusz: "Last Minute" - Paweł Bielecki, Piotr Subbotko i Patryk Vega, Żenujący film na ważny temat: "Tajemnica Westerplatte", Najgorsza aktorka: Anna Szarek - "Last Minute", Najgorszy aktor: Robert Żołędziewski - "Tajemnica Westerplatte", Występ poniżej godności: Wojciech Mecwaldowski w "Last Minute", Najgorszy duet na ekranie: Michał Żebrowski i tablica w "Sępie", Najbardziej żenująca scena: Załamanie nerwowe i majaki majora Sucharskiego (Michał Żebrowski) w filmie "Tajemnica Westerplatte", Najgorszy efekt specjalny: Bombardowanie ambasady - "AmbaSSada", Najgorszy teledysk okołofilmowy: Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski - "Syberiada", Najgorszy plakat filmowy: "Być jak Kazimierz Deyna". Laureaci tradycyjnie nie pojawili się na gali wręczania statuetek. Amerykańskich Złotych Malin też raczej nikt nie odbiera, choć zdarzają się wyjątki. Nagrodę odebrali m.in. Halle Berry, Sandra Bullock, Tom Green i Ben Affleck.

"Wreszcie są naprawdę dobre filmy i są te naprawdę złe. Tymi dobrymi zajmuje się mnóstwo rozmaitych gremiów, które nagradzają je z dużą radością, my postanowiliśmy zająć się tymi złymi" - Węże, czyli polskie Złote Maliny, rozdano już po raz trzeci.

We wtorek rozdano Węże 2013! Wśród laureatów znalazł się nominowany w największej liczbie kategorii Michał Żebrowski. "Doceniono" jego pamiętną scenę z "Tajemnicy Westerplatte", w której majaczy i przeżywa załamanie nerwowe podczas bohaterskiej obrony polskich żołnierzy. Ale zgarnął też nagrodę za duet z deską w "Sępie". Z kolei zdecydowanym zwycięzcą jeśli chodzi o ilość statuetek, był "Last Minute" Patryka Vegi. O dziwo, nie trafiła do niego nagroda za Najgorszy film roku. Domyślacie się, kto ją dostał?

Galę wręczania statuetek poprowadził Piotr Kędzierski. Oto pełna lista nagrodzonych:

WIELKI WĄŻ
"Ostra randka" - reż. Maciej Odolińsk

Wielki Wąż: "Ostra randka" - reż. Maciej Odoliński

Najgorsza  reżyseria: Patryk Vega - "Last Minute"

Najgorszy scenariusz: "Last Minute" - Paweł Bielecki, Piotr Subbotko i Patryk Vega

Żenujący film na ważny temat: "Tajemnica Westerplatte"

Najgorsza aktorka: Anna Szarek - "Last Minute"

Najgorszy aktor: Robert Żołędziewski - "Tajemnica Westerplatte"

Występ poniżej godności: Wojciech Mecwaldowski w "Last Minute"

Najgorszy duet na ekranie: Michał Żebrowski i tablica w "Sępie"

Najbardziej żenująca scena: Załamanie nerwowe i majaki majora Sucharskiego (Michał Żebrowski) w filmie "Tajemnica Westerplatte"

Najgorszy efekt specjalny: Bombardowanie ambasady - "AmbaSSada"

Najgorszy teledysk okołofilmowy: Anna Wyszkoni i Piotr Cugowski - "Syberiada"

Najgorszy plakat filmowy: "Być jak Kazimierz Deyna"

Piotr Kędzierski WBF

Węże budziły kontrowersje już od samego początku. Twórcom zarzucano, że przez takie szydzenie z polskiego kina, nikt nie będzie chciał oglądać rodzimych produkcji. Kamil Śmiałkowski, współorganizator imprezy, widzi to jednak inaczej.

Kiedyś po prostu wszystko było tak mierne, nijakie i średnie, że nie opłacało się o tym w ogóle mówić. Teraz sytuacja się spolaryzowała - wreszcie są naprawdę dobre filmy i są te naprawdę złe. Tymi dobrymi zajmuje się mnóstwo rozmaitych gremiów, które nagradzają je z dużą radością, my postanowiliśmy zająć się tymi złymi - opowiadał w rozmowie z Kultura.gazeta.pl Śmiałkowski.

Warto też wspomnieć o nagrodzonym Najgorszym teledysku okołofilmowym. Przypomnijmy dzieło Ani Wyszkoni i Piotra Cugowskiego.

Laureaci tradycyjnie nie pojawili się na gali wręczania statuetek. Amerykańskich Złotych Malin też raczej nikt nie odbiera, choć zdarzają się wyjątki. Nagrodę odebrali m.in. Halle Berry, Sandra Bullock, Tom Green i Ben Affleck.

Wiele rozdaje się nagród w Polsce, ale ta wydaje się wyjątkowa, bo wręczana jest w kraju, w którym ludzie są szczęśliwi, kiedy innym nie wychodzi - mówił swego czasu Mariusz Pujszo, laureat Węża.

I ciężko się z nim nie zgodzić.

aga

Więcej o:
Komentarze (2)
Najgorszy film? Nie "Last Minute"! A Żebrowski musi mieć dzisiaj zły dzień
Zaloguj się
  • gagula

    Oceniono 22 razy 4

    jak dla mnie to Żebrowski wyśmienicie odegrał swoją rolę, tylko film i scenariusz były do bani, emocje przekazał fantastycznie :)

  • qula

    Oceniono 4 razy -2

    zebrowski to strasznie nieprzyjemny facet,a jaki zarozumialy,wspolczuje jego zonie,jak ona z nim wytrzymuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX