Ukazały się nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia z miejsca śmierci Kurta Cobaina: łyżeczka, strzykawka, igły

Rzuciły nowe światło na tą sprawę.
Fotografie śmierci Kurta Cobaina Rzuciły nowe światło na tą sprawę. W czwartek 20 marca policja ujawniła niepublikowane wcześniej zdjęcia pokazujące przedmioty osobiste Kurta Cobaina znalezione w miejscu samobójstwa. Rozrzucone pudełka po papierosach, portfel z dowodem osobistym, łyżeczka po heroinie - te rzeczy znaleziono w miejscu śmierci Kurta Cobaina 20 lat temu. Od śmierci legendarnego lidera Nirvany minęło już 20 lat. W czwartek 20 marca policja ujawniła niepublikowane wcześniej zdjęcia pokazujące przedmioty osobiste muzyka znalezione w miejscu samobójstwa. Zdjęcia pochodzą ze znalezionych w zeszłym miesiącu rolek z kliszami ze śledztwa. W 1994 roku posługiwano się zdjęciami z palaroidu, które miały dużo gorszą jakość. Na pierwszym zdjęciu widać małe pudełko po cygarach, w którym znajduje się łyżka, prawdopodobnie z pozostałości heroiny oraz igły. Na podłodze obok widać niedopałek i parę okularów przeciwsłonecznych. Drugie zdjęcie pokazuje zamknięte pudełko, obok leży plik gotówki, czapka i otwarty portfel, z którego wystaje kawałek dowodu osobistego muzyka. Kurt Cobain zmarł 5 kwietnia po kłótni z żoną. Martwego muzyka odnalazł elektryk Gary Smith w jego domu w pobliżu jeziora Waszyngton dopiero 3 dni później. Cobain udał się tam tuż po tym, jak opuścił centrum rehabilitacji uzależnień od heroiny. Muzyk zostawił list pożegnalny, nawiązał w nim m.in. do żony, Courtney Love i ich córki Frances. - Proszę Courtney, żyj dla Frances, dla której życie będzie o wiele lepsze beze mnie, Kocham cię - napisał, czytamy w "Daily Mail". Wynik ówczesnego śledztwa był jednoznaczny: Cobain popełnił samobójstwo, wstrzykując sobie śmiertelną dawkę heroiny. Znalezienie lepszej jakości zdjęć sprawiło, że policja w Seattle na nowo przygląda się tej sprawie. Policja nie chce jednak oficjalnie potwierdzić, że otworzyła ponownie sprawę.

Rozrzucone pudełka po papierosach, portfel z dowodem osobistym, łyżeczka po heroinie - te rzeczy znaleziono w miejscu śmierci Kurta Cobaina 20 lat temu.

Od śmierci legendarnego lidera Nirvany minęło już 20 lat. W czwartek 20 marca policja ujawniła niepublikowane wcześniej zdjęcia pokazujące przedmioty osobiste muzyka znalezione w miejscu samobójstwa. Zdjęcia pochodzą ze znalezionych w zeszłym miesiącu rolek z kliszami ze śledztwa. W 1994 roku posługiwano się zdjęciami z palaroidu, które miały dużo gorszą jakość. Na pierwszym zdjęciu widać małe pudełko po cygarach, w którym znajduje się łyżka, prawdopodobnie z pozostałości heroiny oraz igły. Na podłodze obok widać niedopałek i parę okularów przeciwsłonecznych.

Rzeczy znalezione w miejscu śmierci Kurta Cobaina w 1994 roku. Screen z Seattle Police Department

Drugie zdjęcie pokazuje zamknięte pudełko, obok leży plik gotówki, czapka i otwarty portfel, z którego wystaje kawałek dowodu osobistego muzyka.

Rzeczy znalezione w miejscu śmierci Kurta Cobaina w 1994 roku. Screen z Seattle Police Department

Kurt Cobain zmarł 5 kwietnia po kłótni z żoną. Martwego muzyka odnalazł elektryk Gary Smith w jego domu w pobliżu jeziora Waszyngton dopiero 3 dni później. Cobain udał się tam tuż po tym, jak opuścił centrum rehabilitacji uzależnień od heroiny. Muzyk zostawił list pożegnalny, nawiązał w nim m.in. do żony, Courtney Love i ich córki Frances.

Proszę Courtney, żyj dla Frances, dla której życie będzie o wiele lepsze beze mnie, Kocham cię - napisał, czytamy w "Daily Mail".

Kurt Cobain z żoną, Courtney Love i córką Frances, 1992REUTERS/FRED PROUSER

Wynik ówczesnego śledztwa był jednoznaczny: Cobain popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Znalezienie lepszej jakości zdjęć sprawiło, że policja w Seattle na nowo przygląda się tej sprawie. Policja nie chce jednak oficjalnie potwierdzić, że otworzyła ponownie sprawę.

Vic

Więcej o: