Jared Leto zadedykował Oscara Ukrainie: Jesteśmy teraz z wami. Rosjanie tego nie zobaczyli

Zadedykował im nagrodę.

Na tegorocznych Oscarach nie zabrakło politycznych gestów. Jared Leto zadedykował nagrodę m.in. walczącej o wolność Ukrainie.

Rosjanie obawiali się zapewne tego, że na tegorocznych Oscarach gwiazdy mogą nawiązywać do sytuacji na Ukrainie. Nie bez powodu więc rosyjska stacja Channel One, która co roku pokazuje Oscary, w tym roku zrezygnowała z transmisji. I rzeczywiście, Jared Leto, który odebrał statuetkę w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy za ''Witaj w klubie" we wzruszającej przemowie zwrócił się m.in. do Ukraińców i zadedykował im statuetkę.

Dla wszystkich marzycieli na całym świecie, którzy oglądają nas dzisiaj i miejsc takich jak Ukraina i Wenezuela. Chcę powiedzieć: jesteśmy teraz z wami, kiedy walczycie,  życzymy wam spełnienia marzeń i tego, aby niemożliwe stało się możliwe - powiedział.

Jared Leto, best supporting actor winner for his role in REUTERS/LUCY NICHOLSON

W przemowie nawiązał też do osób chorych na AIDS.

Ten Oscar jest także dla 36 milionów ludzi, którzy przegrali walkę z AIDS i dla wszystkich tych, którzy czuli się prześladowani za to kim są lub kogo kochają. Dziś stoję za wami murem przed całym światem i dziękuję - dodał.

Za kulisami Jero wyjaśnił, dlaczego skomentował sprawę Ukrainy:

Po pierwsze, bo to jest dla mnie ważne. Po drugie, bo myślę, że to jest właściwe dla materiału, dla historii, dla filmu. Po trzecie, bo masz taką możliwość stojąc na scenie - wyjaśnił, czytamy w Buzzfeed.com.

Obejrzyjcie przemowę Jareda Leto na Oscarach.

Vic

Więcej o:
Komentarze (2)
Jared Leto zadedykował Oscara Ukrainie: Jesteśmy teraz z wami. Rosjanie tego nie zobaczyli
Zaloguj się
 • Daga Tomczyk

  Oceniono 3 razy 3

  Apelujemy i prosimy pomoc!!
  Zwracamy się z apelem o pomoc ze wskazaniem złodzieja który w nocy z piątku na sobotę wkradł się do domu w Gliwicach (województwo śląskie) w okolicach radiostacji. Zabrał wiele cennych i charakterystycznych rzeczy w tym złote monety 20 dolarówki oraz inne zbiory monet i bardzo charakterystyczną biżuterie w tym pierscien z moneta z wizerunkiem bodajże Mikołaja II - było za jego czasów wydawane 5 rubli rok około 1740 do roku 1800 (około 4,3 grama) wielkość 5 zwane „świnki , kamienie drogocenne, perły, pierscionek oczko było z korala i na tym wizerunek kobiety wypukly, bransoleta biale zloto i zloto matowe jeden rząd podzielony na 2 "liscie" jeden rząd biale zloto a drugi zloto zolte, wiosiorek zloty z karabeuszem, blaszki z inicjałami m a druga z "z", pierścionek z perla(wysoki pierścionek usadzona perla jak korona),pierścionek z turkusem, moze ktoś przyniesie wieksza ilość lancuszkow zegarkow kolczyków złotych, masywny lancuch meski dlugi zlota bransoleta z zegarka a zamiast tarczy z zegara wstawione oczko koloru rozowego, oraz dużo innych rzeczy mających wartości numizmatyczne. Za wskazanie miejsca ukrycia łupów lub chęć sprzedaży wyżej wymienionych przedmiotów czeka odpowiednia nagroda. zagwarantowana anonimowosc!!! 600 985 961

 • multitroll

  Oceniono 29 razy -7

  Jaredzie Leto - za slowami idą czyny.Czekam aż wyskoczysz z portfela i zdobytą kaske z oskara oddasz ukraincom.Ja nie jestem z ukrainą i nigdy nie bedę.W czasie II wojny swiatowej 80 tysiecy ukraincow zadeklarowalo chęć wstąpienia w szeregi SS.20 tysiecy przyjeto i oni byli najgorszymi ss-mańcami-mordercami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX