Kolejne złoto w Soczi dla Polski! Kowalczyk płacze ze szczęścia, rywalka pada na ziemię

Jej największa rywalka, Marit Bjoergen, znalazła się poza podium.

Justyna Kowalczyk wróci do Polski ze złotym medalem za bieg na 10 km stylem klasycznym. Drugą na mecie Szwedkę Charlotte Kallę wyprzedziła o prawie 20 sekund. Trzecie miejsce zajęła Therese Johaug.

Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym. Przypomnijmy, że Polka biegła ze złamaną piątą kością śródstopia. Mimo to zdeklasowała swoje rywalki, w tym największą - Marit Bjoergen, która wylądowała poza podium.

Na starcie powiedziałam sobie, że biegnę od początku, że mam w nosie wszystkie taktyki, że albo wygram, albo zdechnę i gdyby zostało jeszcze 100 metrów więcej, to bym usiadła na tej trasie. Ostatnie trzy tygodnie były niesamowite. Teraz wszyscy pytają, czy czuję ból. Teraz mam zastrzyk i go nie czuję. Ale przez ostatnie tygodnie walczyłam z tym, biegałam i trener robił tak, żeby się noga zmieściła w bucie. I daliśmy radę. Moje narty były dziś fantastyczne - powiedziała w rozmowie z TVP Info  Justyna Kowalczyk.

Po raz pierwszy w historii Polska ma dwa złote medale na jednych zimowych igrzyskach olimpijskich. W niedzielę w konkursie na średniej skoczni triumfował Kamil Stoch. Polska w klasyfikacji medalowej jest na ósmym miejscu.

Poland's Justyna Kowalczyk cries after winning the gold during the women's 10K classical-style cross-country race at the 2014 Winter Olympics, Thursday, Feb. 13, 2014, in Krasnaya Polyana, Russia. (AP Photo/Matthias Schrader) SLOWA KLUCZOWE: 2014 Sochi Olympic Games;Winter Olympic games;Olympic games;Sports;Events;XXII Olympic Winter GamesFot. Matthias Schrader

aga