Meryl Streep do polskich polityków: Reprezentujecie przegraną sprawę, panowie tracicie władzę!

Meryl Streep wystosowała swoiste orędzie do polskich polityków. O czym mówiła?
Meryl Streep do polskich polityków Reprezentujecie przegraną sprawę, panowie tracicie władzę! - Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt - powiedziała o polskich politykach Meryl Streep podczas rozmowy z Magdą Żakowską z "GW". Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", spotkała się z Meryl Streep, aby porozmawiać o jej nowym filmie "Sierpień w hrabstwie Osage''. Rozmowa pań bardzo szybko zeszła na tematy dotyczące dyskryminacji kobiet w różnych sferach życia, szczególnie w przemyśle filmowym. Streep, która stara się walczyć z nierównością płci, podawała zatrważające statystyki, wskazujące na to, że od dekad nic nie się zmieniło i nadal pogłębiają się nierówności i szerzą stereotypy dotyczące kobiet. Dziennikarka "Gazety" wykorzystała okazję, aby opowiedzieć gwieździe o tym, jak negatywnie niektórzy polscy politycy odnoszą się do "gender". Aktorka była w szoku. W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender. Powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender" - powiedziała dziennikarka. - Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym. - odpowiedziała aktorka. - No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?! I dodała: - Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia. Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt.

Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", spotkała się z Meryl Streep, aby porozmawiać o jej nowym filmie "Sierpień w hrabstwie Osage''. Rozmowa pań bardzo szybko zeszła na tematy dotyczące dyskryminacji kobiet w różnych sferach życia, szczególnie w przemyśle filmowym. Streep, która stara się walczyć z nierównością płci, podawała zatrważające statystyki, wskazujące na to, że od dekad nic nie się zmieniło i nadal pogłębiają się nierówności i szerzą stereotypy dotyczące kobiet. Dziennikarka "Gazety" wykorzystała okazję, aby opowiedzieć gwieździe o tym, jak negatywnie niektórzy polscy politycy odnoszą się do "gender". Aktorka była w szoku.

W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender - prowadzona przez Kościół katolicki i środowiska prawicowe. Powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender" - powiedziała dziennikarka.
Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym. - odpowiedziała aktorka. - No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?!

I dodała:

Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia. Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt.

.Fot. Armando Gallo/Retna Ltd./Corbis/FotoChannels

Co myślicie o słowach aktorki? Może niektórzy posłowie powinni pójść po rozum do głowy i posłuchać amerykańskiej gwiazdy?

Przypomnijmy, że oprócz talentu i inteligencji, Streep pokazała nie raz, jak wielki ma dystans do siebie i poczucie humoru. Pamiętacie jej ostatni występ w programie Ellen? Nie? Musicie to zobaczyć. (Zobacz: Orgazm nad owsianką i TA mina. To będzie najlepsze wideo, jakie dziś zobaczycie!).

Meryl Streep arrives at the 20th annual Screen Actors Guild Awards at the Shrine Auditorium on Saturday, Jan. 18, 2014, in Los Angeles. (Photo by Matt Sayles/Invision/AP)MATT SAYLES/INVISION/AP/Matt Sayles

majk

Więcej o:
Komentarze (29)
Meryl Streep do polskich polityków: Reprezentujecie przegraną sprawę, panowie tracicie władzę!
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 30 razy 14

  Amen Meryl.

  Oko w czarnej doopie - bezcenne:))))

 • wlczkj

  Oceniono 93 razy 7

  A to zachód jest takim wzorem do naśladowania? Wszyscy widzą gdzie ich ta otwartość prowadzi.

 • koja

  Oceniono 32 razy 6

  Jestem przeciwko dyskryminacji jeśli chodzi o kolor skóry, płeć itd,ale pewnych spraw już nie ogarniam.Gender? M&S zrobili kolekcję ubrań i zabawek w tym duchu i nagle wiele osób krzyczy gender....A dzieci w przedszkolu powinny się uczyć jak robi kurka, skąd się biorą jajka. Że kolor czerwony to czerwony i jak się bawić w grupie. Jest tyle rzeczy do poznania.

 • kakaowy bambus

  Oceniono 9 razy 5

  Ciekawe w czym mamy doganiać Zachód?
  Wszędzie tylko gołe dupy, kretyńskie programy (które akurat polskie stacje telewizyjne ubóstwiają kopiować). I czego dzieci się mają uczyć w du*ę to nie pedał?? Cool story Meryl!

 • multitroll

  Oceniono 43 razy 5

  Aferę pod tytułem - gender,wymyslił naczelny arcypedofil Michalik,zeby odwrocic uwagę od swoich złotoustych wypowiedzi, na temat bezsprzecznej winy dzieci odnosnie wciągania starych, oblesnych, hultajow w sukienkach do łóżek.No i zatkal mordy tym ględer - gender.Uwazam,ze w Polsce nie ma miejsca dyskriminacja ze wzgledu na plec,czy updobania seksualne.Nawet homoseksualisci i transseksualisci są w jakis sposob honorowani,ze sie tak wyraże.Mimo,ze jest ich niewielu to są bardzo widoczni w zyciu publicznym.Odnosnie koloru skory i pochodzenia tez nie ma problemu w naszym kraju.A kobiety zarabiają tyle co mezczyzni a nawet więcej.Zalezy od kompetencji na danych stanowiskach.

 • ctasek

  Oceniono 29 razy 3

  Równość to znaczy, że wszyscy w jednakowych proporcjach mają do tej równości dostęp, a nie wieczne i na siłę narzucanie większości sposobów traktowania mniejszości. Jak czegoś jest 20%, to znaczy, że ma tylko jedna piąta udziałów. Jestem wolnym człowiekiem i nie pozwolę , żeby mi ktoś nakazywał , jak mam postrzegać i koniecznie akceptować zachowania sprzeczne z moją ideologią.Kropka

 • avana

  Oceniono 27 razy 3

  a to się Żakowska popisała!

 • forfiter_jr

  Oceniono 20 razy 2

  "Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym."
  Droga Meryl. Pod tym względem, to może w przyszłym stuleciu dogonimy Mozambik.

 • majaeczka

  Oceniono 50 razy 0

  Świetna aktorka to fakt..ale zadufanie w sobie i wiara w absolutną nieomylność idei płynących z zachodu..co najmniej dziwi?Oni,już dno moralne osiągnęli,mam nadzieję,że my,Polacy jednak się ustrzeżemy,chociaż niestety mamy tendencję do kopiowania najbardziej durnych trendów..Chciałam poznać dokładnie co to jest GENDER ,przeczytałam chyba wszystko,co było w sieci..nasunął mi się jeden wniosek..niepotrzebne,nawet niebezpieczne mieszanie dzieciom w główkach!Niech sobie dzieciaczki rozwijają się swoim rytmem biologicznym..bez tych wszystkich /wspaniałych rewelacji/ i tak nasza młodzież zajmuje najwyższe miejsca w rankingach na najlepsze osiągi w nauczaniu gimnazjalnym w świecie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX