Meryl Streep do polskich polityków: Reprezentujecie przegraną sprawę, panowie tracicie władzę!

Meryl Streep wystosowała swoiste orędzie do polskich polityków. O czym mówiła?
Meryl Streep do polskich polityków Reprezentujecie przegraną sprawę, panowie tracicie władzę! - Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt - powiedziała o polskich politykach Meryl Streep podczas rozmowy z Magdą Żakowską z "GW". Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", spotkała się z Meryl Streep, aby porozmawiać o jej nowym filmie "Sierpień w hrabstwie Osage''. Rozmowa pań bardzo szybko zeszła na tematy dotyczące dyskryminacji kobiet w różnych sferach życia, szczególnie w przemyśle filmowym. Streep, która stara się walczyć z nierównością płci, podawała zatrważające statystyki, wskazujące na to, że od dekad nic nie się zmieniło i nadal pogłębiają się nierówności i szerzą stereotypy dotyczące kobiet. Dziennikarka "Gazety" wykorzystała okazję, aby opowiedzieć gwieździe o tym, jak negatywnie niektórzy polscy politycy odnoszą się do "gender". Aktorka była w szoku. W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender. Powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender" - powiedziała dziennikarka. - Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym. - odpowiedziała aktorka. - No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?! I dodała: - Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia. Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt.

Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", spotkała się z Meryl Streep, aby porozmawiać o jej nowym filmie "Sierpień w hrabstwie Osage''. Rozmowa pań bardzo szybko zeszła na tematy dotyczące dyskryminacji kobiet w różnych sferach życia, szczególnie w przemyśle filmowym. Streep, która stara się walczyć z nierównością płci, podawała zatrważające statystyki, wskazujące na to, że od dekad nic nie się zmieniło i nadal pogłębiają się nierówności i szerzą stereotypy dotyczące kobiet. Dziennikarka "Gazety" wykorzystała okazję, aby opowiedzieć gwieździe o tym, jak negatywnie niektórzy polscy politycy odnoszą się do "gender". Aktorka była w szoku.

W Polsce trwa obecnie krucjata przeciw gender - prowadzona przez Kościół katolicki i środowiska prawicowe. Powstał nawet zespół parlamentarny "Stop ideologii gender" - powiedziała dziennikarka.
Nie gadaj? Myślałam, że po latach komunizmu dogoniliście już Zachód w sensie społeczno-kulturowym. - odpowiedziała aktorka. - No cóż, jako - jak to nazwałaś - ikona gender mogę powiedzieć jedynie, że ta krucjata skazana jest na porażkę. Domyślam się, że na tę krucjatę wyruszyli głównie mężczyźni, więc powiem tak: Panowie, okłamujecie się tak samo jak talibowie. Wyobraźcie sobie siebie jako drużynę sportową i rozejrzyjcie się. W pierwszym składzie macie religijnych ekstremistów. Czy naprawdę chcecie grać w tym klubie? Przyjrzyjcie się światu i kierunkowi, w którym ewoluuje. Czy naprawdę myślicie, że możecie to zatrzymać?!

I dodała:

Przeszłość umiera w bólach, a stary porządek nie chce się poddać bez walki. Rozumiem to, ale z radością zawiadamiam was, że reprezentujecie przegraną sprawę. Równość jest wielkim marzeniem i przyszłością tego świata. Jesteśmy różni - kobiety i mężczyźni, heterycy i geje, czarni i biali - ale wszyscy powinniśmy mieć równe szanse wyrażania siebie i bycia sobą. Równe szanse w pracy, miłości i swojej własnej drodze do szczęścia. Panowie, tracicie władzę, a wasze stare zasady odchodzą w niebyt.

.Fot. Armando Gallo/Retna Ltd./Corbis/FotoChannels

Co myślicie o słowach aktorki? Może niektórzy posłowie powinni pójść po rozum do głowy i posłuchać amerykańskiej gwiazdy?

Przypomnijmy, że oprócz talentu i inteligencji, Streep pokazała nie raz, jak wielki ma dystans do siebie i poczucie humoru. Pamiętacie jej ostatni występ w programie Ellen? Nie? Musicie to zobaczyć. (Zobacz: Orgazm nad owsianką i TA mina. To będzie najlepsze wideo, jakie dziś zobaczycie!).

Meryl Streep arrives at the 20th annual Screen Actors Guild Awards at the Shrine Auditorium on Saturday, Jan. 18, 2014, in Los Angeles. (Photo by Matt Sayles/Invision/AP)MATT SAYLES/INVISION/AP/Matt Sayles

majk