Owsiakowi na konferencji puściły nerwy: Gdzie są te pieniądze, które chowam? Oszaleliście?

Zdenerwował się.

Jurek Owsiak na konferencji poświęconej XXII finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stracił panowanie nad sobą. Zaczęło się zgodnie z planem, od podziękowań dla ludzi, którzy w niedzielę wsparli finansowo Orkiestrę.

Wielkie dzięki dla całej Polski, a także dla Polaków na całym świecie. Było nieprawdopodobnie pięknie, było cudownie, było fantastycznie mimo tego, że sączył się jad nieprawdopodobnie głupi, niewytłumaczalny. To my, Polacy, po raz kolejny powiedzieliśmy sobie, że gramy dla nas, gramy dla siebie. Wielkie, ogromne dzięki! - czytamy na stronie Gazeta.pl.

Kiedy jednak dziennikarze zaczęli go wypytywać, co sądzi o głosach polityków nieprzychylnych Orkiestrze, zdenerwował się. Poszło konkretnie o Krystynę Pawłowicz, która nazwała działalność Orkiestry "praniem mózgu".

Nie znam tej pani, nie mam pojęcia, co ona zrobiła. Jeżeli ktoś coś robi i go zna, to wtedy komentuje. To jest Łukasz, będziemy u niego jutro. Łukasz ma 10 lat i umiera, umrze, ponieważ jest nieuleczalnie chory. Drugi raz zbierał dla nas pieniądze, Łukasz, będziemy u ciebie jutro, jesteś w porządku gość, jesteś naprawdę człowiek, którego chcę przytulić do serca. Jesteś człowiek, do którego mam ogromny szacunek, a nie dla pani, o której... jak się pani nazywa? O, właśnie, Krystyny Pawłowicz.

Owsiakowi na dobre puściły nerwy, kiedy dziennikarze chcieli poznać jego komentarz w sprawie rzekomych przekrętów finansowych, jakich według niektórych dopuszcza się pod przykrywką Orkiestry.

Gdzie jest słoik z pieniędzmi, które chowam? Gdzie jest ten słoik? Ludzie, zwariowaliście? Oszaleliście, Polska, oszaleliście? - Owsiak zaczął szukać wyimaginowanego słoika zaglądając pod stół. - Pochrzaniło was? Powiedzcie, gdzie są te pieniądze, gdzie Jurek Owsiak je ma? Zróbcie coś dla innych, a wtedy macie możliwość mówienia o tym, co może zrobić inna osoba. My to robimy. Są jeszcze jakieś pytania? Nie? Dziękuję bardzo! - zakończył burzliwą konferencję.

Jerzy Owsiak poinformował również, że podczas XXII Finału WOŚP zebrano ponad 35,5 miliona.

Jerzy Owsiak Fot. TVP Info

 

alex

Więcej o: