Nigella Lawson przyznała się do brania narkotyków: Nie jestem z tego dumna

Nigella Lawson przyznała się w sądzie do brania kokainy i palenia skrętów.
Nigella Lawson: Brałam kokainę Gwiazda przyznała się do brania narkotyków i palenia skrętów Jakiś czas temu były mąż Nigelli Lawson poinformował media, że gwiazda jest uzależniona narkotyków. Ponadto oskarżył słynną kucharkę o udostępnianie jego karty kredytowej dwóm asystentkom, które wydawały tysiące funtów na drogie ubrania i hotele. Lawson miała się na to godzić zamian za milczenia na temat jej uzależnienia. Podczas rozprawy sądowej Nigella odniosła się do oskarżeń byłego męża. - Nigdy nie byłam uzależniona od narkotyków. Nie musiałam ich ciągle zażywać. Zdarzały się takie momenty, kiedy brałam kokainę. Kilka razy zdarzyło mi się też zapalić skręta. Nie jestem z tego dumna, ale nie było to uzależnienie - cytuje jej wypowiedź Dailymail.co.uk. 53-latka tłumaczyła, że po narkotyki sięgała wyłącznie w bardzo trudnych momentach życia. Kokainę po raz pierwszy zażyła w 2001 roku, kiedy jej pierwszy mąż John Diamond umierał na raka. Twierdzi, że spróbowała narkotyku razem z nim. - To była dla niego odskocznia od choroby - wyznała Nigella. Słynna kucharka przekonuje, że po śmierci męża nie zażywała kokainy. Wróciła do niej w 2010 roku z powodu problemów małżeńskich z Charlesem Saatchi, który - jak wyznała - miał ją zastraszać i terroryzować. - Czułam się samotna i ciągle żyłam w strachu. Przyjaciółka zaproponowała mi kokainę i ją wzięłam, jednak działanie narkotyku mnie wystraszyło - powiedziała. Lawson dodaje, że w tym roku zaczęła palić skręty. Jak wyjaśnia, miało to jej pomóc w kłopotach ze snem. - Nie miałam pojęcia jak robi się skręta, więc poprosiłam o to bliskich. Nie było to właściwe posunięcie - wyjaśniła. Gwiazda tłumaczyła przed sądem, że przypisywanie jej uzależnienia od narkotyków jest bezpodstawne i śmieszne. - Nie mam problemu z narkotykami tylko ze swoim życiem. Musiałam jakoś sobie ze wszystkim radzić i w końcu znalazłam terapeutę - oznajmiła. - Odkąd uwolniłam się od tego brutalnego mężczyzny, nie biorę żadnych narkotyków - podkreśliła.

To był szok, kiedy były mąż popularnej kucharki Nigelli Lawson, Sharles Saatchi oświadczył, że gwiazda jest uzależniona narkotyków (zobacz: Były mąż o Nigelli Lawson: Jest uzależniona od narkotyków, truła swoją 19-letnią córkę). Ponadto oskarżył Lawson o udostępnianie jego karty kredytowej dwóm asystentkom, które miały wydać tysiące funtów na drogie ubrania i hotele. Lawson miała się na to godzić zamian za dochowanie tajemnicy o uzależnieniu. W środę słynna kucharka odniosła się do oskarżeń byłego męża.

Nigdy nie byłam uzależniona od narkotyków. Nie musiałam ich ciągle zażywać. Zdarzały się takie momenty, kiedy brałam kokainę - wyznała i dodała. - Kilka razy zdarzyło mi się zapalić skręta. Nie jestem z tego dumna, ale nie było to też uzależnienie - cytuje jej wypowiedź Dailymail.co.uk.

53-latka powiedziała, że po narkotyki sięgała tylko w bardzo trudnych momentach życia. Kokainę po raz pierwszy wzięła w 2001 roku, kiedy jej pierwszy mąż John Diamond umierał na raka. Narkotyku spróbowała razem z nim.

To była dla niego odskocznia od choroby - wyznała Nigella.

Po śmierci męża nie zażywała kokainy. Wróciła do niej w 2010 roku, przez problemy małżeńskie z Charlesem, który miał ją, jak wyznała, zastraszać i terroryzować (zobacz: Mąż Nigelli Lawson dusił ją z tego powodu? Poszło o 170 tysięcy funtów?!).

Czułam się samotna i ciągle żyłam w strachu - powiedziała. - Przyjaciółka zaproponowała mi kokainę i ją wzięłam, ale działanie narkotyku mnie wystraszyło.

Celebrity chef Nigella Lawson leaves Isleworth Crown Court in west London December 4, 2013. Lawson told a British court on Wednesday that she had taken cocaine several times but had REUTERS/LUKE MACGREGOR

W tym roku zaczęła palić skręty. Ten narkotyk miał jej pomóc w zaśnięciu.

Nie miałam pojęcia jak robi się skręta, więc poprosiłam o to bliskich. Nie było to dobre posunięcie - wyjaśniła.

Lawson tłumaczyła przed sądem, że nie twierdzenie, że jest uzależniona od narkotyków jest bezpodstawne i śmieszne.

Nie mam problemu z narkotykami tylko ze swoim życiem. Musiała jakoś cobie ze wszystkim radzić i znaleźć terapeutę - oznajmiła. - Muszę powiedzieć, że odkąd uwolniłam się od tego brutalnego mężczyzny, nie biorę żadnych narkotyków - dodała.

Celebrity chef Nigella Lawson leaves Isleworth Crown Court in west London December 4, 2013. Lawson told a British court on Wednesday that she had taken cocaine several times but had REUTERS/NEIL HALL

Charles Saatchi arrives at Isleworth Crown Court in west London November 29, 2013. British celebrity chef Nigella Lawson's two former assistants, Elisabetta and Francesca Grillo, are accused of defrauding Lawson's former husband Charles Saatchi out of more than 300,000 pounds ($484,600) during the period when they worked for Lawson and Saatchi was still living with her. REUTERS/Toby Melville (BRITAIN - Tags: CRIME LAW ENTERTAINMENT)REUTERS/TOBY MELVILLE

majk