Zespół Piersi odpowiada Kukizowi: Zostawiłeś "swoje dziecko" bez kompasu. Mamy kredyty, dzieci na utrzymaniu

Zespół Piersi odpowiedział na ostry post Kukiza.

Wczoraj Kukiz napisał na swoim Facebooku post, w którym zwrócił się ostro do byłych kolegów z zespołu Piersi. Wokalista miał za złe muzykom m.in. występ w "Dzień Dobry TVN" (zobacz: Paweł Kukiz do byłych kolegów z zespołu: Nie róbcie z mojego dziecka ku**y! O co poszło?). Na równie emocjonalną i szczerą odpowiedź zespołu nie trzeba było długo czekać. Panowie z grupy byli zdegustowani słowami Kukiza:

Po pierwsze, piszesz Pawle o zespole Piersi "moje dziecko". Otóż tak nie jest. To również nasze dziecko i tych, których z nami już nie ma z różnych powodów. Dobrze wiesz, jak w zeszłym roku zakończyłeś współpracę z zespołem. Sms-a, z informacją o tym fakcie, którego wysłałeś naszej tour menedżerce mamy do dziś. Jego treść znamy na pamięć. Po ostatnim wspólnym koncercie, liczyliśmy na choćby podanie ręki, na jakiś gest, słowo. Widocznie przez te wspólne lata nie zasłużyliśmy sobie na Twój szacunek. Wielki żal. Zostawiłeś "swoje dziecko" w środku ciemnego lasu, bez kompasu, bez bułki i bez latarki. Choć każdy "postawił na nas krzyżyk" i jak mantrę słyszeliśmy na około, że bez Ciebie nie mamy żadnych szans, to my postanowiliśmy działać dalej, pod nazwą PIERSI, bo dla nas, to wszystko co nam zostało. - napisali na Facebooku.

Zespół odniósł się również do występu z okazji 2000. odcinka programu "Dzień Dobry TVN". Członkowie grupy wręczyli później prowadzącym Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi tort w kształcie piersi i odśpiewali "100 lat".

Piszesz, że "ku*wę" z zespołu zrobiliśmy przyjmując zaproszenie od TVN. Myślisz, że my żyjemy polityką jak Ty i zastanawiamy się kto Cię lubi, a kto nienawidzi? Otóż nie. Przyjęliśmy zaproszenie, ponieważ dla nas jest to jakaś forma promocji. My też mamy kredyty, rachunki, dzieci na utrzymaniu, a muzyka jest naszą pracą. To prawdziwy powód przyjęcia zaproszenia. Uważaliśmy, że skoro idziemy na jubileuszowy odcinek, to z pustymi rękami przyjść nie wypada - tłumaczą się.

zespol piersiFot. materiały zespołu

Muzycy nie zgadzają się również ze stwierdzeniem Kukiza, że Piersi śpiewają jego utwory.

Prosisz nas o zaprzestanie grania Twojego repertuaru na naszych koncertach. Może się spotkamy i powiesz nam, który repertuar jest w 100% Twój. Zapewne wiesz, że praca nad utworem, kompozycja, forma, to jedno, a druga rzecz to fakt, kto pierwszy dobiegnie do ZAiKS-u i zgłosi piosenki, podając autorów. Cieszymy się, że doceniasz nasz potencjał taneczno-rozrywkowym, dlatego specjalnie dla Ciebie dedykujemy nasz kolejny singiel "SYSTEM". Może do tego potańczysz? - napisali. - Naprawdę tak strasznie ciężko jest cieszyć się z sukcesu kolegów? - dodali.

Zespół sugeruje też, że wpis Kukiza, który zniknął z jego Facebooka po paru godzinach, był tylko chwytem marketingowym.

Kończąc ten wywód chcemy przypomnieć jedną sytuację. Wydając swoją solową płytę wywołałeś burzę w mediach, krytykując stacje radiowe, że nie chcą grać Twoich piosenek. Osiągnąłeś swój cel. Mamy przypuszczenie, że teraz robisz dokładnie to samo i jesteśmy ciekawi czy media nabiorą się na tę sztuczkę po raz drugi. Dlaczego właśnie teraz starasz się zrobić dużo szumu? Lada dzień ukaże się Twoja druga płyta z Jankiem. Przypadek? - pytają i dodają - Wielkie uznanie i szacunek dla Twojego "piarowca", który poradził szybkie zamieszczenie posta, wywołującego zainteresowanie mediów i równie szybko poradził ten wpis usunąć z Twojego FB, pozostawiając jedynie słuszne i patriotyczne treści.

Na koniec panowie z grupy życzyli wszystkiego najlepszego Kukizowi i zaapelowali o nie obrażanie muzyka. Poniżej znajdziecie cały wpis i utwór, który grupa Piersi zadedykowała Kukizowi.

KomentarzScreen Facebook

Co myślicie o wymianie zdań zespołu i Kukiza na Facebooku?

majk