Nowy Minister Cyfryzacji przyjaźni się z Michałem Żebrowskim! Był jego świadkiem na ślubie

Michał Żebrowski i Rafał Trzaskowski - nowy Minister Administracji i Cyfryzacji są dobrymi  przyjaciółmi. Poznali się już w szkolnej ławie i od tej pory towarzyszą sobie we wszystkich najważniejszych momentach w życiu.

"Mój najbliższy przyjaciel" - tak Michał Żebrowski określił Rafała Trzaskowskiego, nowego Ministra Administracji i Cyfryzacji  w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN". Panowie poznali się w wieku 7 lat.

Michał Żebrowski to jest człowiek, którego znam 30 lat. Siedziałem z nim w jednej ławce w podstawówce, a potem w liceum - wyznał parę lat temu w studiu "Dzień Dobry TVN" nowy minister.

Od tamtej pory panowie wspierają się we wszystkich najważniejszych momentach w życiu. Żebrowski pomógł przyjacielowi wygrać wybory w 2009 roku. To właśnie wtedy o Trzaskowskim usłyszała cała Polska, dzięki niekonwencjonalnej kampanii wyborczej w internecie. Polityka wsparli również inni znani przyjaciele m.in. Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski czy Tomasz Karolak, którego minister zna ponad 20 lat. Żebrowski i Trzaskowski chętnie rozmawiają o polityce. Zresztą aktor wróży przyjacielowi, że zostanie prezydentem.

Kiedy pracowałem nad rolą Makbeta, właśnie Rafał był tą osobą, z którą mogłem pogadać o mechanizmach i meandrach władzy, w ogóle sporo gadamy o polityce. Rafał słucha przemówień zagranicznych polityków, analizuje udane zagrywki np. Sarkozy'ego. Z uwagą obserwuje ludzi, którzy coś osiągnęli - powiedział Żebrowski magazynowi "Polityka" w 2009 r.

Trzaskowski odwdzięcza się Żebrowskiemu, uczestnicząc w ważnych wydarzeniach w życiu aktora. Parę lat temu był świadkiem na jego ślubie i nie opuszcza żadnego przedstawienia w "Teatrze 6. piętro" Żebrowskiego.

Rafał jest na każdej premierze - wyznał Żebrowski.

29.06.2011 WARSZAWA , EUROPOSEL RAFAL TRZASKOWSKI ( PLATFORMA OBYWATELSKA ) .  FOT. JACEK LAGOWSKI / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: POLITYK PORTRET PO XNOFot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta

 

Panowie spędzają razem wakacje. Okazało się, że Trzaskowski kocha sport.

Rafał to zapalony narciarz. Raz w roku staramy się razem jeździć w góry - powiedział aktor.

Prywatnie obaj są również szczęśliwymi mężami i ojcami. Żebrowski ma 3-letniego synka Franka i urodzonego ponad dwa tygodnie temu syna Henryka. Natomiast Trzaskowski, jest szczęśliwym ojcem Oli i Stasia.

08.05.2009 Warszawa Konferencja rozpoczynajaca kampanie wyborcza kandydata PO na posla do Parlamentu Europejskiego Rafala Trzaskowskiego N/z Rafal Trzaskowski , Michal Zebrowski (P)  fot Lech Gawuc/REPORTERREPORTER/Gawuc/REPORTER

majk

Więcej o: